FRANKE bateria Atlas Neo Sensor z czujnikiem Design

Sposoby na maksymalną higienę w kuchni

W kuchni goście są zwykle mile widziani, ale nie wszyscy. Na pewno nie chcemy w niej szkodliwych drobnoustrojów. Są na szczęście, by sobie z nimi coraz lepiej radzić.

Na pewno warto zainwestować w stalowy zlewozmywak. Materiał jest higieniczny za sprawą gładkiej powierzchni. Drobnoustroje lubią zaś powierzchnie porowate, które pozwalają im wniknąć głębiej, a nam trudniej się ich stamtąd pozbyć. Można również kupić zlewozmywak wykonany z Fragranitu+ zabezpieczonego technologią Sanitized. Szkło fosforanowe z dodatkiem srebra ogranicza rozwój bakterii i drobnoustrojów o 99 procent, a to oznacza wysoki poziom higieny.

svg%3E Design

Oba typy zlewozmywaków łatwo również utrzymać w czystości. Wystarczy każdorazowo po przygotowaniu posiłku przemyć je wodą z delikatnym detergentem, a raz na tydzień wyczyścić intensywniej przy pomocy specjalnego środka uwzględniając wszelkie zakamarki, z sitkiem i odpływem włącznie. W przypadku zlewozmywaków granitowych po umyciu i wytarciu do sucha, można natrzeć je olejem jadalnym. Stworzy on powłokę, na której brud trudniej będzie się osadzać.

Szczególnie nieprzyjazne dla zarazków są zlewozmywaki o opływowych kształtach. Takie dużo łatwiej i skuteczniej się czyści. Dobrym przykładem jest seria stalowych komór Mythos (producent: Franke). Charakteryzują się estetyczną krawędzią o zaledwie 6 mm szerokości, pozwalającą zamontować zlewozmywaki na równi z blatem. Narożniki są zaokrąglone, co ułatwia ich czyszczenie, a idealnie dopasowana osłona odpływu i maskownica przelewu również wykonane są ze stali. Tu nie ma gdzie się schować! Zlewozmywaki wykonane z Fragranitu+ lub ceramiczne mają łagodne promienie zaokrąglenia, dzięki czemu wygodnie można je umyć.

Mycie rąk przed i po przygotowaniu posiłku jest podstawową praktyką, dzięki której nie przenosimy zarazków na dłoniach. A co jeszcze pomoże w higienie? Bateria kuchenna z sensorem, w której wodę uruchomimy bezdotykowo. Pozwala to na łatwiejsze utrzymanie w czystości jej powierzchni, na której nie osiądą niechciani goście. Taka jest np. bateria marki Franke Atlas Neo Sensor. Strumień wody zaczyna płynąć, gdy wykonamy ruch dłonią w odległości kilku centymetrów od czujnika podczerwieni. Po 30 sekundach strumień automatycznie się wyłącza lub jednym ruchem zatrzymamy go w dowolnym momencie. Bateria wykonana jest z najwyższej jakości stali szlachetnej. Odpornej na kamień, korozje i nielubianej przez zarazki! Produkt wzorcowy w zakresie higieny i minimalistycznej, eleganckiej estetyki.

I wreszcie mocny zawodnik w walce z rozwojem drobnoustrojów – młynek zlewozmywakowy. Wystarczy odkręcić zimną wodę i uruchomić młynek, a obierki z warzyw i owoców, skorupki jajek, fusy z herbaty czy pestki po chwili znikną w odpływie. W zależności od tego jak intensywnie korzystamy z kuchni mamy do wyboru cztery modele młynków Franke z serii Turbo Elite, różniące się mocą. W tym model TE-75 Slim, którego średnica w najszerszym punkcie ma zaledwie 16 cm, zatem w szafce mamy nadal wystarczająco dużo miejsca na sortowniki na śmieci.

Szczegóły na www.franke.pl