34 DZS Grafika w tle FB 1 Kultura

Dni Ziemi Sianowskiej po raz 34-ty, muzycznie i na sportowo

Długi czerwcowy weekend zapowiada się niezwykle gorąco i to nie tylko za sprawą aury, ale przede wszystkimi dzięki atrakcjom jakie w Sianowie czekają na mieszkańców i przybyłych gości.

Sianów przez ostatnie lata przyzwyczaił nas, że swoje dni świętuje z przytupem, a program tegorocznych obchodów zapowiada się rozrywkowo i aktywnie.

Coś dla młodszego i coś dla starszego przygotowało Centrum Kultury w Sianowie dla wszystkich, którzy 17 i18 czerwca będą bawić się świętując uroczyście Dni Ziemi Sianowskiej.

W piątek na scenie pojawią się najmłodsze wokalne talenty, które swoje umiejętności szlifują pod okiem Zosi i Tomasza Karbowiaków. Dla niektórych będzie to debitu na dużej scenie, więc mocny doping bardzo się przyda. Po występach młodych wokalistów sceną zawładną muzycy nurtu disco-polo. Wystąpią: Loverboy, Joker i Weekend. Koncerty rozpoczną się od godziny 17.00, a potrwają do późnych godzin wieczornych.

Drugi dzień Dni Sianowa rozpocznie bieg na terenie miejskiego stadionu. O godzinie 11, swoje starty rozpoczną dzieci z podziałem na kategorie wiekowe, o 12 zmierzą się z czasem i swoją formą dorośli. To oni pokonają trasę 10 km po sianowskich lasach. Na zwycięzców czekają nagrody, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Na tym nie koniec sportowych atrakcji. Na miejskim stadionie rozegrane zostaną również Potyczki na Wesoło, w których brać udział będą zgłoszone organizacje pozarządowe, grupki mieszkańców czy drużyny. Do zdobycia nagrody finansowe w wysokości 800,700 i 500 zł.

W sobotę na muzycznej scenie zaprezentuje się uwielbiany przez publiczność Kamil Bednarek. Start o godzinie 19.00. Jego muzyczna energia rozpali wszystkich fanów do czerwoności. Następnie muzyczne show w wykonaniu Krzysztofa Cugowskiego z zespołem Mistrzów i w tym przypadku możemy liczyć na garść znanych i lubianych hitów. Wieczór zakończy pokaz sztucznych ogni.

Dni Ziemi Sianowskiej ściągają na swoje obchody prawdziwe tłumy. Już dziś warto zaplanować sobie wydarzenie, w którym chcielibyście uczestniczyć. Przypominamy, że na wszystkie koncerty wstęp jest wolny. Zabrać ze sobą wystarczy dobry humor i chęć do świętowania Dni Sianowa.

svg%3E Kultura