zdjecie 1 Top Laser Zdrowie i uroda

Top Laser Kosmetologia & Medycyna Estetyczna – Ta sama jakość od sześciu lat

svg%3E Zdrowie i uroda

Top Laser niedawno świętował swoje szóste urodziny. Był tort, szampan, goście i zabiegi w promocyjnych cenach. – Pojawiła się nawet moja pierwsza klientka, która zapisała się na zabieg, kiedy w salonie nie było jeszcze recepcji – uśmiecha się Anna Naszydłowska, właścicielka. Gabinet ma wielu takich, wiernych klientów, ale wciąż zyskuje nowych.

Swego rodzaju prezentem urodzinowym dla gabinetu jest LumiScan , urządzenie do multispektralnej komputerowej analizy skóry twarzy, z którego klienci mogą od niedawna korzystać. Różnice w pracy bez lub z użyciem tego sprzętu są ogromne. Kosmetolog, choćby super doświadczony, nie jest w stanie zajrzeć pod skórę, a więc diagnozuje to, co widać na jej powierzchni. Tymczasem LumiScan „prześwietla” skórę, obrazując ją w czterech światłach i demaskując nie tylko to, co jest problemem dziś, ale co będzie nim, zanim stanie się widoczne gołym okiem. – Tym samym możemy zastosować zabiegi profilaktycznie – wskazuje Anna Naszydłowska. – LumiScan weryfikuje stan, wiek i kondycję skóry. Określa poziom nawilżenia, jędrności oraz głębokość zmarszczek. Pokazuje rodzaj i umiejscowienie przebarwień, dzięki czemu wiemy, jaką terapię podjąć, aby usunąć dane przebarwienie. Ponadto urządzenie pokazuje właściwy rozmiar rozszerzonych naczynek: gdzie się zaczynają i kończą. Na powierzchni skóry może być widać mikroskopijna kropkę, która w rzeczywistości głęboko się rozgałęzia.

Badanie trwa około godziny. Może być przeprowadzone w ramach osobnej konsultacji, poprzedzić dobrany podczas badania zabieg lub upewnić się, czy zabieg, który wybraliśmy wcześniej jest adekwatny do problemów skóry. Dla kosmetologa to nieocenione narzędzie diagnostyczne, pozwalające na precyzyjne wyznaczenie kierunku terapii, monitorowanie jej przebiegu i ocenę skuteczności. Pacjent po badaniu dostaje wydruk z wykazem problemów, proponowanych zabiegów i zaleceniami dotyczącymi pielęgnacji domowej.

Lumiccan dołączył do innych profesjonalnych urządzeń, w jakie wyposażony jest Top Laser. Pierwszy i używany do dziś był system LightSheer DUET do depilacji, która była pierwszą i pozostała flagową usługą salonu. Ofertę sukcesywnie uzupełniały inne zabiegi: mezoterapie, lipoliza iniekcyjna, lifting twarzy Winback Beauty, pilingi medyczne, zabiegi przeciwtrądzikowe, na przebarwienia, lifting rzęs, karboksyterapia. W listopadzie 2021 roku właścicielka zdecydowała się zakupić do salonu laser Alma Harmony Dye-VL i tym samym Top Laser mógł poszerzyć ofertę o zabiegi zamykania naczynek, usuwania przebarwień i rumienia, a z użyciem głowicy Alma NIR – wykonywania liftingu skóry twarzy, szyi i dekoltu. W Top Laser można też wykonać nieinwazyjny lifting powiek za pomocą urządzenia Plasma IQ oraz skorzystać z mezoterapii mikroigłowej Derma Fusion Pen Platinum. Jak nazwa wskazuje w salonie dostępne są też zabiegi medycyny estetycznej, w tym modelowanie ust kwasem hialuronowym czy iniekcje z zastosowaniem biostymulatorów.

Inwestycje i zakupy, wprowadzane zgodnie z zasadą „jakość nie ilość”, pozwalają na przeprowadzenie w Top Laser najbardziej cenionych w kosmetologii zabiegów. Nowości w branży beauty jest mnóstwo, ale zabiegi laserowe czy mezoterapia wciąż nie oddają podium, pozostając najchętniej wybieraną metodą walki z szerokim spectrum problemów skórnych. – Proporcje naszej pracy zmieniły się – mówi Anna Na szydłowska. – Kiedy startowaliśmy w 2016 roku wykonywaliśmy głównie depilację laserową. Wciąż jest niezwykle popularna, nawet bardziej niż kiedyś, i na pewno jesteśmy w niej ekspertami, ale równie dużo robimy obecnie innych zabiegów. Oczywiście najbardziej intensywnie w okresie jesienno-zimowym i już zachęcam do konsultacji.

Właścicielka Top Laser z perspektywy czasu, podkreśla też, że coraz więcej osób korzysta z usług kosmetologów. – Są bardziej dostępne finansowo, rozpoznane i popularne – mówi. – Ja sama nabrałam większego dystansu do prowadzenia biznesu. Początki związane z rozkręcaniem firmy były bardzo stresujące. Później też zdarzały się trudne momenty związane na przykład z pracą w pandemii. Nauczyłam się jednak, że mimo kłopotów, salon świetnie sobie radzi i nie muszę brać do siebie każdej przeszkody. Nie ma sensu porównywać się z innymi, ścigać o klientów. Dla każdego jest miejsce, bo każdy ma swoją specjalizację. Klienci mają dziś wiele opcji. Wybierają już nie same procedury, bo te wszędzie są te same, ale atmosferę miejsca, sposób pracy albo specjalistę – jego wiedzę i doświadczenie. Myślę, że to największy kapitał Top Laser.