HALLERA WIZUALIZACJA 2C Design

Nowe adresy z pieczątką: „Zbudowane przez PB Kuncer”

Deweloper z największym dorobkiem w Koszalinie, niezmiennie cieszący się zaufaniem klientów i szacunkiem konkurencji, nie zasypia gruszek w popiele. Jego dotychczasowy ślad w mieście stanowi blisko setka domów jednorodzinnych, pojedyncze budynki wielorodzinne i kompletne Osiedle Cypryjskie – część Osiedla Unii Europejskiej. Łącznie Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer ma na koncie ponad półtora tysiąca lokali mieszkalnych. Kiedy zrealizuje swoje bieżące plany, w ciągu kilku lat powiększy tę liczbę o kilkaset kolejnych. To dobra wiadomość dla lokalnego rynku nieruchomości wciąż głodnego mieszkań.

Jako PB Kuncer firma działa od 1990 roku, lecz jej korzenie sięgają 1986 roku, kiedy to dr inż. Krzysztof Kuncer założył prywatną działalność gospodarczą. Początkowo firma zajmowała kompleksowymi usługami budowlanymi, których efektem jest długa lista obiektów komercyjnych i publicznych w Koszalinie i regionie. Później zajęła się – ze znakomitym skutkiem – działalnością deweloperską.

Jak podkreśla Wioletta Stelmach, dyrektor generalna PB Kuncer, firma stosuje sprawdzoną zasadę, że realizując określone inwestycje deweloperskie, przygotowuje się do kolejnych i je rozpoczyna – tak, by wciąż mieć w ofercie domy i mieszkania na sprzedaż. Od niedawna oferuje również lokale wykończone pod klucz. Te siłą rzeczy droższe propozycje również bez problemu znajdują nabywców.

Inwestycje dobiegające końca

W bieżącym roku PB Kuncer ukończy trzy realizacje. Do końca lipca br. odda do użytku 64 mieszkania w budynku przy ulicy Hallera 1. Z końcem sierpnia br. ukończy budowę 49 lokali przy ulicy Zwycięstwa 238, zaś koniec października br. to zaplanowane zakończenie pracy przy czwartym i piątym domu wielorodzinnym przy ulicy Franciszkańskiej (łącznie 72 lokale).

Osiedle Hallera docelowo będzie się składało z trzech sześciokondygnacyjnych domów wielorodzinnych w zabudowie pierzejowej. Ta część Koszalina okazała się mieszkaniowo atrakcyjna od czasu, kiedy w pobliżu ruszyło Centrum Handlowe Forum Koszalin i kompleks rekreacyjny „Wodnej Doliny”. Jednak nie tylko zaplecze handlowe w zasięgu pięciu minut spacerem i tereny zielone stanowią o atrakcyjności tej lokalizacji. Tak samo ważne jest położenie komunikacyjne na wylocie z miasta w kierunku Poznania i centrum Polski oraz bliskość pętli autobusowej przy ulicy Gnieźnieńskiej.

svg%3E Design

Osiedle Zwycięstwa na Rokosowie (Zwycięstwa 232-238) stało się od razu prawdziwie prestiżowym adresem. Dwa z czterech planowanych przez PB Kuncer budynków tego osiedla zostały już oddane do użytku, klucze do trzeciego trafią do rąk nabywców z końcem sierpnia br. W ukończonej części inwestycji deweloper po raz pierwszy zaoferował do sprzedaży w pełni urządzone mieszkania. Klienci zareagowali bardzo pozytywnie. Stąd w przygotowaniu są kolejne propozycje wykończone pod klucz.

Osiedle Franciszkańska powstaje u zbiegu ulic Franciszkańskiej i Krańcowej. Jego teren ma powierzchnię niemal trzech hektarów. Deweloper podzielił ją na cztery strefy. W trzech z nich powstanie łącznie siedem budynków (ponad 350 mieszkań). Czwarta stanie się wspólną strefą rekreacyjną, niezależnie od tego, że przy poszczególnych domach przewidziane są elementy zieleni, ławeczki i urządzenia służące zabawom dzieci.

Osiedle Franciszkańska to budownictwo wielorodzinne ze stosunkowo niską zabudową, przytulne, zapewniające lokatorom komfortowe warunki do życia. Obecnie kończy się budowa czwartego i piątego budynku kompleksu, z mieszkaniami o zróżnicowanej powierzchni.

Zaawansowane realizacje

Jak już wspomnieliśmy, PB Kuncer buduje niejako „na zakładkę”. Dlatego finiszując ze wspomnianymi wcześniej obiektami, prowadzi kolejne.

I tak: przy ulicy Franciszkańskiej z końcem czerwca 2023 roku odda do użytku szósty dom (69 mieszkań). Na miesiąc później zaplanowano koniec realizacji domu wielorodzinnego przy Zwycięstwa 236 z 51 mieszkaniami. Drugi z trzech budynków Osiedla Hallera zostanie oddany do użytku 30 września przyszłego roku; znajdzie się w nim 48 mieszkań.

Rok 2024 przyniesie zamknięcie realizacji Osiedla Franciszkańska. Jego siódmy dom z 57 mieszkaniami ma być oddany do użytku 30 czerwca 2024 roku. Miesiąc później (30 lipca 2024 roku) zostanie ukończony trzeci budynek przy ulicy Hallera 3 i tym samym Osiedle Hallera będzie kompletne.

svg%3E Design

Plan na kilka lat

Powodzenie inwestycji przy ulicy Franciszkańskiej spowodowało decyzję o powstaniu Osiedla Franciszkańska II. Będzie ono niejako kontynuacją Osiedla Franciszkańska I – zakupiona przez dewelopera niemal pięciohektarowa działka graniczy z nim, a drugi jej kraniec opiera się o ścieżkę rowerową prowadzącą w kierunku Mielna. Znajdzie się tam około 300 mieszkań w siedmiu domach. Za leżącym w granicach parceli stawem jest miejsce na kilka domów jednorodzinnych z ogródkami o powierzchni około 1000 metrów kwadratowych każdy.

W tej okolicy PB Kuncer planuje jeszcze jedną inwestycję. Przy ulicy Krańcowej czterohektarowy teren deweloper podzielił na cztery części. W każdym z czterech etapów budowy powstaną trzy budynki zawierające w sobie po około 100 mieszkań. Pierwszy etap jest już projektowany.

Wśród planowanych realizacji znajduje się również swoista kontynuacja Osiedla Zwycięstwa. Na graniczącej z istniejącą częścią osiedla działce przy ulicy Morelowej powstaną dwa budynki (60 mieszkań). Będą one utrzymane w stylistyce wcześniejszych budynków.

svg%3E Design

Domy w Niekłonicach

Absolutną nowością jest planowane osiedle 48 domów jednorodzinnych w Niekłonicach. Powstanie ono wzdłuż wewnętrznej drogi (parcela znajduje się w pobliżu niekłonickiej stadniny koni). Nabywcy będą mieli do wyboru kilka projektów domów.