220625 IPH 645 Wydarzenia
fot. Artur Radecki

Prezydent RP odznaczył Kazimierza Mojsiuka za wkład w rozwój polskiej przedsiębiorczości

Fot. Artur Radecki

Prezydent RP Andrzej Duda, na wniosek Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, uhonorował Krzyżami Zasługi oraz Orderami Odrodzenia Polski osiemnastu przedstawicieli świata biznesu. Uroczysta dekoracja odbyła się 25 czerwca br. podczas gali obchodów Dnia Przedsiębiorcy w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Wśród odznaczonych Złotym Krzyżem Zasługi znalazł się koszalinianin – pan Kazimierz Mojsiuk.

svg%3E Wydarzenia
fot. Artur Radecki

Kazimierz Mojsiuk jest założycielem Grupy Mojsiuk, którą tworzą znane nie tylko w regionie firmy branży motoryzacyjnej zatrudniające obecnie już ponad 500 osób. Jest to wciąż przedsięwzięcie rodzinne, którego korzenie sięgają roku 1979, kiedy powstał Zakład Blacharstwa Samochodowego w Koszalinie. Ciężka, konsekwentna praca Kazimierza Mojsiuka i jego małżonki Ireny Mojsiuk powodowała systematyczny rozwój firmy. Jednym z kluczowych momentów w historii przedsiębiorstwa była odważna decyzja otwarcia oddziału firmy w Szczecinie.

Obecnie Grupa Mojsiuk posiada autoryzację na sprzedaż i serwis samochodów marki Mercedes-Benz, Honda, Peugeot, Citroen, Opel i Fiat. Jej oddziały znajdują się w Starych Bielicach pod Koszalinem, Szczecinie oraz Gorzowie Wielkopolskim. W salonach Grupy otrzymać można fachową pomoc i obsługę nie tylko doradców handlowych i serwisowych, ale również specjalistów ds. leasingów, finansowania i ubezpieczeń. W skład Grupy wchodzi również nowoczesne Centrum Blacharsko-Lakiernicze oraz profesjonalne studio Autodetailingu.

Podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorcy nadane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę ordery i odznaczenia zasłużonym przedsiębiorcom wręczył minister Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W specjalnym liście prezydent Duda podziękował wyróżnionym osobom z wkład w rozwój polskiej przedsiębiorczości, stawiając je za wzór twórczej i odpowiedzialnej postawy służącej dobru wspólnemu.

Redakcja „Prestiżu” przyłącza się do gratulacji dla pana Kazimierza Mojsiuka. Jednocześnie zapowiadamy obszerny wywiad z Nim w kolejnym numerze naszego miesięcznika.