druk prestiz MB62110 1 Kulinaria

Rynek pełen ludzi – Restauracja Mozaika w centrum miasta

Wielu mówiło – to nie może się udać. A jednak – Restauracja Mozaika – od pierwszego dnia swojego funkcjonowania wpisała się miejski rytm wypełniając całą przestrzeń postawionego kilka lat temu na Rynku Staromiejskim budynku.

Teraz to miejsce, gdzie spotykamy się na kawie z przyjaciółmi, bierzemy udział w biznesowym lunchu, weekendami przy dźwiękach muzyki sączymy pyszne koktajle, a w niedzielę z rodziną wpadamy na smaczny obiad, koniecznie z deserem!

Restauracja Mozaika to miejsce, w samym centrum miasta. Otwarte w zeszłym roku, w lipcu, błyskawicznie wypełniło lukę i odpowiedziało na marzenia koszalinian związane z aktywizacją Śródmieścia. W dodatku miejsce to ma do zaoferowania nie tylko wiele smacznych potraw czy aromatycznych napojów, ale poprzez inspirujące aranżacje wnętrza i przestrzenie daje cały wachlarz nietypowych możliwości ich wykorzystania.

Do ostatniego miejsca wypełnione były stoliki letniego ogródka Mozaiki w sezonie wakacyjnym. Koszalinianie, czekali na takie miejsce, gdzie od rana do wieczora można przyjść, usiąść w otulonej zielenią przestrzeni w samym centrum miasta. Teraz w chłodne dni, goście restauracji jako pierwsze zajmują wygodne fotele przy ogromnych witrynach. Zza nich przyglądać się można miejskiej tkance, poruszającym się samochodom, przechodniom, miejącej się kolorami fontannie.

Okolice centrum miasta mija codziennie kilka tysięcy ludzi, dla nich Mozaika ma wiele propozycji, stając się wręcz orientacyjnym punktem na mapie Koszalina.

Każdy kto wstąpi w progi restauracji zobaczy zupełnie odmieniony lokal. Wygodne welurowe fotele, sofy kontrastujące ze stalowymi i drewnianymi dodatkami. Do tego zieleń roślin i kameralne, relaksujące oświetlenie. Duży dwupiętrowy lokal podzielony jest na kilka stref, w których w swobodny sposób można spędzić czas zarówno w większym jak i w mniejszym gronie. Wydzielone przestrzenie tworzą nastrojowy klimat o każdej porze dnia.

svg%3E Kulinaria

Mozaika to także bardzo smaczne miejsce. Od śniadań inspirowanych ciekawymi zakątkami świata, poprzez sezonowe zupy, dania główne, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających gości, po uwielbiane przez wszystkich burgery, snacki, a także słodkie, aksamitne desery. Restauracja ta, to miejsce, w którym skosztujecie specjałów kuchni polskiej w nowoczesnym wydaniu. Twist daniom dodają niebanalne połączenia, świeże zioła i przyprawy z całego świata. Dla małych gości Mozaika ma również kilka bardzo lubianych i smakowitych propozycji kulinarnych.

Niezwykle atrakcyjną częścią lokalu jest niedawno otwarte piętro. Przeszklona, podzielona na strefy przestrzeń, to świetny pomysł na wieczorne wyjście w przyjaciółmi. Weekendami, przy dziękach klubowych setów muzycznych, goście smakują autorskich koktajli lub swoich ulubionych trunków. Z perspektywy piętra Mozaiki, wieczorem, Koszalin wygląda zupełnie inaczej. Będąc w centrum miasta, zatopić się można w towarzyskich rozmowach, a obsługa lokalu zadba o to, aby na stole niczego nie zabrakło.

Restauracja jest i chce być mocno lokalnie zakorzenionym miejscem. Współpracuje z miejskimi instytucjami, szeregiem fundacji i stowarzyszeń. Jej przestrzeń jest otwarta na ciekawe współprace i współdziałanie. Do tej pory w Mozaice odbyły się kiermasze, jubileusze, mniej i bardziej formalne spotkania, więc jeśli tylko masz pomysł, Mozaika może stać się pomocna.

Ireneusz Wisowaty, który odpowiada za sprawne działanie restauracji, podkreśla, że każdy gość, każdy cel z jakim przyszedł w progi Mozaiki jest ważny. Sukcesem jest nie to, że ktoś do nas przyszedł, ale że wrócił ponownie– mówi. – Wraz z całym zespołem pracuje nad tym swoim codziennym zaangażowaniem i niestannym podnoszeniem jakości oraz szukaniem rozwiązań odpowiadających na zapotrzebowania mieszkańców.

– Miejsce tworzą, goście, obsługa, kucharze. W Mozaice udało się tchnąć nową energię, a młody zespół, zupełnie odmienione wnętrze pozytywnie nakręca do działania. Ciągle planujemy kolejne atrakcje dla gości i mieszkańców miasta. Chcemy być częścią rynku i częścią centrum Śródmieścia. Mozaika i pozostałe okalające Rynek lokale w końcu zaczęły kreować miejsce, o jakim przez tak długi czas marzyli mieszkańcy. Choć przyszło startować nam w jednym z najgorszych okresów pandemii, to odzew ze strony koszalinian zaskoczył nas niezmiernie – przyznaje.

– Rynek Śródmiejski ożył. Wypełniony za dnia dziećmi, ludźmi załatwiającymi najróżniejsze sprawy urzędowe, wieczorami i weekendami był martwy. Mozaika zmieniła smutny obraz centrum, zamieniając je w przyjemne, relaksujące i lubiane miejsce – mówi Ireneusz Wisowaty.

Spróbujcie więc Mozaiki na wiele sposobów. Jej każda odsłona, jak układanka będzie mienić się innym splotem barw, faktur i smaków. Rano, w południe czy wieczorem przeobraża się w zupełnie inne miejsce. Wygodne dla mieszkańców, atrakcyjne dla turystów, bogate w pyszne menu, z najlepszymi kawami i herbatami, zaskoczy nas z pewnością nie raz.

Śledźcie ją na FB: Restauracja Mozaika Koszalin oraz na IG: mozaikakoszalin