Przemyslowka DRUK MB65210 Biznes, Biznes 2022

Biurowiec dawnej „Przemysłówki” z atrakcyjną ceną sprzedaży

Właściciel jednego z najbardziej znanych koszalińskich biurowców z końcem ubiegłego roku sfinalizował jego gruntowny remont. W efekcie wnętrze obiektu, który obecnie nosi nazwę Przemysłówka Office, to wykończone dobrymi materiałami biura o wysokim standardzie oraz przestrzeń handlowo-usługowa na parterze. Wszystko to w ścisłym centrum miasta przy ulicy Zwycięstwa 115. Atrakcyjność nieruchomości podnosi fakt, że na jej tyłach (po przebudowie ulic Jedności i Głowackiego) powstało nowe rondo i ogólnodostępny parking.

Niedawny remont oraz kompleksowa modernizacja z roku 2002 spowodowały, że oszacowany przez rzeczoznawcę majątkowego normatywny stopień zużycia blisko stuletniego budynku wynosi zaledwie 23,35 procent.

Mieszczące się wnim lokale mają powierzchnię od 14,02 m kw. do 152,46 m kw. Większość biur jest już wynajęta. Ogólna powierzchnia użytkowa wynosi 1679,18 m kw. (pomieszczenia usługowe i biurowe – 1168,69 m kw. oraz podpiwniczenia, sanitariaty i korytarze – 510,49 m kw.), co przy oferowanej cenie nieruchomości wynoszącej 7,5 mln zł daje bardzo atrakcyjną cenę metra kwadratowego powierzchni (4466 zł).

Widziana z ulicy Zwycięstwa część budynku ma pięć kondygnacji (na parterze ulokowane są dwa lokale przeznaczone na cele handlowe; wyżej biura), a część widziana od strony ulicy Jedności i Głowackiego jest dwukondygnacyjna (parter biurowy i na piętrze posiadająca odrębne wejście ponad 150-metrowa otwarta przestrzeń do dowolnej aranżacji). Działka ma kształt wydłużonego prostokąta przylegającego krótszym bokiem do głównej arterii Koszalina, dzięki czemu na tyłach posesji możliwe było urządzenie kilkustanowiskowego prywatnego parkingu wyłożonego kostką brukową. Bezproblemowy jest również dostęp do pobliskiego rozległego parkingu publicznego.

Z punktu widzenia osób wynajmujących biura obiekt ma – oprócz znakomitej lokalizacji i wysokiego standardu wykończenia – wiele zalet. Zróżnicowana powierzchnia lokali pozwala zainstalować się w tym miejscu zarówno większym, jak i zupełnie małym firmom. Budynek jest objęty całodobową ochroną. Starannemu remontowi poddano zarówno wnętrza lokali, jak i wszystkie części wspólne: klatki schodowe, korytarze, toalety, zaplecze socjalne. Odczucie czystości i porządku jest pierwszym wrażeniem, jakie odnosi się, odwiedzając biurowiec dawnej „Przemysłówki”.

Warto dodać, że ewentualny nabywca biurowca kupi nieruchomość z uporządkowaną sytuacją prawną, od jedynego właściciela, za cenę o jedną czwartą niższą od wartości odtworzeniowej określonej przez rzeczoznawcę.


Sprzedającego reprezentuje Agencja NIERUCHOMOŚCI ANKAM KOSZALIN

(75-500 Koszalin, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 5, pośrednik odpowiedzialny za ofertę: Anna Kamińska, telefon + 48 605 405 744, e-mail: nieruchomosci@ankam.com.pl) udziela zainteresowanym szczegółowych informacji na temat warunków sprzedaży.
Informacje na temat obiektu znaleźć można również na stronie internetowej: www.przemyslowkaoffice.pl