volvo druk prestiz MB61855 Motoryzacja

Volvo XC60 i Volvo XC90 do końca wakacji bez VAT, z gwarancją niezmiennej ceny do chwili odbioru

Fot. Marcin Betliński

Marka Volvo kusi podczas wakacji niezwykle atrakcyjną promocją na dwa z oferowanych przez siebie modeli SUV-ów. Hitowe XC60 można teraz kupić za cenę obniżoną nawet o 45 200 złotych, a ekskluzywne XC90 z rabatem do 65 400 złotych. Producent gwarantuje przy tym odbiór samochodu jeszcze w tym roku oraz to, że jego cena ustalona w momencie składania zamówienia pozostanie niezmienna do chwili odbioru przez nabywcę. Promocja jest ograniczona czasowo – trzeba się śpieszyć, bo obowiązuje ona tylko do końca sierpnia.

Obniżona cena Volvo XC60 PLUS BRIGHT oznacza również niższe raty leasingowe, zaczynające się już do 1 760 zł netto miesięcznie. Bogata wersja wyposażenia PLUS BRIGHT zawiera m.in. regulowany elektrycznie fotel kierowcy i pasażera, 19-calowe felgi, najwyższą wersję oświetlenia wnętrza, skórzaną tapicerkę, jasne i chromowane detale.

Z kolei model XC90, czyli najbardziej luksusowy SUV marki Volvo, kupowane przy obniżonej nawet o 65 400 zł cenie, może się przełożyć na raty miesięczne rozpoczynające się od 2 720 zł netto. Tutaj również mowa o wersji wyposażenia PLUS BRIGHT zawierającej m.in. regulowany elektrycznie fotel kierowcy, podgrzewane siedzenia przednie i tylne, podgrzewaną kierownicę, zasłony przeciwsłoneczne w tylnych drzwiach, 20-calowe felgi, system audio Harman Kardon, najwyższą wersję oświetlenia wnętrza oraz jasne i chromowane detale.

Obecna generacja Volvo XC60 miała na starcie trudne zadanie – musiała się zmierzyć z dwiema legendami na raz: swojego bardzo popularnego poprzednika produkowanego niemal przez dekadę oraz zupełnie nowej, spektakularnej konstrukcji – największego SUV-a szwedzkiej marki, czyli XC90.

Nowa „sześćdziesiątka” wyszła z opresji obronną ręką. W rankingach sprzedaży okazuje się najchętniej kupowanym SUV-em klasy premium. To zrozumiałe, bo to auto może się podobać. Jest idealnie dopracowane, zapewnia przyjemną jazdę i pełne poczucie bezpieczeństwa.

Z wyglądu XC-60 przypomina model XC90. Po mieście na pewno łatwiej jest się poruszać nim niż „większym bratem”, bo XC60 jest po prostu bardziej kompaktowe. Szczególne podobieństwo widać z przodu, gdzie znajdziemy takie same reflektory z LED-owymi światłami do jazdy dziennej, układającymi się w kształt leżącej na boku litery T, będącej nawiązaniem do legendarnego młota boga Thora ze skandynawskich sag.

Volvo XC60 jest synonimem niewymuszonej perfekcji. W jego wnętrzu (niemal identycznym jak w modelach S i V90) nie znajdziemy zbędnych ozdobników: jest świetnie wykonane, z niezwykłą dbałością o detale. Kokpit rozplanowano bardzo logicznie. Kierowca ma łatwy dostęp do wszystkich funkcji. Większością z nich steruje się za pomocą centralnego dotykowego wyświetlacza o przekątnej 9 cali, w którym znalazł się system Car Play, umożliwiający podłączenie smartfonu. Zamiast tradycyjnej tablicy wskaźników, przed oczami kierowcy znalazł się drugi wyświetlacz, który wizualnie można dostosować do swoich preferencji.

Zasiadając za kierownicą tego bądź co bądź dużego auta, można być zaskoczonym lekkością prowadzenia. Kierownica stawia minimalny opór, przez co manewrowanie nie stanowi żadnego problemu. Podczas szybszej jazdy auto prowadzi się płynnie i pewnie, w kabinie nadal jest bardzo cicho.

XC60 nie ma się również czego wstydzić w kwestii przestrzeni dla pasażerów, wygody samych foteli, czy praktyczności. Schowki – ten w tunelu oraz przed pasażerem – są miękko wykończone, z kolei te w drzwiach dostały bardzo dobrze trzymające wkładki antypoślizgowe. Niezłą pojemnością pochwalić się może bagażnik – standardowo dostajemy 505 litrów przestrzeni. Kształty bagażnika są regularne, a po złożeniu kanapy (opcjonalnie – elektrycznym) podłoga jest równa.

Volvo XC60 zdobył tytuł najbezpieczniejszego samochodu w prestiżowych testach zderzeniowych Euro NCAP 2017. Uzyskał 98 pkt na 100 w kategorii Adult Occupant oraz 95 pkt na 100 w kategorii Safety Assist. Dało mu to przewagę dwudziestu punktów procentowych nad najbliższym konkurentem w klasie. Auto jest naszpikowane zaawansowaną technologią zaprojektowaną, by wspomagać kierowcę, chronić użytkowników pojazdu i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Umie wykryć na drodze pojazdy, pieszych i rowerzystów, korzystając z radaru i kamery na przedniej szybie – i to zarówno w dzień, jak i w nocy. Ma aktywny tempomat, który pozwala utrzymywać bezpieczną odległość do prędkości 180 km/h i asystenta jazdy umiejącego samodzielnie ruszyć i zatrzymać auto w korku. Oczywiście funkcje te mają jedynie charakter pomocniczy, a za sposób kierowania samochodem zawsze odpowiada kierowca.

Warto przypomnieć, że koszalińscy klienci zainteresowani nabyciem któregoś z modeli Volvo nie muszą fatygować się w tej sprawie do Szczecina. Firma Auto Bruno – dealer samochodów marki Volvo – uruchomiła w Koszalinie innowacyjną usługę mobilnego doradcy. Pozwala to bez wizyty w szczecińskim salonie zapoznać się z oferowanymi obecnie przez markę modelami aut. Wystarczy zadzwonić, by ustalić czas i miejsce prezentacji. Może to być jazda próbna, a nawet „przymiarka” do konkretnego garażu.

AUTO BRUNO, Autoryzowany Dealer Volvo
Ul. Pomorska 115B, 70-812 Szczecin
www.autobruno.volvocars-partner.pl

Kontakt do mobilnego doradcy: Paweł Napieraj, telefon 690 197 486

e-mail: p.napieraj@autobruno.dealervolvo.pl

Aktualne oferty znajdują się na stronie autobruno.dealervolvo.pl
oraz w mediach społecznościowych FB

https://www.facebook.com/VolvoAutoBruno

svg%3E Motoryzacja