wizualizacja Baltic Wave widok z drona compress Wydarzenia

Vacation Investments z rekordem sprzedaży

Vacation Investments, odpowiedzialne za sprzedaż oraz marketing nieruchomości Baltic Wave i Wyspa Solna realizowanych w Kołobrzegu, podsumowało zeszłoroczne wyniki. Transakcje sprzedaży 160 lokali w tych inwestycjach w 2021 roku opiewały na kwotę ponad 120 mln zł. Firma w ramach obsługi sprzedaży wyłącznie hotelu Baltic Wave w samym tylko listopadzie i grudniu 2021 r osiągnęła rekord, zawierając umowy na kwotę blisko 20 mln zł i sprzedając 30 apartamentów!

Rekordowa sprzedaż lokali w Hotelu Baltic Wave w dwóch ostatnich miesiącach ubiegłego roku spowodowała, że Vacation Investments przekroczyło już poziom 30 proc. sprzedanych apartamentów w tej inwestycji. W lipcu 2021 roku do projektu Baltic Wave dołączyła Grupa Antczak, pełniąca funkcję inwestora i generalnego wykonawcy. Grupa realizuje ambitną strategię rozwoju w sektorach mieszkaniowym, logistycznym, hotelowym oraz PRS.

Dane dotyczące zainteresowania kupujących wieloetapowym osiedlem Wyspa Solna są równie imponujące. W nowym, trzecim już etapie inwestycji klienci dokonali rezerwacji 57 lokali (z łącznie 87). Od sierpnia do końca 2021 roku w tej inwestycji zespół Vacation Investments sprzedał i zarezerwował mieszkania o łącznej wartości blisko 27 mln zł. Bieżący rok rozpoczął się dla Wyspy Solnej również bardzo korzystnie – w styczniu br. dołączyła ona do grona członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Adrian Kornas, prezes zarządu Vacation Investments sp. z o.o., komentuje: – Rok 2021 pomimo pandemii okazał się bardzo dobrym czasem dla rynku nieruchomości. Absolutnie wpisujemy się w trend wzrostowy na rynku hoteli typu condo i apartamentów wakacyjnych. Cieszę się z osiągniętych przez nas wyników sprzedaży, ponieważ potwierdzają one przede wszystkim dopasowanie naszej oferty do oczekiwań klientów. Miniony rok oceniam jako bardzo udany. Intensywnie pracowaliśmy na bardzo dobre wyniki sprzedaży, jaki i obsługi posprzedażowej. W 2021 r. w ramach serwisu posprzedażowego przeprowadziliśmy procedurę oddania do użytku 104 mieszkań w ramach II etapu inwestycji Wyspa Solna. Jednocześnie realizując odbiór mieszkań oraz podpisanie aktów notarialnych przenoszących ich własność, doprowadziliśmy do zawarcia nowych umów sprzedaży i rezerwacji w ramach oferowanych inwestycji na kwotę 120 mln zł. Rekordowe okazały się także pojedyncze transakcje w ramach inwestycji Baltic Wave. Najdroższy apartament sprzedaliśmy za kwotę blisko 4 mln zł, a najwyższa cena za metr kwadratowy już na tym etapie realizacji to 33 tysięcy złotych – dodaje prezes Adrian Kornas.

Vacation Investments sp. z o.o. zajmuje się kompleksową obsługą przedsięwzięć deweloperskich, która polega na przygotowaniu inwestycji, sprzedaży, marketingu oraz obsłudze posprzedażowej. Zespół firmy tworzą profesjonaliści z dużym doświadczeniem na rynku nieruchomości. W 2021 r dołączyła do niego Ewa Ciborowska, radca prawny z 20-letnim doświadczeniem, w tym 15-letnim w branży nieruchomości w roli członka rad nadzorczych, prokurenta, managera w dużych grupach kapitałowych Polimex-Mostostal, Veolia, Murapol. To istotne wzmocnienie kompetencyjne, ważne w kontekście obsługi kolejnych planowanych inwestycji.

  • Baltic Wave to pięciogwiazdkowy hotel powstający 200 metrów od plaży, w uzdrowiskowej dzielnicy Kołobrzegu (468 apartamentów o pow. od 29 do 130 m kw. z przestronnymi balkonami lub tarasami). Obiekt będzie funkcjonował pod międzynarodową marką Crowne Plaza, należącą do InterContinental Hotels Group. W obiekcie znajdą się m.in. luksusowa strefa spa & wellness, basen panoramiczny z widokiem na morze, eleganckie restauracje i kawiarnie oraz nowoczesna przestrzeń konferencyjna dla 500 osób.
  • Wyspa Solna to osiedle powstające w Kołobrzegu na Wyspie Solnej. Kompleks mieszkaniowy docelowo będzie składać się z pięciu budynków i 450 mieszkań, z których każde posiadać będzie przestronny balkon, taras lub prywatny ogródek. W pierwszym zakończonym etapie oddano do użytkowania 50 lokali, w drugim – kolejne 104 mieszkania. Trzeci etap obejmie łącznie trzy budynki. Trwająca obecnie sprzedaż obejmuje budynek A, w tym 87 mieszkań położonych przy samym Kanale Drzewnym. Wyspa Solna zaoferuje liczne udogodnienia m.in. recepcję, salę fitness z siłownią, zadaszony basen ze SPA, zewnętrzną i wewnętrzną strefę relaksu i plac zabaw.

Więcej informacji o inwestycji można znaleźć na stronach https://hotelbalticwave.pl/ i http://wyspasolna.pl/

Bieżąca oferta dostępna jest także na: https://vacationinvestments.pl/