MOLO HR6 HOUE Prestiżowy Adres

Skandynawia w ogrodzie, Japonia na tarasie. Najnowsze trendy w letnim designie

Wiosna kusi nas, żeby wyjść z domu, projektanci – by dom przenieść poza mury. Wraz ze sklepem Pufa Design podpowiadamy, co dzieje się w tegorocznych trendach outdoor.

Termin outdoor w designie dotyczy urządzania tego, co za murami budynków: domowego ogrodu i kawiarnianego ogródka, tarasu i balkonu, a nawet fragmentu plaży, na którym postanowiliśmy rozstawić nasz leżak czy strefę „chill out”. Zewnętrzne muszą być wykonane solidnie, z najlepszych materiałów, aby przetrwać kaprysy pogody i jak najdłużej służyć właścicielom. Dlatego warto inwestować w najlepsze produkty – takie, jakie oferuje sklep Pufa Design. Prowadzi on sprzedaż internetową oświetlenia, mebli, dodatków najlepszych marek polskich i zagranicznych, przede wszystkim skandynawskich; w showroomie, który mieści się w Kołobrzegu przy ul. Bałtyckiej 31, gdzie można „na żywo” obejrzeć część oferty, a także porozmawiać z zespołem Pufy o wiosennych rozwiązaniach.

Japandi, czyli wiking w kimonie

Od kilku lat widać wyraźną tendencję do wizualnego łączenia wnętrza domu z tym, co na zewnątrz – zauważa Adam Wysocki, właściciel Pufa Design. Meble, lampy, dodatki wyglądają niemal identycznie jak wyposażenie salonu czy jadalni. W tym sezonie królują dwa style: japandi i boho. Pierwszy jest połączeniem dwóch ascetycznych stylistyk – skandynawskiej i japońskiej, opartym na naturalnych materiałach i „wyciszonych” barwach. Boho z kolei jest retro, hippisowski i energetyczny. Dla każdego coś dobrego!

Zainwestuj w relaks!


Swoje propozycje Pufa Design kieruje do zarówno do indywidualnych klientów urządzających taras czy ogrodową altanę, jak i inwestorów oraz menadżerów HoReCa szukających designerskich mebli premium do zewnętrznych przestrzeni hoteli, restauracji, kawiarni – oraz dla architektów wnętrz, którzy projektują dla jednych i drugich. Oczywiście zapotrzebowanie tych trzech grup odbiorców jest nieco inne, ale Pufa spełni wszelkie oczekiwania. – Prowadzimy klienta przez proces wyboru designu na lata – deklaruje Adam Wysocki. Wśród mebli outdoor z oferty PD warto wymienić kolekcje takich marek jak TRIMM Copenhagen (tegoroczna nowość w Pufa Design!), Houe, Muuto, String czy Sack It. Dobrą inwestycją są dywany i chodniki marki Pappelina, tkane z unikatowej syntetycznej wstążki odpornej na światło słoneczne, deszcz, kurz, zmiany temperatur. – Hotelowi goście poszukują atmosfery niemal domowej, którą trudno uzyskać standardowymi elementami wyposażenia – zauważa Adam Wysocki – Projektanci wzornictwa łamią więc schematy; oferują oryginalność, ale nie idą na kompromis jakościowy czy funkcjonalny.

Z lampą na spacer


W ogrodzie, hotelu, kawiarnianym ogródku, na plaży – wszędzie tam, gdzie weekendowe i urlopowe życie toczy się także nocą – znakomicie sprawdzą się lampy bezprzewodowe. To teraz bardzo silny trend ze Skandynawii, którego nie sposób zlekceważyć. Pufa ma w ofercie „bezkablowe” lampy zewnętrzne. Właśnie odbyła się premiera modelu Orbit (Umage), dłużej na rynku lamp bezprzewodowych są Carrie LED (Menu), Kettle i Sponge (Nordlux), Donut (Bolia). Także marka SACKIt swoją ofertę, głównie meblową, wzbogaciła o piękną i mocarną lampę SACKIt Light. Umage zaproponowała stację ładującą dla chętnie wybieranej przez restauratorów lampy bezprzewodowej Asteria Move. W ofercie sklepu znajduje się też stylowe oświetlenie „stacjonarne”, które można montować na zewnątrz, jak Over Me (Northern), Cime (Eno Studio) czy słynne Małpki marki Seletti. Z Pufa Design każdy letni wieczór staje się jasny!

Pufa Design
Zakupy online: www.pufadesign.pl
Sklep stacjonarny: Pufa Design Showroom
Bałtycka 31 w Kołobrzegu