Polanki Aqua Design

POLANKI AQUA – Inwestycja poza schematami

Kiedy inne nadmorskie apartamentowce rosną na ciasnych parcelach wśród niemal wielkomiejskiej zabudowy, kompleks Polanki Aqua powstaje na 2,5-hektarowej działce gwarantującej komfort przestrzenny oraz niezakłócony widok na zieleń. A mowa o miejscu oddalonym od centrum Kołobrzegu zaledwie o dwa kilometry, od plaży oddzielonym tylko pasem nadmorskiego lasu i łąki będącej obszarem przyrodniczo chronionym.

Inwestycja Polanki Park składa się z sześciu części oznaczonych w planach literami A-F. Rozpoczęty wiosną br. pierwszy etap (budynki A-B, czyli 110 lokali o powierzchni od 36 do ponad 80 m kw.) zostanie oddany do użytku w ciągu najbliższych miesięcy. Sprzedaż lokali etapu drugiego (C-D) ruszy niebawem. Cała budowa zamknie się w okresie trzech lat.

svg%3E Design

Nabywcy apartamentów w Polanki Aqua mogą być pewni, że od strony morza nikt nigdy niczego nie wybuduje. Jak i tego, że sąsiedzi nie będą zaglądać im w okna. Wielkość działki pozwoli na ukształtowanie terenu nie jako jednej płaskiej powierzchni, ale wielu mniejszych i większych wzgórków, co umożliwia wyraźne oddzielenie od siebie pewnych stref. Dla przechodnia patrzącego z perspektywy ulicy bryła obiektu ułoży się w kształt litery L. Nie domyśli się on jednak, jak rozległy jest teren od strony wewnętrznej. Tym bardziej nie dowie się, jak oryginalnie został on rozplanowany. Zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjnej i części wspólnych obiektu ma budzić jak najwięcej skojarzeń z wydmami i morzem poprzez maksymalne wykorzystanie piasku i roślinności nadmorskiej.

Łacińskie słowo „aqua” w nazwie kompleksu wskazuje na główny jego wyróżnik, którym jest rekreacja z wykorzystaniem wody. Pod dachem, w części czynnej przez cały rok, powstanie 25-metrowy basen sportowy. Nieco dalej – strefa relaksu otoczona zielenią, z jacuzzi, masażami wodnymi i saunami. W najbardziej nasłonecznionym miejscu, w lekkim obniżeniu, przeznaczoną dla siebie strefę odnajdą dzieci. Można ją nazwać wodnym placem zabaw.

Wypełniony podgrzewaną wodą basen zewnętrzny charakteryzuje nieregularny kształt. Ulokowany w lekkim obniżeniu terenu, otoczony budynkami, stanowi miejsce zaciszne i nasłonecznione. Dotrzeć do niego będzie można wprost ze strefy saunowej lub z dowolnego punktu dziedzińca.

Plany inwestycji – oprócz apartamentów, garaży i miejsc postojowych – uwzględniają m.in. salę fitness dostępną dla wszystkich właścicieli i gości wynajmujących apartamenty. Przewidziano również lokal przeznaczony na usługi typu SPA – masaże i odnowę biologiczną, fizjoterapię, kosmetologię, czyli wszystko co służy dbałości o dobre samopoczucie, urodę i ciało.

Na wyraz estetyczny kompleksu Polanki Aqua największy wpływ będą miały balkony (każdy na całą szerokość mieszkania). Wzór na ich szklanych osłonach nazwać można znakiem szczególnym, jednoznacznie identyfikującym inwestycję, a kojarzącym się z falami lub wydmami. Kiedy ktoś popatrzy na obiekt z zewnątrz, odniesie nieodparte wrażenie, że balkony układają się w płynącą linię.

Deweloper wszystkie mieszkania oferuje w standardzie pełnego wykończenia i wyposażenia (kompletne umeblowanie, zaopatrzenie w sprzęt AGD, ale również w drobne elementy jak naczynia kuchenne, talerze, sztućce). Nie oznacza to jednak, że w obrębie dostępnych trzech standardów wykończenia wszystkie mieszkania będą zupełnie jednakowe.

Biuro Sprzedaży:

ul. Mazowiecka 4A/1, 78-100 Kołobrzeg,
tel. 505 097 700; +48 94 713 63 60
sprzedaz@abades.pl,
www.polanki.pl
www.abades.pl