A7A04876 Ludzie

Kupbilecik.pl na najlepsze imprezy w Polsce

Codziennie sprzedają tysiące biletów na najróżniejsze wydarzenia w całej Polsce. Koncerty, kabarety, stand-up, spektakle, spotkania autorskie i festiwale. Kupbilecik.pl to jedna z najpopularniejszych i największych bileterii w Polsce, mało kto wie, że jej siedziba znajduje się Koszalinie, a za całym konceptem stoi właściciel serwisu, programista Łukasz Sztoldo.

Wszystko zaczęło się blisko jedenaście lat temu od strony eKabaret.pl, która była na samym początku serwisem poświęconym stricte polskiemu kabaretowi. Zapowiedzi, relacje, fotogalerie, a wkrótce internetowa sprzedaż biletów. Pomysł, innowacyjne rozwiązania i stworzenie tego serwisu de facto rozpoczęło to, co dziś znamy jako Kupbilecik.pl

Internetowa sprzedaż biletów była odpowiedzią na potrzeby czasów. Z większą ochotą zaczęliśmy podróżować i wypoczywać, a trasy naszych wypadów układać pod ulubione wydarzenia artystyczne i kulturalne. Serwis Kupbilecik.pl od samego początku zasięgiem obejmował całą Polskę, a intuicyjnie prosta strona internetowa pomagała w szybkim zorientowaniu się, gdzie i kiedy odbywa się coś, na co mamy ochotę.

Dziś na stronach bileterii są tysiące wydarzeń. Od festiwali i koncertów, po bardzo niszowe i lokalne biletowane wydarzenia. Kiedy ktoś chciałby na głos powiedzieć: „u nas nic się nie dzieje” warto wówczas zajrzeć na Kupbilecik.pl i miło się zaskoczyć jak wiele dzieje się w regionie. Sam serwis, po uprzedniej naszej zgodzie na subskrypcję podsyłać nam będzie mailowy czy w formie SMS spis wszystkich regionalnych imprez, może nas również informować o trasie koncertowej naszego idola w formie fan-alertu.

O początkach opowiedział nam Łukasz Sztoldo, szef Kupbilecik.pl:

Przygoda z branżą rozpoczęła się na studiach, kiedy to na fali popularnych wtedy kabaretów powstała strona eKabaret. Po jakimś czasie zaczęliśmy odwiedzać różne festiwale, gdzie nagrywaliśmy wywiady, zakulisowe relacje i występy a przede wszystkim poznawaliśmy ciekawych ludzi i artystów. Gdy studia się skończyły i nadszedł czas na podjęcie decyzji co dalej, miałem do wyboru dwie opcje: albo zatrudnić się jako świeżo upieczony programista, albo podjąć wyzwanie i stworzyć coś samemu od zera. Padło na to drugie. Początki dla bileterii nie były łatwe, pierwsze lata to głównie ciężka praca przez prawie całą dobę oraz nauka dosłownie wszystkiego: od używanych technologii po to, jak prowadzić i rozwijać firmę. Nie obyło się bez kryzysów, pułapek i trudnych chwil, ale ostatecznie po tych kilkunastu latach, możemy pokusić się o stwierdzenie, że udało się z KupBilecikiem dotrzeć do większości aktywnych kulturalnie Polaków. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że KupBilecik jest w 100% projektem nie tylko polskim, ale i koszalińskim. Za większością naszej bezpośredniej konkurencji stoją ogromne korporacje z zagranicznym kapitałem albo duże agencje zrzeszające popularnych artystów. Tymczasem my, zrobiliśmy coś, co teoretycznie nie mogło się udać – bez wielkiego kapitału, układów i żadnych znajomości zbudowaliśmy całkowicie od zera i to w pełni z Koszalina, drugą aktualnie co do wielkości bileterię w kraju.

Przede wszystkim mamy największą na rynku ofertę dostępnych wydarzeń w regionie w postaci koncertów, spektakli, kabaretów czy najlepszego standupu. Jeżeli ktoś szuka pomysłu jak spędzić udany wieczór, to na pewno znajdzie na KupBilecik coś co będzie go interesować. Jesteśmy też bezpieczną formą zakupu biletów, ponieważ jeżeli zdarzy się, że jakiś organizator odwoła swoje wydarzenie, to jako bileteria jesteśmy gwarantem zwrotu środków. Nasi klienci kupując bilety z wyprzedzeniem, nigdy nie muszą się martwić o to, czy wydarzenie nie zostanie w przyszłości anulowane.

Kupbilecik.pl to nie tylko działania czysto biznesowe. Choć zaczęło się zupełnie niewinnie, dziś serwis bardzo mocno i konkretnie pomaga zwierzętom w potrzebie. Jak mówi Łukasz Sztoldo – Pomagamy nie tylko czworonogom, ale wszystkim zwierzakom 😉 Do pomocy ludziom powołanych jest wiele fundacji i zrzutek w Internecie. Natomiast o zwierzętach najczęściej się zapomina. Gdy w KupBilecik sprzedaliśmy już miliony biletów, pomyśleliśmy, że świetnie byłoby wspólnie z naszymi klientami zrobić coś dobrego dla bezdomnych zwierząt. Zaczęliśmy od schroniska w Koszalinie, ale zbiórka przerosła nasze oczekiwania. Dzięki temu postanowiliśmy pomagać także innym lokalizacjom z całej Polski. Uruchamiając zbiórkę, liczyliśmy na uzbieranie kilku tysięcy, tymczasem przekroczyliśmy już ponad pół miliona złotych! Wszystko udaje się dzięki naszym wspaniałym klientom.

Pracowniczki serwisu Ewelina Tujaka i Martyna Sołonowicz, które opiekują się tymi działaniami, nie ukrywają zdziwienia, jak wiele osób chce pomóc niewinnym czworonogom. – W naszym serwisie jest specjalny „przycisk” jeśli ktoś ma ochotę wpłacić kilka złotych przy okazji zakupu biletu, wspomóc może potrzebujące stworzenia. Uzbierana kwota całkowicie nas oszołomiła- dodaje Ewelina. – Pierwsze działania były na rzecz koszalińskiego schroniska, a dziś pomagamy, schroniskom, domom opieki tymczasowej i azylom w całej Polsce. Koty, psy i dzikie zwierzęta liczyć mogą na nasze wsparcia. W pomoc zaangażowali się również artyści, szczególnie aktywni są stand-uperzy, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Za zebraną kwotę, przekazujemy, karmy, lekarstwa, środki pielęgnacyjne, ale też budujemy wybiegi, klatki, doposażamy schroniska.

Martyna podkreśla: nasze ostatnie działanie związane jest ponownie z Koszalinem i bardzo lubianą kawiarnią Koci Miętka. Po rozmowie z Kamilem Szewczykiem, właścicielem kociej kawiarni zdecydowaliśmy, że 20 tysięcy złotych przeznaczamy na sterylizację kotów, które trafią do Koci Miętki. Kwota ta starczy dla około 80 kociaków. Ponadto przygotowaliśmy paczkę z darami: karmą, środkami higienicznymi i smaczkami.

Kupbilecik.pl to niezwykle sympatyczne miejsce, z zespołem nie tylko bardzo sprawnym marketingowo, organizacyjnie z najwyższymi standardami pracy i nowych technologii, ale także z ogromnym sercem i gotowością do pomocy tym, którzy sami sobie nie są w stanie pomóc. To, co do tej pory zrobili dla zwierząt, można zobaczyć w ich serwisie, ale przede wszystkim odsyłamy pod ten dobry adres, aby być porządnie zorientowanym o tym, co dzieje się w mieście, kto nas odwiedzi, jakich wydarzeń można się spodziewać, jakie opinie o nich pozostawiali inni i gdzie wybrać się w pierwszej kolejności.

https://www.kupbilecik.pl/zwierzaki/