DSF8512 Moda

Pokazać siebie bez konwenansów

Ma dopiero 17 lat, a już tworzy dojrzałe, fascynujące projekty. Rysuje koncepty, przygotowuje konstrukcje, kroi i szyje ubrania, jakie z powodzeniem mogłyby znaleźć się w światowych magazynach mody. Nicol Kaminski pochodzi z Koszalina, wraz z rodzicami 14 lat temu wyjechała do Danii. Uczy się w drugiej klasie liceum biznesu i ekonomii w Hillerød. Jej marzeniem są studia artystyczne w Kopenhadze na Scandinavian Academy of Fashion Design, a później najważniejsze światowe pokazy mody.

Nicol lubi modę artystyczną, jej kolekcje haute couture inspirowane są domami mody Chanel, Very Wang, Alexandra McQueen’a czy Alexandra Vauthier’a. Eksperymentuje z tkaninami i fasonami. W ubraniach jej projektu dominuje bawełna, satyna, poliester, a ostatnio tiul. Młoda projektantka uwielbia w modzie ekstrawagancję, ale i pewien rodzaj szyku oraz elegancji. Moda to dla niej sposób wypowiedzi, pokazanie siebie bez konwenansów, intrygująca fantazja. Swoje prace Nicol pokazuje głównie w social mediach, często sama jest w tych sesjach modelką, stylistką, make-upistką. Jej pasję wspierają rodzice, szczególnie tato, który jest fotografem artystycznym.

Życie Nicol toczy się wokół projektowania. Pomimo że świat mody jest fascynujący, magiczny, spontaniczny, przyciągający jak magnes, młoda projektanta stawia na wykształcenie, kunszt i doskonałość. Stąd marzenia o studiach na uczelni artystycznej. W przyszłości chciałaby pracować, tworząc dopracowane do perfekcji kolekcje ubrań – samodzielnie lub we współpracy z innymi projektantami.

Prezentowane przez nas zdjęcia powstały w Paryżu. Przed obiektywem we własnoręcznie uszytych kreacjach widzą Państwo Nicol Kaminski. Za obiektywem stanął tata, Łukasz Kaminski.

IG: nicol_kami_