izabela rogowska 1 3 Zdrowie i uroda

Nowe obszary rehabilitacji w placówce – REHABILITACJA BARTOSZ BOBROWICZ

Placówka Rehabilitacja Bartosz Bobrowicz to połączenie wiedzy, doświadczenia i pasji w całość, którą wspólnie tworzy zespół wyspecjalizowanych fizjoterapeutów. Bartosz Bobrowicz swoją działalność stale poszerza o kolejne płaszczyzny z dziedziny fizjoterapii, aby pomagać coraz większej ilości pacjentów. Fizjoterapia wykorzystywana jest coraz szerzej nie tylko w obrębie narządów ruchu, lecz z powodzeniem znajduje swoje zastosowanie w stomatologii oraz uroginekologii.

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA

svg%3E Zdrowie i uroda

Z wielką radością przedstawiamy Państwu członkinię naszego zespołu w zupełnie nowej odsłonie, mgr fizjoterapii Annę Możdżeń. Specjalizuje się w kompleksowej fizjoterapii uroginekologicznej kobiet, w szczególności terapią zaburzeń mięśni dna miednicy, usprawnieniem kobiet w okresie okołoporodowym oraz terapią wspomagającą płodność.

Mgr Anna Możdżeń

Absolwentka Społecznej Akademii Nauk na kierunku fizjoterapia oraz Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi na kierunku fizjoterapia. Ukończyła m. in. kursy i szkolenia z zakresu terapii tkanek głębokich i punktów spustowych, PNF (BASIC), kinesiologytaping, flossing w terapii, terapia manualna w ginekologii i położnictwie oraz kompleksową terapię w uroginekologii, w której się specjalizuje.

CZYM SIĘ ZAJMUJE FIZJOTERAPEUTA UROGINEKOLOGICZNY?

Fizjoterapia uroginekologiczna przeznaczona dla kobiet. Jej celem jest leczenie problemów związanych z dolegliwościami kobiecymi oraz przywrócenie równowagi w sferze mięśniowo-powięziowej, która ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie narządów miednicy mniejszej.

WSKAZANIA DO FIZJOTERAPII UROGINEKOLOGICZNEJ

Dolegliwości, z jakimi zgłaszają się pacjentki do specjalisty, są bardzo różne. Pomocy szukają głównie kobiety zmagające się z problemami zlokalizowanymi w obrębie miednicy mniejszej. Ania z pasją i zaangażowaniem pomaga pacjentkom, u których występują dysfunkcje i problemy zdrowotne, takie jak:

– nietrzymanie moczu

– bolesne miesiączki

– obniżenie narządów rodnych

– występowanie gazów pochwowych

– endometrioza

– bóle występujące podczas stosunku seksualnego;

– problemy z zajściem w ciążę

– powikłania i dolegliwości po cięciu cesarskim lub nacięciu krocza podczas porodu;

– rozejście spojenia łonowego i bóle pachwin w ciąży,

– dolegliwości bólowe przedsionka pochwy;

– pomóc kobietom w okresie menopauzy;

– przygotowania do zabiegu operacyjnego uroginekologicznego;

– występowania bólu w obrębie kości ogonowej (guzicznej).

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA PRZED CIĄŻĄ, W CIĄŻY I PO PORODZIE

Punkt 1. PRZYGOTOWANIE DO CIĄŻY / PROBLEMY Z ZAJŚCIEM W CIĄŻE

Nasza fizjoterapeutka pomoże właściwie przygotować się do ciąży. Na tym etapie bardzo ważne jest wzmocnienie mięśni dna miednicy, co pozwala odpowiednio przygotować się do porodu. Ponadto fizjoterapeuta przeprowadzi ocenę postawy i napięć w ciele oraz elastyczności mięśni, co ma wpływ na ułożenie brzucha, a w konsekwencji również na powstanie rozejścia mięśnia prostego i spojenia łonowego

Punkt 2. CIĄŻA

Zaleca się, aby wizyta kobiety ciężarnej ustalona została w II trymestrze ciąży. Ćwiczenia wykonywane pod okiem fizjoterapeuty pozwalają ograniczyć lub wyeliminować często występujące u ciężarnych dolegliwości związane z bólem kręgosłupa, miednicy czy spojenia łonowego.

Punkt 3. POŁÓG

Wizyta w celu oceny kondycji mięśni dna miednicy i brzucha, a u pań po cesarskim cięciu, pozwala ocenić stan blizn po operacji i przygotować rozwiązania niwelujące skutki porodu i szybkiego powrotu do pełnej sprawności.

FIZJOTERAPIA STOMATOLOGICZNA

svg%3E Zdrowie i uroda

Fizjoterapią stomatologiczną w naszej placówce zajmuje się mgr fizjoterapii Anna Pietruszewska –specjalizuje się w zakresie usprawniania fizjoterapeutycznego w dysfunkcjach czaszkowo-żuchwowych. Nieustannie się rozwija, uczestnicząc w szkoleniach z zakresu terapii stawu skroniowo-żuchwowego. Nasza fizjoterapeutka pragnie pomagać wszystkim, którzy potrzebują wsparcia. Doświadczenie w pracy z pacjentem pokazało, że daje jej ogromną satysfakcję.

Mgr Anna Pietruszewska

Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie na kierunku fizjoterapia. Uczestniczka wielu kursów i szkoleń, m. in.medycyny ortopedycznej według Cyriax’a -moduł I i II, suchego igłowania, stawu skokowego i stopy oraz szkoleń z zakresu stawu skroniowo-żuchwowego. Specjalizuje się i stale dokształca w fizjoterapii stomatologicznej, tak aby skutecznie pomagać w pozbyciu się bólu i uczyć pacjentów, jak redukować napięcia.

Fizjoterapia stomatologiczna to stosunkowo nowy dział rehabilitacji, zajmujący się przywracaniem czynności narządu mowy i żucia, a więc jamy ustnej i twarzoczaszki. Coraz częściej stanowi skuteczne uzupełnienie leczenia stomatologicznego u pacjentów w każdym wieku. Dziedzina obejmuje badanie i terapię tkanek układu stomatognatycznego.

Fizjoterapia stomatologiczna – czym się zajmuje?

Fizjoterapeuta stomatologiczny ściśle współpracuje ze stomatologiem. Dlatego może się zdarzyć, że odeśle pacjenta na konsultację stomatologiczną bądź odwrotnie – stomatolog wyśle swojego pacjenta do fizjoterapeuty, celem przygotowania do założenia aparatu na zęby lub uzupełnienia protetycznego, a także z wielu innych wskazań. Są nimi:

– bóle głowy, twarzy, zębów

– zawroty głowy

– bóle kręgosłupa, zwłaszcza w odcinku szyjnym i piersiowym

– wady zgryzu

– wady postawy

– asymetrie twarzy

– ból stawów skroniowo-żuchwowych oraz wszelkie inne dolegliwości z nimi związane

– zaciskanie zębów, zgrzytanie, także w przebiegu bruksizmu

– szumy uszne, przytykanie, piski

– tępe bóle uszu niewiadomego pochodzenia

– problemy logopedyczne, np. zaburzenia mowy

– przeskakiwanie, trzaski żuchwy
– ograniczenia otwarcia lub zamknięcia jamy ustnej
– wzmożone napięcie w trakcie leczenia ortodontycznego
– wskazania przed/po zabiegach chirurgicznych
– uszkodzenia mechaniczne (złamania, zwichnięcia)

Badanie obejmuje przede wszystkim ocenę funkcji mięśni i stawów w obrębie twarzoczaszki. Może się bowiem okazać, że główną przyczyną problemu jest np. wzmożone napięcie mięśni żwaczy bądź zablokowanie jednego ze stawów skroniowo-żuchwowych. Z kolei terapia obejmuje różnego rodzaju techniki fizjoterapeutyczne, mające na celu pozbycie się dolegliwości. Są to między innymi:

– masaż tkanek głębokich

– suche igłowanie

– terapia punktów spustowych

– terapia manualna na stawach

– poizometryczna relaksacja mięśni (PIR)

– kinesiotaping

Zapraszamy do wizyty w naszej placówce, w ramach której odbędzie się konsultacja fizjoterapeutyczna, a na jej podstawie dobrany indywidualny plan terapii w oparciu o najlepsze metody leczenia.


Rehabilitacja Bartosz Bobrowicz
ul. Morska 109 A , 75-950 Koszalin
tel. 796 128 000
FB – Rehabilitacja
www.rehabilitacjabobrowicz.pl