DJI 0175 kopia1 Lato 2022

Holiday Golden Resort w Łazach – Wyjątkowe wakacje dla każdego

Holiday Golden Resort systematycznie się rozrasta, zapewniając swoim gościom co rusz to nowe atrakcje. Sukcesem ostatniego roku było otwarcieGolden Spa & Cosmetology, czyli enklawy gdzie estetyka ciała jest tak samo ważna jak harmonia duszy. Bogata oferta masaży, rytuałów oraz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii zaspokaja oczekiwania najbardziej wymagających gości zarówno z samego Resortu, jak i z zewnątrz. Dodatkowo strefa relaksu, w której kryją się saunarium, jacuzzi, tężnia solankowa i bar wprowadzi każdego w stan głębokiego odprężenia. Holiday Golden Resort rozwija się w ślad za wizją Romana Kunerta, założyciela ośrodka. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości wzbogaci się on o planowany przez właściciela kryty aquapark z pełną infrastrukturą i szeregiem atrakcji.

Niewiele miejsc wypoczynku nad Bałtykiem może pochwalić się taką bliskością plaży jak Holiday Golden Resort w Łazach. Raptem 50 metrów od plaży znajduje się budynek pensjonatu. Niewiele dalej nad morze mają goście innych części kompleksu, którzy mieszkają w domkach wakacyjnych.

Na miejscu jest wszystko, co potrzebne do komfortowego wypoczynku – perfekcyjnie zorganizowana gastronomia, rozrywka, zajęcia rekreacyjne dla osób w każdym wieku – w tym uwielbiane przez dzieci zabawy prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów.

Wizytówką Holiday Golden Resort jest zewnętrzny aquapark, czyli pierwszy w Polsce wodny plac zabaw (otwarty codziennie w godz. 10:30-19:00). Mogą z niego korzystać również osoby z zewnątrz. Dla spragnionych wodnych przygód czekają trzy zjeżdżalnie wolnostojące o zróżnicowanej długości: 18 m (rodzinna), 47 m (tzw. anakonda) oraz zjeżdżalnia multimedialna z efektami świetlnymi o długości aż 88 m. Ponadto, znajdują się tam armatki wodne i dmuchana kopuła, z której można ześlizgiwać się do wody. Woda w basenie jest podgrzewana i ma stałą głębokość 40 cm, a więc jest bezpiecznym miejscem zabaw dla dzieci. Do dyspozycji użytkowników aquaparku są również cztery komfortowe wanny jacuzzi.

Goście z zewnątrz mogą wykupić bilet jednodniowy. Maluchy do drugiego roku życia są zwolnione z opłaty. Najlepiej śledzić aktualne wydarzenia i promocje na Facebooku Holiday Golden Resort oraz w innych social mediach, aby nie przegapić najnowszych informacji.

Pozostałe dwa baseny rekreacyjne z podgrzewaną wodą dostępne są wyłącznie dla gości ośrodka. Czynne są one codziennie od 10:30 do 19:00. W pierwszym basenie woda ma głębokość 140 cm, zainstalowane są tam tzw. przeciwprąd oraz działająca jak bicz wodny wylewnica do masażu karku. Obok niego znajdują się dwa brodziki o głębokości maksymalnej 60 cm i 110 cm z siedmiometrową zjeżdżalnią dwutorową. Kto chce się wymoczyć wśród bąbelków, może skorzystać z jacuzzi.
Drugi basen rekreacyjny, również z atrakcją w postaci przeciwprądu, ma 130 cm głębokości. Towarzyszy mu brodzik o głębokości 45 cm dla dzieci.

Pierwsze 8000 metrów

Holiday Golden Resort swoich pierwszych gości przyjął w 2009 roku (początkowo działał jako Holiday Camping). Rok wcześniej właściciel, Roman Kunert wykupił fragment terenu o powierzchni 8000 metrów kwadratowych i postawił tam pierwszych 30 domków mobilnych. W stanie surowym zamkniętym stał tam wówczas pensjonat, w którym obecnie znajduje się recepcja całego kompleksu. Następnie obok recepcji powstał sklep.

Z każdym rokiem ośrodek powiększał się o kolejne elementy: miejsca noclegowe, baseny, boiska, urządzenia sportowe, sale zabaw dla dzieci, kawiarnie, restauracje i wreszcie wspomniany już aquapark na wolnym powietrzu.

Kolejnym etapem rozwoju było stworzenie nowoczesnego centrum SPA – i tak w 2022 roku powstało Golden Spa & Cosmetology. Nowoczesna strefa relaksu składa się z saunarium, jacuzzi, tepidarium z tężnią solankową oraz baru z wypoczywalnią. Bogata oferta masaży zdrowotnych i relaksacyjnych oraz rytuałów to najlepszy prezent dla naszego ciała. W ofercie Resortu dla Rodzin, nie mogło zabraknąć małego co nieco dla najmłodszych. KIDS SPA to cieszące się dużą popularnością masaże, które przenoszą dzieci w stan relaksu i wyciszenia. Ciekawym dopełnieniem strefy jest łóżko Spa.Wave – innowacyjny system masażu dźwiękiem, który trenuje mózg w zakresie korzystania z technik głębokiej relaksacji i pozwala osiągać ten stan podczas 30- lub 60-minutowej sesji – jest to na tę chwilę jedyne takie łóżko w paśmie nadmorskim.

Golden Spa & Cosmetology, to przede wszystkim połącznie doświadczenia i pasji do piękna. Innowacyjne technologie, nowości z dziedziny kosmetologii i medycyny estetycznej, profesjonalna i miła obsługa oraz wyjątkowa energia, powodują, że każdy chce tu wrócić. Urządzenia i preparaty o udowodnionej skuteczności: LPG Endermologia, Storz Medical, INNARI, ZO Skin Healt i wiele innych pomagają skutecznie wyszczuplić ciało, usunąć cellulit, ujędrnić skórę, pozbyć się trądziku, zmarszczek, blizn czy rozstępów.

Co najważniejsze, Golden Spa & Cosmetology jest miejscem całorocznym i dostępnym także dla osób z zewnątrz. Bazę klientów wypełniają osoby z Darłowa, Sianowa, Łaz, Mielna, Koszalina i okolic. Jednym z kolejnych planów na dopieszczenie oferty jest przystosowanie strefy saun do organizowania seansów saunowych nawet do 50 osób.

Strefa Spa to nie koniec planów dotyczących rozbudowy ośrodka – do wykorzystania pozostaje teren o powierzchni dwóch hektarów. Jest już stworzony projekt krytego aquaparku, przygotowany przez renomowaną pracownię architektoniczną – z krytym basenem, częścią rekreacyjną, ścieżką interaktywną dla dzieci, restauracją i pokojami hotelowymi. Wokół aquaparku staną zaś kolejne domki mobilne. Obecnie Holiday Golden Resort jest w stanie przyjąć jednorazowo 700 osób. Po przebudowie możliwości noclegowe wzrosną do nawet 1000 osób.

W pierwszej kolejności powstanie obiekt mieszczący w sobie restaurację, a inne elementy będą pojawiać się stopniowo w kolejnych etapach. Jak podkreśla Roman Kunert, finansowanie opiera się głównie na środkach własnych wypracowywanych przez Holiday Golden Resort: – Robimy wszystko, by sezon wydłużyć na okres od kwietnia/maja do końca września, a może i dłużej. Już teraz tak się dzieje, że goście odwiedzają nas nie tylko podczas dwóch miesięcy wakacyjnych. Pracujemy nad tym, żeby niezależnie od warunków pogodowych stworzyć infrastrukturę mogącą zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług oraz doskonałą rozrywkę. Aquapark pod dachem z rozbudowaną częścią rekreacyjną i noclegami na pewno przybliży nas do celu. Jeśli jeszcze weźmiemy pod uwagę szeroką ofertę SPA, goście będą posiadać ogromny wachlarz możliwości, aby świetnie się bawić i odpoczywać nawet podczas gorszej pogody – podkreśla właściciel ośrodka.

Domy mobilne własnej produkcji

Działalność biznesową Roman Kunert rozpoczynał od sprzedaży używanych samochodów. Później namówiony przez swych zagranicznych partnerów sprzedawał również przyczepy kempingowe i domki mobilne pochodzące z Holandii i Anglii.

Tak wspomina tamten czas: – Moi zachodni partnerzy namawiali mnie, żebym nie tylko sprzedawał używane domy mobilne, ale sam wybudował kemping. Na wstępie trzeba podkreślić, że kemping w rzeczywistości holenderskiej albo angielskiej to nie to samo co u nas. Tam powstają całe osiedla domów mobilnych w pięknych przyrodniczo miejscach, z całą infrastrukturą niczym w małych miasteczkach. Pobyt w nich nie jest traktowany jak typowe wakacje. Chodzi raczej o koncepcję second home, czyli drugiego domu, który pozwala uciec z zatłoczonego miasta gdzieś bliżej natury i spokoju. Początkowo chciałem pójść w tę stronę, jednak u nas takie podejście do funkcji domów mobilnych jeszcze się nie przyjęło, chociaż są to domy wykonane w takiej technologii i takim standardzie, że spokojnie służą jako domy całoroczne. Można w nich komfortowo mieszkać nawet zimą. Holendrzy traktują taki mobilny dom za miastem tak, jak kiedyś w Polsce były traktowane rodzinne ogrody działkowe: jako miejsce spędzania czasu w każdej wolnej chwili i o każdej porze roku. Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób ma możliwość pracy zdalnej, to domy mobilne stają się właściwie głównym miejscem zamieszkania.

W Holandii działał swego czasu program rządowy zachęcający rolników do przekształcania gospodarstw w kolonie domów mobilnych. I rzeczywiście takie osiedla domów mobilnych zaczęły powstawać, stając się elementem stylu życia Holendrów. Nawet niepotrzebne było morze w pobliżu albo jezioro, wystarczył kawałek lasu i zielona przestrzeń. Tak więc ziemia wykorzystywana kiedyś rolniczo była odtąd wynajmowana w formie działek właścicielom domków mobilnych. – Plusem tego rozwiązania jest to, że jeśli komuś znudzi się jakaś okolica, może przenieść się od kolejnego sezonu w inne miejsce – wyjaśnia pan Roman. – Często właściciel terenu ma również własne domki pod wynajem i przyjmuje gości. Nie są rzadkością kolonie domów mobilnych, gdzie można ich naliczyć nawet 1000. W naszym ośrodku mamy na razie domki wyłącznie pod wynajem, choć może kiedyś i w Polsce przyjmie się idea drugiego domu.

Pan Kunert handel domkami rozwinął do tego stopnia, że sprowadzał 500-600 sztuk rocznie. O własnej produkcji zaczął myśleć, kiedy w roku 2007 roku pojawił się na Zachodzie kryzys gospodarczy. Wspomina: – Wyprzedawała się znana mi manufaktura mobilnych domków, więc postanowiłem kupić na tej „wyprzedaży” dwie gotowe ramy pod domy. Wykorzystując je, właściwie uczyliśmy się produkcji od podstaw. Dodatkowo moi współpracownicy spędzili trochę czasu w Holandii, żeby z bliska popatrzeć, jak tam takie domy powstają. To był cenny wyjazd, bo mogliśmy dowiedzieć się, jakie materiały najlepiej zastosować, jak zorganizować produkcję, na co zwracać szczególną uwagę.

Obecnie Kunert Group i Kunert Mobilheim posiada cztery hale produkcyjne: dwie w Nowych Bielicach pod Koszalinem, jedną w samym Koszalinie i jedną w Częstochowie. Średnio powstaje w nich około 50 domów mobilnych miesięcznie. Rynek zbytu stanowią głównie Niemcy, Holandia i Belgia. Kolejny krok w rozwoju wspomnianych firm to planowana budowa piątej hali produkcyjnej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Koszalinie, przy trasie szybkiego ruchu S6. Teren jest już gotowy do inwestycji.


Relaks rodzinny

Holiday Golden Resort poza Aquaparkiem i profesjonalnymi animacjami, czyli zajęciami rozrywkowymi dla małych dzieci, nastolatków i dorosłych może pochwalić się wieloma innymi atrakcjami. Kiedy projektowano Kids Club jako przestrzeń zabawy dla najmłodszych gości, kluczowe było stworzenie warunków do rozwijania dziecięcej kreatywności i najwyższy poziom bezpieczeństwa maluchów. W efekcie powstało miejsce idealnie łączące aktywną zabawę z możliwością uczenia się. Każdy maluch znajdzie tu coś dla siebie: tor przeszkód, ściankę wspinaczkową, basen z piłeczkami, giga klocki, rozmaite gry, kolorowe zabawki.

Na ekscytujące zajęcia prowadzone przez animatorów mogą liczyć również nieco starsi. Plan animacji jest bardzo bogaty, organizowane są m.in. : Aqua party, Fluo Party w ciemności, Piana Party, rodzinne podchody, turnieje sportowe (w badmintona, siatkówkę, koszykówkę), zajęcia fitness, stretching, nordic walking, aqua i power dance, aqua aerobic, zajęcia jogi i wiele innych. Działa również wakacyjne nocne kino dla najmłodszych i odbywają się fantastyczne imprezy dla dorosłych z muzyką na żywo.

Od 2013 roku działa Fun House – ogromna, zadaszona i klimatyzowana hala animacyjna, w której odbywają się zajęcia fitness, mini disco oraz spotkania z gośćmi specjalnymi. Dzięki profesjonalnemu nagłośnieniu i scenie jest to idealne miejsce na organizację stand-upów i koncertów dla całych rodzin. Rozległy teren wokół Fun House umożliwia organizację imprez okolicznościowych
i firmowych nawet do 500 osób (bywa wykorzystywany na takie cele po sezonie wakacyjnym).

Na terenie ośrodka znajdują się również pola do minigolfa, trzy place zabaw dostosowane pod różne grupy wiekowe, wewnętrzna i zewnętrzna siłownia, piaszczyste boisko oraz wypożyczalnia gokartów, z której mogą korzystać również goście z zewnątrz.

Obiekt może pochwalić się również doskonałą kuchnią, która jest bardzo zachwalana przez gości. Szef kuchni przygotowuje specjalne dania zarówno dla młodszych, jak i starszych smakoszy. Dla gości resortu przygotowywane są często specjalne kolacje live cooking oraz gotowanie na żywo, ze znanymi z programów telewizyjnych szefami kuchni, takimi jak Dawid Łagowski i Mariusz Siwak.

Jak już wspomnieliśmy, Holiday Golden Resort stale się rozwija. Każdego roku przybywają kolejne atrakcje. Do najnowszych, adresowanych do najmłodszych gości, należy dmuchany, wieloelementowy plac zabaw, który może pomieścić jednorazowo do 100 osób! W części nazywanej „farma” znajdują się dmuchane zwierzęta, zjeżdżalnia i basen z piłeczkami. Inne elementy „dmuchańca giganta” to kołyszący się na fali statek piracki oraz ogromna zjeżdżalnia dla najbardziej odważnych dzieci.

Dmuchany plac zabaw jest tak przemyślany, że można go dalej rozbudowywać. Jak podkreślają właściciele ośrodka, planują to robić etapami w kolejnych latach. Ze względu na różnorodność atrakcji jest to oferta skierowana do dzieci w każdej grupie wiekowej. I co ważne z placu mogą korzystać także osoby spoza ośrodka.

Imprezy firmowe i przyjęcia okolicznościowe

Holiday Golden Resort stawia na wszechstronność, dlatego oferuje również organizację przyjęć weselnych z fachowym doradztwem na każdym etapie. Dysponuje czterema eleganckimi salami :
– First Restaurant (do 120 osób)
– Cristal Restaurant (do 100 osób)
– Golden Restaurant (do 110 osób)
– Fun House (do 200 osób)

Dodatkowo obiekt posiada bar oraz kawiarnię, w których można zorganizować mniejsze przyjęcia :
– Arena Ice Bar (do 35 osób)
– Golden Coffee (do 20 osób)

Klimatyzowane sale bankietowe zapewniają komfort o każdej porze roku. Państwo młodzi mogą przenocować w ośrodku gratisowo, a pozostali goście weselni mogą liczyć na bardzo atrakcyjne ceny noclegów. Ośrodek organizuje również wiele imprez firmowych takich jak pikniki rodzinne, wigilie, imprezy jubileuszowe i wiele innych podobnych wydarzeń. Obiekt posiada grillowego food trucka, dzięki któremu może świadczyć również usługi cateringowe. Nowo powstałe w 2022 roku Golden Spa & Cosmetology, w którym znajduje się bar daje obiektowi dodatkową możliwość organizowania kameralnych przyjęcia takich jak wieczór kawalerski lub panieński.

Tradycją Holiday Golden Resort jest coroczny ,,Sylwester w sierpniu’’. Jest to tematyczny turnus, który trwa cały tydzień, a jego podsumowaniem jest zawsze wyjątkowa, huczna impreza oraz koncerty gwiazd. Mogą wziąć w niej udział turyści oraz mieszkańcy z okolic. Na wakacyjnej scenie obiektu grali już artyści tacy jak Cleo, Patrycja Markowska, czy zespół Playboys. W roku 2021 pandemia pokrzyżowała plany obiektu, przez co musiał się on przeorganizować na panujące wtedy obostrzenia. Wydarzenie było przygotowane wtedy wyłącznie dla  gości hotelowych. Być może w sezonie wakacyjnym 2022 uda się zorganizować sierpniowego sylwestra ponownie z przytupem, wracając do organizacji wielkich koncertów, o których obiekt na pewno poinformuje na swoim Facebooku i Instagramie.

Holiday Golden Resort

Dział sprzedaży :
+48 606 611 586 lub +48 600 109 106 mail: rezerwacje@holidaygoldenresort.pl

Dział marketingu :
+48 660 202 030
mail: marketing@holidaygoldenresort.pl

www.holidaygoldenresort.pl