e link druk MB64653 Ludzie

Nie tylko pracą E_Link żyje…

Niedawno minęło pięć lat od powstania spółki E_Link zajmującej się produkcją plastikowej stolarki budowlanej. Działająca przy ulicy Połczyńskiej w Koszalinie firma szybko odnalazła swe miejsce na rynku, z roku na rok zwiększając przychody, czego efektem stało się m.in. umieszczenie jej wśród Gazel Biznesu, czyli na prestiżowej liście najszybciej rozwijających się firm w Polsce corocznie publikowanej przez „Puls Biznesu”. Szefowie E_Link przywiązują dużą wagę nie tylko do wzrostu produkcji i zdobywania nowych klientów. Jak podkreślają, równie ważna jest dla nich dobra atmosfera w zespole i satysfakcja z pracy członków załogi.

Spółka E-Link Koszalin jest w Grupie EGE Gmbh, drugiego największego producenta stolarki budowlanej w Niemczech. Kierują nią niezmiennie Andrzej Hondo i Ireneusz Gabryś, którzy są jednocześnie jej współwłaścicielami.

W ciągu pięciu lat oprócz stale wzrastających przychodów firma dopracowała się dwóch zakładów (drugi, znajdujący się w podbydgoskiej Kcyni, pozwolił na podwojenie produkcji) oraz m.in. nieruchomości na terenie po d. „Przemysłówce” przy ulicy BoWiD. Trwają przygotowania do adaptacji nowego obiektu pod kolejny zakład produkcyjny stolarki , gdzie hala zapewni więcej miejsca na potrzeby produkcji . Jednocześnie odbywa się konfigurowanie zamówienia na nowy park maszynowy umożliwiający rozwój produkcji okien oraz drzwi wejściowych, na które wzrasta zapotrzebowanie wśród klientów E-Linka.

Rozwój firmy śledzimy od momentu jej powstania. Każda rozmowa z jej szefami zahacza o sprawy kadrowe. Andrzej Hondo mówi: – Mamy kilkudziesięcioosobowy zespół, a więc taki, gdzie wszystko opiera się na bezpośrednich relacjach, czyli inaczej niż w firmach molochach. Cenimy sobie pracowników, którzy wykazują się samodzielnością, odpowiedzialnością i zaangażowaniem. W sytuacjach rozmaitych problemów, z którymi się do nas zwracają, staramy się im indywidualnie pomagać. To buduje szczególną więź. Stale poszukujemy nowych ludzi do produkcji, ale trzeba sobie szczerze powiedzieć, że zgłaszają się czasami osoby, które nie chcą się uczyć i uchylają się od odpowiedzialnego podejścia do pracy. Tym bardziej doceniamy tych, z którymi jesteśmy od lat, bo to oni tak naprawdę tworzą firmę.

Jubileusz pięciolecia powstania E_Link został najpierw formalnie uczczony na terenie firmy, a później nieformalnie podczas plenerowej imprezy integracyjnej w podkoszalińskim Kędzierzynie (prezentujemy fotograficzne migawki z tego spotkania).

Warto dodać, że firma wspiera rozmaite wartościowe inicjatywy lokalne – charytatywne, kulturalne i sportowe. Od września br została sponsorem strategicznym drużyny piłkarzy ręcznych KSPR Gwardia Koszalin.