Martwa natura 4 1 Wydarzenia

Premiera „Martwej natury” na Międzynarodowy Dzień Teatru

Fot. Izabela Rogowska

Kolejna, po cieszących się ogromną popularnością komediach: „Związek otwarty”, „Przyszedł mężczyzna do kobiety” i „Akompaniator”, kameralna a jednocześnie przezabawna propozycja Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Tym razem to „Martwa natura” w reżyserii Zdzisława Derebeckiego.

„Martwa natura” to czarna komedia z wątkiem kryminalnym i zaskakującymi zwrotami akcji zagrana brawurowo przez czwórkę aktorów: – Jestem reżyserem przedstawienia a jednocześnie gram w tym spektaklu. Od trzech lat sam nie występowałem na scenie i bardzo się za graniem stęskniłem – mówi Zdzisław Derebecki, dyrektor BTD. – Tekst jest znakomity. Umożliwia aktorom na wirtuozerię. Mam nadzieję, że widzowie odnajdą ją w naszej realizacji.

Akcja „Martwej natury” zasadza się na znanym motywie czworokąta, który w tym przypadku tworzą znany malarz, jego żona – niedoceniona malarka, ich służąca oraz chciwy marszand. Bohaterowie zaplątują się w morderczą sieć intryg. Morderczą w dosłownym sensie. Kto kogo chce w końcu zabić – nie wiadomo! Jedno jest pewne – pełna zwrotów akcji komedia okraszona mistrzowskimi dialogowymi „pojedynkami” aktorskimi trzyma widzów w napięciu do ostatniej chwili… Doskonała zabawa gwarantowana!

Autor sztuki, Joe DiPietro (rocznik 1961), należy do najczęściej grywanych współczesnych amerykańskich dramaturgów. Najbardziej znanym jego dziełem jest musical „Memphis”.

Koszaliński spektakl po raz pierwszy zostanie pokazany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, 26 marca br.

Bałtycki Teatr Dramatyczny: „Martwa natura”
Reżyseria: Zdzisław Derebecki
Dramaturgia: Tomasz Ogonowski
Premiera: 26 marca 2022
Autor: Joe DiPietro, przekład: Bogusław Plisz-Góral
Obsada: Bernadetta Burszta, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Zdzisław Derebecki , Wojciech Rogowski
Inspicjent: Izabela Rogowska
Scenografia i kostiumy: Beata Jasionek
Oprawa muzyczna: Tomasz Ogonowski