TK5 0624 Ludzie

10. Festiwal Media i Sztuka: Dopisali goście, publiczność i pogoda

Po dwuletniej covidowej przerwie festiwal powrócił w dawnej formule wywiadów na żywo i pytań kierowanych przez publiczność wprost do gości: wybitnych artystów, pisarzy, dziennikarzy i polityków. Media i Sztuka – Festiwal w Darłowie przez cztery lipcowe dni (7-10.07 br.) przyciągnął tłumy ludzi spragnionych ambitnej rozrywki. To wyjątkowe wydarzenie na mapie letnich imprez nad Bałtykiem wpisało się już na dobre w wakacyjny kalendarz. Jak imprezę podsumowują organizatorzy?

Magda Burduk, szefowa Darłowskiego Ośrodka Kultury, która odpowiadała za strategię, logistykę i koordynację festiwalu, komentuje: – Bardzo pozytywne głosy od publiczności i od gości potwierdzają, że festiwal był świetnie zorganizowany. Dla mnie dużym i przyjemnym wydarzeniem było spotkanie z panią Barbarą Labudą. Niezwykle miła i twarda zarazem osoba. Bardzo ładnie wypadło zakończenie festiwalu z rewelacyjnym koncertem Anity Lipnickiej. Monodram „Ginczanka” w kinie Bajka wbijał w fotel i otrzymał owacje na stojąco. Równie ciekawe było spotkanie z reporterem Marcinem Kąckim na temat Andrzeja Leppera, który dla Darłowa był bliskim i ważnym politykiem. Po raz kolejny Filharmonia Koszalińska udowodniła, że potrafi pięknie zapoczątkować festiwal, który później, niczym jedna wielka orkiestra, gra przez cztery dni.

Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa, mówi: – Nie zawiedli goście, publiczność i pogoda. Co prawda wiało, ale nie padało. Jestem zadowolony, że dopisali politycy. Zaproszenie wysłaliśmy do przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych. Większość zareagowała. Myślę, że część polityczną Festiwalu Media i Sztuka będziemy w następnych latach rozwijać i zapraszać jeszcze więcej interesujących polityków, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia i nie boją się bezpośrednich relacji z publicznością. Istotą tego festiwalu są właśnie bezpośrednie relacje i autentyczne pytania z sali oraz możliwość porozmawiania z intersującymi osobami w kuluarach.

Rafał Nagórski, zastępca burmistrza Darłowa, podsumowuje: – Było intensywnie, inspirująco i zaskakująco, czyli zgodnie z planem. Gdy na godzinę przed inauguracją lunął deszcz, obawiałem się o frekwencję, ale za chwilę pogoda zaczęła się poprawiać i koncertu Filharmonii Koszalińskiej słuchała już pełna hala. W pamięci zostało mnóstwo wspomnień i ciekawych scen, jak choćby Andrzej Seweryn demonstrujący, jak prawidłowo chodzić, by zadbać o kręgosłup… Przygotowania do festiwalu trwały kilka miesięcy, bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.

O Media i Sztuka głośno było w wielu ogólnopolskich mediach. – Dziękujemy za wszystkie słowa otuchy, udostępnienia, relacje i komentarze. Jeśli słyszysz od ludzi, że przyjechali pierwszy raz do Darłówka na wakacje, zobaczyli pierwszy raz ten festiwal i mówią, że dzięki tej imprezie tutaj powrócą, to jest to najlepsze wynagrodzenie, jakie może przyjąć organizator. Dla mnie największą nagrodą jest zadowolenie publiczności – stwierdza Artur Wejnerowski z Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Miasta Darłowa. – Już teraz zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Media i Sztuka, która już za rok, w dniach 6-9 lipca 2023 r.

A my prezentujemy festiwalowe migawki autorstwa Tomasza Kelera. Szerszą fotorelację z jubileuszowej edycji festiwalu znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Dzień Pierwszy

Dzień Drugi

Dzień Trzeci

Dzień Czwarty