i30 N 1 Motoryzacja

Wkrótce w Koszalinie ruszy sprzedaż oraz serwis samochodów marki Hyundai

Fot. Marcin Betliński

Siedziba koszalińskiego salonu samochodowego marki Hyundai jest już na ukończeniu (powstaje w Starych Bielicach obok salonu Forda). Już niedługo będzie tam można zarówno kupić nowe auto, jak i skorzystać z usług serwisowych. Wiadomość ta z pewnością ucieszy fanów marki, a innym kierowcom pozwoli z pierwszej ręki poznać ofertę koreańskiego producenta, który ubiegłym roku sprzedał na całym świecie blisko cztery miliony samochodów, z czego ponad 500 tysięcy w Europie.

svg%3E Motoryzacja
Paweł Napieraj, kierownik koszalińskiego salonu marki Hyundai, który wkrótce powita pierwszych klientów

Hyundai Motor Company to działający od 1967 roku południowokoreański producent samochodów z siedzibą w Seulu. Bogate portfolio firmy obejmuje modele osobowe, sportowe, dostawcze i ciężarowe, a także hybrydowe i elektryczne. W 2015 roku ze struktur przedsiębiorstwa wyodrębniono markę Genesis, która specjalizuje się w autach luksusowych.

Kierownikiem koszalińskiego salonu Hyundaia został doświadczony handlowiec – pan Paweł Napieraj, który mówi: – Sygnały o tym, że marki Hyundai bardzo brakuje w naszym regionie docierały do nas od wielu lat. Obserwując rosnącą z każdym rokiem jej popularnoś

, zdecydowaliśmy się otworzyć salon, który uzupełni tę lukę i wzbogaci wachlarz możliwości zakupowych o wiele bardzo ciekawych i cieszących się dużym zainteresowaniem modeli. Marka ma w naszym mieście i w regionie swoich wiernych zwolenników, o czym świadczy coraz większa liczba tych aut na koszalińskich ulicach.

Budująca salon firma Auto Club należy do Grupy Bemo, która w zeszłym roku była czwartą grupą dilerską w Polsce a od wielu lat jest w ścisłej czołówce pod względem liczby sprzedawanych samochodów w naszym kraju. W swojej ofercie ma aż osiem marek w tym właśnie markę Hyundai. Grupa Bemo jest również producentem zabudów do samochodów dostawczych oraz, co ciekawe, importerem i dystrybutorem marki LEVC – producenta między innymi charakterystycznych londyńskich taksówek. Stały, dynamiczny rozwój, dbałość o swoich klientów i profesjonalne podejście do procesu sprzedaży to charakterystyczne cechy tej grupy, która od początku swego istnienia, mimo swojej wielkości, zachowała rodzinny charakter.

Paweł Napieraj dodaje: – Nasz salon od początku swego działania zapewni klientom pełną opiekę związaną z posiadaniem samochodu, począwszy od doradzenia wyboru modelu z bogatej oferty Hyundai poprzez zapewnienie dowolnej formy finansowania i ubezpieczenia po profesjonalny serwis. Nasz zespół już nie może się doczekać by przywitać pierwszych klientów.

W ubiegłym roku w Polsce zarejestrowano 26 383 nowych aut południowokoreańskiej marki, która zanotowała najwyższych wzrost sprzedaży spośród wszystkich marek obecnych na naszym rynku (wzrost o 46 procent, ponad 10-krotnie wyższy niż samego rynku, który urósł jedynie o 4,3 procent). Hyundai zakończył ubiegły rok na 5. miejscu pod względem rejestracji samochodów osobowych, awansując o cztery pozycje. Natomiast licząc jedynie rejestracje dokonywane przez klientów indywidualnych, Hyundai osiągnął jeszcze wyższą, bo czwartą lokatę. Najchętniej wybierane przez klientów były modele Tucson oraz i30 trafiły do TOP10 najchętniej wybieranych modeli w Polsce