Rowery na Forum lato 2022 Lato 2022

Wakacyjna moc atrakcji w Forum

svg%3E Lato 2022
Urszula Lipińska, dyrektor Centrum Handlowego Forum Koszalin

Wakacje to niezwykle intensywny okres, także dla branż usługowo – handlowych. Jak co roku Centrum Handlowe Forum Koszalin letnie miesiące wypełnia atrakcjami dla swoich gości. Każdego słonecznego i deszczowego dnia nasze centrum odwiedzają tysiące klientów, zarówno koszalinian jak i turystów z całej Polski i zza granicy. Oprócz bogatej oferty handlowej, kulinarnej i kulturalno-rozrywkowej, przygotowaliśmy w tym roku szereg specjalnych wydarzeń, które mamy nadzieję zaciekawią i zainspirują naszych gości.

Stworzona w zeszłym roku przez nasze Centrum Handlowe aplikacja „Rowery na Forum”, w tym roku została wzbogacona o nowe rowerowe trasy. W sumie dwadzieścia dziewięć – łatwiejszych i bardziej wymagających szlaków, od tego sezonu w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Dodatkowa opcja głosowej nawigacji, podobnej do tych samochodowych zdecydowanie podniosła komfort użytkowania. Dzięki wyznaczonym trasom jest okazja na poznanie najbliższej okolicy z perspektywy roweru. Trasy z opisanymi miejscami odpoczynku, atrakcjami turystycznymi i ciekawostkami przyrodniczymi to pomysł na niejedno wakacyjne popołudnie. Choć aplikacja „Rowery na Forum”, jest bardzo lokalna, adresowana głównie do miłośników dwóch kółek, to cieszy nas ogromnie fakt, że do tej pory została pobrana blisko 5 tysięcy razy. Tego lata również ponawiamy świetnie przyjęty w zeszłym roku pomysł na wycieczki z przewodnikiem. Co dwa tygodnie rowerzyści pokonają nową trasę z aplikacji „Rowery na Forum”. Wystarczy zapisać się pod specjalnym linkiem udostępnianym na naszej stronie internetowej www.forum-koszalin.pl i rozpocząć rowerową przygodę pod opieką Tomasza Morawskiego z K.S.R. Roweria. Do udziału zapraszamy młodszych i starszych, a także całe rodziny.

CH Forum Koszalin jest przyjazne rowerom nie tylko poprzez stworzoną aplikację. Specjalne, rowerowe wiaty i dwie stacje rowerowe z narzędziami do drobnych napraw pozwolą przygotować rower do dalszej trasy. Profesjonalne stanowisko do naprawy rowerów znajduje się w sklepie Decathlon, do którego również serdecznie Państwa zapraszam. Zarówno nasze miasto, jak i bliższa i dalsza okolica są wręcz stworzone do jazdy na dwóch kółkach, a nas cieszy, że tylu naszych klientów decyduje się na ten właśnie środek transportu.

svg%3E Lato 2022

Słoneczny Patrol

Roztańczonych i zapraszających do wspólnej aktywności animatorów Centrum Handlowego Forum Koszalin będzie można spotkać również na pobliskich plażach. Zaplanowali wiele rozrywek, a ich pomysły i propozycje z pewnością urozmaicą słoneczne kąpiele. Warto być czujnym i przyłączyć się do wspólnej zabawy. Samochód poruszający się po nadmorskich miejscowościach będzie informował turystów o atrakcjach Forum Koszalin. Szukajcie go w Mielnie, Sarbinowie i Kołobrzegu, towarzyszyć mu będą artystyczne występy na plażach tancerek oraz Sign Spinerów.

Bezpieczeństwo jest zawsze naszym priorytetem, dlatego podobnie jak w ubiegłym roku nadmorscy ratownicy otrzymali od nas specjalne stroje, tak aby byli doskonale widoczni i oznaczeni, a plażowicze czuli się pewnie pod okiem czujnych pływaków. Poza strojami ratownicy otrzymali od nas pięknie prezentujący się, plażowy, ratowniczy domek, niczym z kultowego serialu „Słoneczny Patrol”. Razem to już 12 takich domków przekazanych przez trzy ostatnie lata, a planowane są następne w kolejnych sezonach wakacyjnych.

Bo przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo i komfort letniego wypoczynku nad naszym pięknym Bałtykiem.

A co w samym Forum Koszalin?

Zapraszamy na naszą wakacyjną akcję prosprzedażową. Dla naszych klientów, którzy przyłączą się do wspólnej zabawy przygotowaliśmy wakacyjne gadżety, niezbędne do udanego letniego wypoczynku. Wakacyjny konkurs z nagrodami w Forum Koszalin to coś ekstra. Wystarczy zrobić zakupy na wskazaną kwotę, zarejestrować paragon na stanowisku konkursowym i odebrać gwarantowany prezent. W zależności od wydanej kwoty, będą to: plażowa piłka, poduszka, dmuchane koło jednorożca lub wyspa jednorożca.

Jedną z atrakcji będzie również gra w minigolfa. To świetna zabawa dla całej rodziny. Nasza strefa to bezpieczna, ogrodzona przestrzeń zawierająca sześć torów, w tym dwa z elementami mechanicznymi: wiatrak oraz młyńskie koło. To wszystko w pięknej w pastelowej aranżacji, która idealnie nadaje się na wspaniałe pamiątkowe zdjęcia. Atrakcje będą czekać na Państwa na parterze tuż przy wejściu. Przy naszym multimedialnym stanowisku obsługi strefy będzie można zaczerpnąć informacji na temat zasad gry, wypożyczyć kije i piłeczki, a także otrzymać karty gry oraz ołówki z logo Forum Koszalin.

Od pierwszego lipca do końca września zapraszamy także na wyjątkową wystawę pająków i skorupiaków. Egzotyczna ekspozycja z żywymi zwierzętami, to atrakcja nie tylko dla pasjonatów. Przy okazji wystawy będzie również okazja by przełamać swoje lęki i obalić mity pod okiem profesjonalnych opiekunów tych budzących niemałe kontrowersje bardzo pożytecznych istot. Taka wystawa to ewenement na skalę kraju, więc gorąco namawiam do zarezerwowania sobie czasu na edukacyjną i egzotyczną podróż w głąb świata przyrody.

Mam nadzieję, że wakacyjne propozycje Forum Koszalin rozbudzą Państwa ciekawość i uatrakcyjnią czas spędzony zarówno w Centrum Handlowym, jak i na łonie natury.

svg%3E Lato 2022

Tomasz Morawski – Koszalińskie Stowarzyszenie Rowerowe „Roweria”

Dwadzieścia dziewięć dostępnych w aplikacji „Rowery na Forum” tras pozwoli zjeździć nie tylko miasto, ale bliższą i tą nieco dalszą okolicę. Otoczenie Koszalina, piękna przyroda, lasy, jeziora i setki kilometrów tras rowerowych to pomysł na udane wakacje. Aplikacja pokazuje nam możliwości, atrakcyjne punkty, miejsca dobre na odpoczynek, zabytki, ciekawostki przyrodnicze. Podaje również optymalny czas, jaki powinien nam wystarczyć na pokonanie trasy, a także stopień trudności (każda trasa została opisana tak, aby podpowiedzieć, jaki rodzaj i typ roweru sprawdzi się na niej najlepiej). Aplikacja została tak wymyślona, żeby intuicyjnie korzystali z niej zarówno mieszkańcy naszego miasta i okolic, jak i turyści z odległych zakątków Polski czy świata. Ja zapraszam szczególnie na wakacyjne wycieczki z przewodnikiem. Co dwa tygodnie w sobotę ruszamy spod CH Forum na wcześniej ustaloną trasę. To okazja nie tylko na rowerową przygodę, ale na poznanie innych zapaleńców jazdy na rowerze. Podczas przejazdu podziwiamy naturę, ale i odpoczywamy w wyznaczonych miejscach, dzielimy się spostrzeżeniami. Wycieczka z przewodnikiem to pomysł przede wszystkim dla amatorów i rodzin z dziećmi. Wspólnie odkryjemy piękno naszego regionu. Przyjazna, serdeczna atmosfera – gwarantowana.

svg%3E Lato 2022

Maciej Kuta – menadżer Wystawy Pająków i Skorupiaków

Już od 1 lipca rusza jedna z najciekawszych ekspozycji w całej Polsce. 

Do podziwiania żywe pająki i skorupiaki z całego świata. Zobaczyć będzie można osobniki z obu Ameryk, Azji, Afryki czy Australii. Wśród ponad 50 egzotycznych okazów między innymi czarna wdowa, skorpion cesarski i ptasznik goliat. Nie zabraknie również elementów skierowanych do najmłodszych, które ułatwią pokochanie tych pożytecznych stworzeń. To wyjątkowa okazja, by przenieść się w kolorowy, tropikalny świat i poznać środowisko, w którym żyją. Doświadczeni przewodnicy pomogą obalić powszechne mity i stereotypy na temat pająków i skorpionów. Oczywiście wszystko w pełnym bezpieczeństwie, zarówno dla zwiedzających, jak i zwierząt.

O każdej pełnej godzinie prowadzony będzie wykład, na którym zostanie przybliżony świat tych stworzeń, a odwiedzający dostaną odpowiedź na pytania takie jak: czy pająki są niebezpieczne? jaką pełnią funkcję w ekosystemie? co jedzą i jak polują pajęczaki? czy w Polsce występują niebezpieczne osobniki? Pomogą również rozpocząć przygodę z własną hodowlą. A wszyscy śmiałkowie będą mieli możliwość potrzymania jednego z łagodnych ptaszników na rękach.

Wystawa Pająków została przygotowana, aby cieszyć nie tylko dorosłych, ale też najmłodszych. Przewodnicy przedstawią świat tych zwierząt w sposób przystępny dla każdej grupy wiekowej wykorzystując przy tym plansze edukacyjne, modele 3D, filmy i obserwację na żywo.

 W ciągu dnia oprócz możliwości bezpośredniego obcowania z pajęczakami odbywać się będą pokazy karmienia, a zapewniamy, iż sposób polowania przez te stworzenia jest bardzo spektakularny.