DSC 3930 Ludzie

Streetball i rap w Sportowej Dolinie – impreza godna jubileuszu dziesięciolecia

Fot. Marcin Piotr Chyła

Internetowa rejestracja drużyn chcących wystąpić w tegorocznej, dziesiątej edycji trwała zaledwie kilka minut. Limit uczestników to 40 zespołów i tyle właśnie wystąpiło przed koszalińską publicznością 9 lipca br. w Sportowej Dolinie. Prócz rozgrywki o zwycięstwo i nagrodę główną w wysokości 2000 złotych, na widzów czekały inne atrakcje: konkurs wsadów, rzutów za trzy punkty, pokazy taneczne i na koniec koncert w wykonaniu czołowych polskich raperów. Trio Basket Koszalin

Koszaliński turniej koszykówki ulicznej jest imprezą renomowaną i świetnie ocenianą w polskim środowisku streetballowym. Nie dziwi więc udział w nim m.in. „trójek” ze Śląska i Trójmiasta, a także z województw dolnośląskiego, wielkopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Imprezę organizuje Stowarzyszenie Trio Basket Koszalin, któremu szefuje Damian Zydel. On sam zawsze podkreśla, że osoby zaangażowane w przygotowanie turnieju to paczka przyjaciół – wolontariuszy, których łączy wspólny cel. Po raz kolejny przygotowali oni znakomite wydarzenie, pozyskując wsparcie wielu firm i instytucji, wśród których od samego początku w roli sponsora głównego występuje firma deweloperska Firmus Group.

Najlepszą drużyną turnieju okazała się ekipa „A kto tam gra?” z Koszalina, która wygrała w wielkim finale 11:10 z „Jadę se na biwak” (gracze z Trójmiasta i Koszalina). Miejsce trzecie zajęli „Easy Basket”, z czwarte „Lucek i Synowie”. Wszystkie finałowe mecze były wyrównane, ostatnie punkty ważyły o zwycięstwie. Konkurs wsadów wygrał Bartosz Szwed ze Szczecina (na stałe mieszka w Norwegii), za co odebrał nagrodę składającą się z 500 złotych w gotówce oraz wartej 2 000 złotych hulajnogi elektrycznej ufundowaną przez firmę LEO. Z kolei triumfatorem konkursu rzutów za 3 punkty został Przemek Wojciechowski z Koszalina (nagroda 500 zł od firmy Globmetal). W tej rywalizacji swoich sił mógł spróbować każdy – również osoby z widowni.

Warto dodać, że w przeddzień imprezy głównej w Sportowej Dolinie odbył się turniej młodzieżowy w kategoriach U13, U15, U17. Tutaj również rywalizacja była bardzo zacięta, a organizacja wydarzenia perfekcyjna.

Wieczór w sobotę 9 lipca br. należał do polskich raperów. W koncercie Dolina Rapu wystąpili KęKę, donGURALesko i Szymi Szyms. Słuchał ich tłum widzów. Z pewnością wysokiej frekwencji – zarówno podczas popisów raperów jak i samych trwających cały dzień zawodów – służyła pogoda, która tego dnia oszczędziła Koszalinowi deszczu a która w lipcu była tradycyjnie bardzo kapryśna.

Prezentujemy tutaj fotograficzne migawki z 10. Trio Basket Koszalin przygotowane przez Marcina Piotra Chyłę. Więcej zdjęć znajdą Państwo w relacji na naszej stronie internetowej.