DSC 9110 00001 Wydarzenia

Wystawa fotografii Izabeli Rogowskiej

Fot. Tomasz Majewski

W Mediatece Koszalińskiej Biblioteki Publicznej od 14 grudnia br. można oglądać wystawę fotografii Izabeli Rogowskiej, jednej z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych koszalińskich fotograficzek. Wystawa została przygotowana w ramach Roku Kultury Koszalińskiej.

Jak podczas wernisażu mówił Dariusz Pawlikowski, dyrektor biblioteki, data wernisażu nie była przypadkowa: – Tego dnia minęło 60 lat od wprowadzenia pierwszej płyty analogowej do zbiorów KBP . Była to płyta z piosenką „My z Tobą sam na sam” w wykonaniu Olgierda Buczka. Później nasze zbiory wzbogacały się o płyty winylowe z nagraniami tekstowymi, a wraz z postępującą cyfryzacją i ewolucją naszej kolekcji Fonoteka zamieniła się w Mediatekę.

Izabela Rogowska specjalizuje się w fotografii scenicznej, teatralnej, koncertowej – jej zdjęcia mają charakterystyczny, rozpoznawalny styl i klimat. Jest także autorką pięknych portretów, zdjęć plenerowych i reporterskich. Fantastycznie fotografuje architekturę. Na wystawie możemy oglądać zdjęcia z trzech ostatnich edycji Good Vibe Festivalu, Hanza Jazz Festiwalu oraz koncertu „Czekamy na sygnał”, zorganizowanego przez koszalińskich aktorów i muzyków (Zjednoczone Siły Rockowe), który 13 listopada br. miał miejsce w klubie G38.

Izabela Rogowska w 1992 r. wraz z mężem, aktorem – Wojciechem Rogowskim, zamieszkała w Koszalinie (pochodzi z Wałbrzycha). Od 2009 roku pracuje w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym – do kwietnia 2018 r. w Biurze Promocji, a od maja 2018 roku jako inspicjentka. Od 2014 r. jest członkinią kolegium redakcyjnego „Almanachu Kultury Koszalińskiej”, autorką większości zdjęć do kolejnych jego wydań oraz fotoedytorką publikacji. Prowadzi własną firmę fotograficzną. Jest stałą współpracowniczką naszego miesięcznika.