izabela rogowska 9 2 Wydarzenia

„Seksapil” spodobał się sylwestrowej publiczności BTD. Oficjalna premiera w najbliższą sobotę

Fot: Izabela Rogowska

Zapowiadany przez nas na okładce grudniowego wydania „Prestiżu” spektakl na podstawie scenariusza Emanuela Schlechtera (w opracowaniu Tomasza Ogonowskiego, dramaturga Bałtyckiego Teatru Dramatycznego) zatytułowany „Seksapil” bardzo się pierwszym widzom spodobał. Nam również, bośmy mieli okazję obejrzeć próbę generalną.

Oficjalna premiera odbędzie się w najbliższą sobotę (8 stycznia 2022 r.). Reżyserem przedstawienia jest Paweł Szkotak, który mówi: „Nasz spektakl jest inspirowany kinowym hitem z roku 1937 zatytułowanym „Piętro wyżej”. Tytuł pewnie nie wszystkim jest znajomy, ale na pewno wszyscy doskonale znają piosenki z tego filmu, zwłaszcza „Seksapil” i „Umówiłem się z nią na dziewiątą” . Najkrócej rzecz ujmując, nasz spektakl to powrót do świata, który nawet prawie 100 lat temu był światem fantazji, swoistej baśni dla dorosłych. Świata, w którym mężczyźni są dżentelmenami, kobiety damami. Problemy życia codziennego nie istnieją, a nasi bohaterowie przeżywają wielką miłość, która po różnych perypetiach kończy się happy endem. Wspomniany film powstał na dwa lata przed wybuchem drugiej wojny światowej. Ale nie ma w nim lęku przed nadchodzącymi czarnymi chmurami, które zbierały się już nad Europą i które niektórzy już dostrzegali. Pełen jest za to zabawnych sytuacji i radości. Ten właśnie klimat przenosimy na deski BTD. Wciągamy widzów w kolorowy i beztroski świat, między znajome motywy, chwytliwe melodie i znakomite teksty – zapowiada reżyser.”

Od redakcji: Wbrew pozorom przedwojenne szlagiery wplecione w komediowo-miłosną fabułę to nie jest teatralny samograj. Naprawdę trzeba dużo talentu i wysiłku, żeby upleść z nich wciągające przedstawienie. Zespołowi BTD to się udało. Zresztą przekonają się Państwo sami, wybierając się do koszalińskiego teatru.

SEKSAPIL”, Bałtycki Teatr Dramatyczny

Reżyseria: Paweł Szkotak
Oficjalna premiera: 8 stycznia 2022 roku
Autor: Tomasz Ogonowski (na podstawie scenariusza Emanuela Schlechtera)

Obsada: Bernadetta Burszta, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska-Grobelna, Beata Niedziela, Katarzyna Ulicka-Pyda, Małgorzata Wiercioch, Marcin Borchardt, Artur Czerwiński, Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Adam Lisewski, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski
Inspicjent: Izabela Rogowska
Scenografia i kostiumy: Natalia Kołodziej
Opracowanie muzyczne: Łukasz Matuszyk
Choreografia: Iwona Runowska