9 1 Biznes

Apartamenty nad morzem? BalticPort – tutaj warto zainwestować

Są grupą doświadczonych specjalistów, którzy prowadzili sprzedaż wielu renomowanych inwestycji, a od niedawna działają wspólnie. Prestiżową perłą w katalogu sprzedaży ich kameralnego biura nieruchomości BalticPort jest najdroższy kołobrzeski penthouse – wyceniony na ponad 4 mln zł. To dobra inwestycja czy spełnienie marzeń? – Intencje naszych klientów co do nabywanych nieruchomości są różne, ale jedno jest pewne: nad morzem zawsze warto inwestować – mówi Dawid Pulchny, właściciel BalticPort.

svg%3E Biznes

Rajski widok musi kosztować

svg%3E Biznes

Jak wygląda najdroższy apartament w Kołobrzegu? To frontowy penthouse o powierzchni 84 metrów kwadratowych, znajdujący się na najwyższym piętrze kompleksu Seaside Park. Apartament składa się z przestronnego salonu z aneksem kuchennym, sypialni i łazienki. Do lokalu przynależy balkon o powierzchni 30 metrów kwadratowych oraz dodatkowo taras dachowy o powierzchni 140 metrów kwadratowych. Co najważniejsze, z całego apartamentu rozciąga się bezpośredni, niczym nie zmącony, widok na morze. – Pamiętam, kiedy weszłam tutaj po raz pierwszy: takiego obrazu po prostu się nie zapomina – mówi Barbara Witkowska, specjalistka do spraw sprzedaży BalticPort.

Widok zarówno spokojnej tafli morza, jak i wzburzonych sztormowych fal z takiej perspektywy jest bezcenny, jednak czy warty wydania kilku milionów złotych? – To apartament o podwyższonym standardzie, w cenionym obiekcie, dla wymagających klientów szukających najlepszych rozwiązań. Znajduje się w najbardziej prestiżowej dzielnicy miasta, w pobliżu plaży, a jednocześnie na skraju Parku Nadmorskiego, tuż obok obszarów chronionych Natura 2000. Tego typu apartamenty bardzo rzadko trafiają do sprzedaży, ponieważ dobrze się wynajmują i wciąż zyskują na wartości oraz są spełnieniem marzeń obecnych właścicieli. Jest to też bardzo dobra inwestycja – podkreśla Barbara Witkowska.

Polskie morze? Najlepszy kierunek

Aby zrozumieć, że inwestowanie nad morzem ma sens, trzeba znać statystyki i trendy, które kształtują rozwój turystyki. Już od kilku lat liderem wakacyjnych wyjazdów jest Kołobrzeg; według danych Głównego Urzędu Statystycznego więcej noclegów jest udzielanych jedynie w Warszawie i Krakowie. Nawet w czasach pandemii, na przykład w roku 2021, obiekty położone w Kołobrzegu zapewniły, w lipcu i sierpniu, 876,3 tys. noclegów. To więcej niż w Gdańsku, gdzie liczba ta wynosi o ponad 70 tys. noclegów mniej. W czołówce, i to warto zaznaczyć, są również Rewal (683 tys.) i Mielno (664 tys.).

– Ogromny potencjał mają mniejsze miejscowości, takie jak Rogowo, które z jednej strony znajduje się blisko większego Kołobrzegu, a z drugiej strony jest bardziej kameralne, stanowi więc doskonałe miejsce dla tych osób, które cenią sobie spokój – wyjaśnia Barbara Witkowska i podkreśla, że BalticPort w swojej ofercie ma inwestycje również w takich miejscach jak Shellter Hotel & Apartments w Rogowie, Natural Solaris w Darłówku czy Willa La Maddalena w Mielnie.

Sam Kołobrzeg od wielu lat przestał być natomiast miejscowością stricte wakacyjną. – Sezon trwa tutaj cały rok. To największe uzdrowisko w Polsce, chętnie odwiedzane po wakacjach nie tylko przez kuracjuszy, ale również rodziny z małymi dziećmi – mówi pani Barbara. – Miasto dużo inwestuje w rozwój infrastruktury – w najbliższym czasie planowana jest modernizacja głównej arterii dzielnicy uzdrowiskowej, trwa ostatni etap remontu promenady, pozyskano również pieniądze na buforowy parking, dzięki czemu Kołobrzeg będzie przyjazny komunikacyjnie. To ważne informacje dla inwestorów, którzy zastanawiają się, gdzie ulokować swoje pieniądze. Na polskim wybrzeżu warto inwestować.

Chcesz kupić lub sprzedać? Zaufaj specjalistom

Zakup nieruchomości nie jest prosty – wymaga dużej wiedzy oraz orientacji w przepisach i procedurach. Aby zmniejszyć ryzyko nieudanej inwestycji warto zaufać specjalistom w tej dziedzinie i nawiązać współpracę z biurem wyspecjalizowanym w konkretnym typie nieruchomości. To podstawa, aby zadbać o własne pieniądze i interesy, tym bardziej że wiele osób nabywających apartamenty nad morzem mieszka w innej części Polski.

– Każda nieruchomość, która trafia do naszego biura jest dokładnie sprawdzana, nie ma więc możliwości, aby kupić coś apartament na przykład z nieuregulowanym stanem prawnym, a takie sytuacje niestety czasami mogą się zdarzyć w przypadku samodzielnej sprzedaży. Zaufanie klienta jest w tej branży największą wartością. Kierując się nią wyznaczamy standardy pracy w BalticPort – wyjaśnia Dawid Pulchny.

svg%3E Biznes

Na co zwracać uwagę? Podstawą zaufania są kompetentni sprzedawcy, którzy przeprowadzą klienta przez cały proces transakcji – tacy jak sprzedawcy BalticPort, którzy swoje zawodowe doświadczenie zdobywali przy sprzedaży renomowanych nadmorskich inwestycji. Biuro współpracuje ze sprawdzonymi kancelariami notarialnymi, lokalnymi operatorami najmu, a także firmami marketingowymi i fotografami wyspecjalizowanymi w tego typu nieruchomościach, co także usprawnia sprzedaż i wpływa na profesjonalność oferty.

Firma prowadzi obecnie sprzedaż apartamentów na rynku wtórnym wielu prestiżowych inwestycji na wybrzeżu jak Shellter Hotel & Apartments w Rogowie, a także w znanych kołobrzeskich kompleksach jak: Seaside Park, Polanki, Mazowiecka Park, Arka Medical Spa czy Radisson Resort. – Cieszy nas każda udana transakcja, bo oznacza kolejnego zadowolonego klienta – podkreśla Dawid Pulchny.

Więcej na temat biura i oferty BalticPort można znaleźć na stronie: www.balticport.pl