010 Design

„Dom skąpany w beżach” – Nowoczesny, wysmakowany i ponadczasowy

Dom skąpany w beżach” to kolejny przepiękny projekt wnętrza domu jednorodzinnego autorstwa Anetty Kazimierskiej z 2t-studio art&design, który mamy przyjemność zaprezentować w „Prestiżu”.

Dom, zlokalizowany w spokojnej części Koszalina, jest przestronny i pięknie przeszklony, otoczony wypoczynkowymi tarasami i bujnym ogrodem. Piętrowy budynek o powierzchni 280 m kw. został podzielony na dwie strefy: na dole znajduje się część dzienna z salonem, kuchnią, jadalnią oraz osobnym apartamentem dla gości, a na górze część prywatna z sypialniami, łazienkami i garderobą.

Wnętrze zaprojektowanego przez Anettę Kazimierską domu to połączenie nowoczesności z przytulnością, elegancji ze swobodą, prostotą ze szlachetnymi materiałami. To przykład ponadczasowej i konsekwentnie zaprojektowanej przestrzeni w powściągliwej kolorystyce, którą uzupełniają proste formy, faktury i światło.

Autorka projektu mówi: – Mam szczęście spotykać na swojej drodze inwestorów świadomych, wymagających i konsekwentnych. Potrafiących słuchać i zaufać mojemu doświadczeniu, poczuciu smaku i estetyki. Którzy nieustannie pozwalają rozwijać mi skrzydła i odkrywać nowe zakamarki mojej wyobraźni. I tym razem było nie inaczej.

Właściciele to przesympatyczne małżeństwo. Ciepli i otwarci ludzie ceniący dobre wzornictwo, profesjonalizm i wysoką jakość obsługi. Zgodnie z oczekiwaniami inwestorów wnętrze domu miało być nowoczesne i ponadczasowe, eleganckie ale zarazem swobodne, ciepłe i przytulne. Właścicielom zależało na wysmakowanym i nietuzinkowym wnętrzu bez zbędnych ozdób i ornamentów. Oczekiwali funkcjonalności, jednak nie rezygnując ze współczesnej elegancji i najlepszej jakości wykończenia. Od początku wiedzieli, że chcą otaczać się naturalnymi materiałami i pięknymi formami.

svg%3E Design

Anetta Kazimierska komentuje: – Spełnienie oczekiwań wymagało jednak przearanżowania na nowo układu funkcjonalno-przestrzennego obu kondygnacji. Dzięki temu uzyskaliśmy idealnie skrojone przestrzenie odpowiadające ergonomii i funkcjonowaniu domowników. Na parterze przestrzeń została otwarta już od samego wejścia do domu, by dzięki temu mieszkańcy mogli cieszyć się przestronnością wnętrz i pełnią uroku dużych przeszkleń. Hol główny, salon, kuchnia i jadalnia są tak naprawdę jedną przestrzenią, choć dyskretnie podzieloną tak, by zapewnić komfortowe i nieskrępowane korzystanie z danych funkcji.

Marzeniem inwestorów było również stworzenie odrębnego, w pełni wystarczalnego miejsca dla ich gości. Tym sposobem w tylnej części domu powstał apartament z salonem i aneksem kuchennym, sypialnią i osobną łazienką, z którego przez duże przeszklenie goście będą mogli podziwiać ogród lub wyjść wprost na taras.

Idealnym rozwiązaniem na piętrze okazało się stworzenie przestronnej sypialni połączonej z łazienką i garderobą. Wszystkie te trzy funkcje połączone zostały przeszklonymi drzwiami ukrytymi w ścianie, co pozwala na swobodne otwieranie i dzielenie przestrzeni według potrzeb w danej chwili. We wnętrzach w całym domu przewija się drewno i kamień o szlachetnym wyglądzie i wykończeniu. Te z kolei zostały zestawione z miękkimi tkaninami w kolorach ziemi. Stonowaną kolorystykę tu i ówdzie przełamują grafitowe płaszczyzny ścian i mebli, czasami wyszukana tapeta.

Elegancji dodaje biżuteryjne połączenie srebra ze złotem przewijające się w różnych elementach wyposażenia. Całość aranżacji dopełnia niebanalne i wyszukane oświetlenie nadające wnętrzu wyjątkowej atmosfery szczególnie po zachodzie słońca. Mimo dużych przeszkleń intymność domownikom zapewniają żaluzje okienne ocieplone zasłonami.