Dezerter Malgorzata Wasilewska4 bw Wydarzenia

Dezerter gwiazdą Generacji 2022

Centrum Kultury 105 w Koszalinie zaprasza na 41. Festiwal Rockowy Generacja. Tegoroczna edycja imprezy z tradycjami sięgającymi początków lat 80. ubiegłego wieku odbędzie się w dniach 02-03.09.2022 r. w Koszalinie. Festiwal ma zawsze charakter konkursu połączonego z występami zaproszonych gwiazd.

Organizatorzy piszą w zapowiedzi imprezy: „Tradycyjnie zapraszamy zespoły wykonujące przeróżne odmiany muzy rockowej do zgłaszania się do konkursu. Spośród nadesłanych nagrań wyłoniona będzie finałowa piątka, która 03.09.2022 r. wystąpi w Amfiteatrze im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie i walczyć będzie o 6000 zł nagrody. Już teraz można się zgłaszać do przeglądu. Na stronie www.ck105.koszalin.pl znajdziecie regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy. Kartę zgłoszenia z maksymalnie trzema Waszymi nagraniami w formacie mp3 można przesyłać za pomocą np. wetransferu na adres: radoslaw.czerwinski@ck105.koszalin.pl. Na nagrania wraz z wypełnionymi formularzami czekamy do 18.08.2022 r. Finałowa piątka ogłoszona zostanie 22.08.2022 r.”

Podczas koncertu finałowego (3 września o godz. 20.30) na deskach Amfiteatr w Koszalinie wystąpi zespól Dezerter. Jako support zagra zwycięzca przeglądu, który odbędzie się dzień wcześniej.

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w maju 1981 roku w Warszawie. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od nazwy radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych. Obecny skład zespołu: Robert Matera – gitara, głos, muzyka; Krzysztof Grabowski – perkusja, teksty, artwork; Jacek Chrzanowski – bas, głos.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 40 złotych, w dniu koncertu – 50 złotych.