baumal prestiz druk DSC1151 Design

Baumal Majster Plus- Drzwi, okna, podłogi i nie tylko

Hurtownia Budowlana i Parapetów Baumal obsługuje ponad 800 firm z branży okiennej i budowlanej, a także szerokie grono klientów detalicznych. Zasięgiem obejmuje Polskę oraz część Europy. W ofercie są m.in. innymi drzwi, podłogi i okna wraz z akcesoriami do ich montażu. Wszystko to można kupić stacjonarnie lub zamówić wygodnie, przez internet.

svg%3E Design

Baumal istnieje od 26 lat – firma powstała w 1998 roku. Przez pierwsze lata specjalizowała się w systemach dociepleń. W 2002 roku rozszerzyła działalność o produkcję parapetów MDF, a w 2005 roku o sprzedaż materiałów budowlanych, parapetów z pcv, postformingu, blachy powlekanej, aluminium, konglomeratu itp. Kierunek rozwoju wyznaczały zmiany na rynku. – Na początku nie zajmowaliśmy się handlem, ale usługami budowlanymi – wspomina właściciel Baumalu, Mirosław Malina. – Z czasem te proporcje się zmieniły. Dziś skupiamy się głównie na sprzedaży hurtowej i detalicznej, a wśród usług, które prowadzimy obecnie, jest montaż drzwi, okien, podłóg, tarasów. Oczywiście można je u nas kupić wraz z montażem.

Wśród firm, z którymi Baumal współpracuje, są wszyscy liczący się producenci, jak Pol-Skone, DRE, Erkado, Asilo, Porta, Voster (drzwi wewnętrzne); Wikęd, Setto, Mikea, KMT, Doorsy (drzwi zewnętrzne), Pergo, Meister, Krono, Classen, Vox (panele podłogowe). Firma zajmuje się także dystrybucją materiałów budowlanych czy wykończeniowych. Jest też jedną z większych hurtowni zajmujących się sprzedażą parapetów wewnętrznych i zewnętrznych. – Jako jedyni w Koszalinie mamy ich skład – zaznacza Mirosław Malina. – Parapety wykonujemy na miejscu, od ręki i na wymiar. Dla firm okiennych, prywatnych, budowlanych czy deweloperów. Mamy też dwa salony największej sieci sprzedaży drzwi i podłóg w Polsce należącej do marki Vox, pod marką Majster Plus – jeden w Koszalinie, drugi w Kołobrzegu.

Poza wspomnianymi oknami (pcv i drewnianymi), drzwiami, podłogami (panele, panele winylowe, drewniane, podłogi drewnopodobne), parapetami i tarasami kompozytowymi oraz wszystkim, co służy do ich montażu, w ofercie Baumalu znajdziemy bramy garażowe, elementy stolarki budowlanej, akcesoria ogrodowe, fronty meblowe, klamki i szyldy drzwiowe, systemy wentylacyjne, materiały budowlane i montażowe (pianki i silikony, dyble i wkręty, taśmy samorozprężne, folie do ciepłego montażu paroszczelne oraz paroprzepuszczalne itp.), posadzki przemysłowe, chemię samochodową, odzież roboczą i wiele innych. Oferta jest ogromna i kompleksowa.

Siedziba Baumal niezmiennie mieści się przy ulicy Szczecińskiej 4b. Na miejscu można zaopatrzyć się w podłogi, drzwi, okna itd., skorzystać z doradztwa oraz zamówić towar wraz z montażem. Baumal oferuje też pomiarowanie pomieszczeń przez zakupem oraz wycenę. Od dziesięciu lat prężnie działa też sklep internetowy e-hurtowniabudowlana.pl. Jest on odpowiednikiem asortymentu stacjonarnego, oferuje pięć tysięcy produktów, które oprócz Polski wysyła też zagranicę, m.in. do Czech czy Niemiec. – Myślę, że rynek idzie w kierunku sprzedaży internetowej – mówi Mirosław Malina. – W ostatnich latach jest coraz intensywniejsza, korzysta z niej coraz więcej firm i klientów detalicznych, bo przesyłki są tańsze, dostawy wygodniejsze, szybsze. Zdarza się, że nawet koszalinianie zamawiają u nas towar online. Oczywiście drzwi czy podłogi lepiej zobaczyć na żywo, resztę z powodzeniem można kupić przez e-sklep.

Cały asortyment można obejrzeć na stronach www.baumal.pl, www.koszalin.majsterplus.com oraz www.kolobrzeg.majsterplus.com

https://e-hurtowniabudowlana.pl