Tom Kurek TS403340 32 1 Ludzie

Zatopieni w błękicie

Zdjęcia: TOM KUREK

Rzadko spotyka się wnętrza, które kipią jednym kolorem. W prezentowanym mieszkaniu dominuje błękit w kilku odsłonach: inny znajdziemy na ścianach i suficie, inny na meblach, zasłonach i dodatkach.

Czysty błękit o głębokim odcieniu w pełni oddaje lekkość morskiego sąsiedztwa. Wnętrze apartamentu skontrastowano z ciężkimi, historyzującymi elementami: drewnem w postaci starych dębowych belek oraz surowej cegły. Kontrastów znajdujemy więcej. Wnętrze pełne jest zarówno nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych elementów wyposażenia. Tuż za rzeźbionym biurkiem znajduje się wielka szklana ściana oddzielająca salon od sypialni. A obok detali inspirowanych architekturą miasta widnieją designerskie lampy czy obrazy autorstwa Marioli Jaśko i Mariusza Krawczyka.

Dr Jan Sikora, autor projektu, podsumowuje: – To, co osobiście podoba mi się w efekcie finalnym, to fakt, że wnętrze jest zarazem spokojne, jak i dość poważne w swoich formach. Szczególnie upodobałem sobie zestawienie starych odzyskanych belek z lekkim niebieskim deskowaniem. To wnętrze urządzone w gdańskim stylu współczesnym – stylu, który dopracowuję od lat w takich realizacjach jak na przykład Hotel Number One.