DSC1557 Wydarzenia

To nie do wiary, Teatr Variete Muza kończy 12 lat!

Siedziba Teatru Variete Muza ma długą i wyjątkowo bogatą historię. Budynek powstał ponad 120 lat temu. Pierwsza wzmianka na jego temat znaleziona w archiwalnych książkach adresowych miasta pochodzi z 1888 roku.

Na przestrzeni lat w budynku mieściły się kolejno: Towarzystwo Budowlane i związki zawodowe, kręgielnia, gospoda, zarząd powiatowy Towarzystwa Producentów Drobiu i Jaj, a nawet oddział NSDAP. W czasach powojennych swą siedzibę miało tam kameralne kino Muza, które upadło na początku lat 90. poprzedniego wieku.

Historia zatoczyła koło i 13 listopada 2009 budynek na nowo wypełnił się gwarem – muzyką, śpiewem i tańcem.

Z okazji dwunastych urodzin Teatru Variete Muza powraca na jego scenę najbardziej ekstrawagancki i ekskluzywny klub świata – Studio 54. Tym razem w nowej odsłonie.

Niesamowite SHOW Studio 54 zabierze widzów w świat szalonych lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych! Będzie można usłyszeć piosenki takich gwiazd jak: Michael Jackson, ABBA, Elton John, Boney M, Kylie Minogue, Madonna, Donna Summer… W dyskotekowych przebojach zobaczymy solistów oraz tancerki Teatru Variete Muza. Towarzyszyć im będzie nieodłączny element każdego klubu – DJ. W tej roli obsadzono iluzjonistę Rafała Walusza.  Występował najbardziej prestiżowych cyrkowych arenach w Niemczech, Belgii, Austrii, Rosji, Francji, na Ukrainie i w Białorusi. Swój autorski program zaprezentuje on za miesiąc – na balu andrzejkowym w Muzie.

Klub Studio 54 był ekskluzywny, wyrafinowany i ekstrawagancki. Każdy nowojorczyk marzył, aby wejść do tego legendarnego miejsca. To tam powstało słynne zdjęcie, na którym nagi mężczyzna wprowadza do środka białego konia, którego dosiada Bianca Jagger.

Z okazji urodzin Muza zapowiada wiele ekstrawaganckich niespodzianek. Maestro Jarosław Barów zadbał zaś o oprawę muzyczną tak, aby zadowolić nie tylko fanów muzyki disco!

Wyjątkowy wieczór urodzinowy w Muzie już 13 listopada br. Szczegóły można znaleźć w mediach społecznościowych teatru.