MB62765 Zdrowie i uroda

USG narządu ruchu, mezoterapia i tlenoterapia – hity Imperiall Resort & MediSpa

Fot: Marcin Betliński

Właściciele hotelu Imperiall w Sianożętach inwestują konsekwentnie nie tylko w bazę wypoczynkową (latem ruszył czterogwiazdkowy Imperiall Apart), lecz również w zaplecze rehabilitacyjno-lecznicze. Wzbogaciło się ono niedawno o służące zaawansowanej diagnostyce narządu ruchu USG z Doplerem oraz nowoczesny aparat Dermapen 4 TM umożliwiający odmładzanie skóry metodą mezoterapii mikroigłowej. Choć hitem oferty medycznej Imperiall Resort & MediSpa pozostaje niezmiennie komora służąca tlenoterapii hiperbarycznej, profesjonalne zabiegi fizykalne, terapia manualna i kinezoterapia również niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Imperiall Resort & MediSpa zapewnia możliwość kompleksowego zadbania o zdrowie i urodę. Dobroczynny dla organizmu jest sam pobyt nad morzem. Wzbogacony o dodatkową stymulację w medycznym SPA – poprzez masaże czy fizykoterapię – pozwala szybko zregenerować siły i poprawić kondycję.

Ważne, że z zaplecza rehabilitacyjnego i kosmetologicznego mogą skorzystać nie tylko goście hotelu, lecz również osoby które w nim się nie zatrzymały – na przykład mieszkańcy Koszalina czy okolic.

Szybka diagnoza, skuteczna rehabilitacja

Kontuzje przytrafiają się nie tylko sportowcom. Do prawidłowego i skutecznego leczenia ich skutków potrzebna jest szybka diagnoza. Dlaczego? Im wcześniej zaczniemy walkę z bólem lub kontuzją, tym szybciej wrócimy do pełni zdrowia.

W Imperiall Resort & MediSpa można liczyć na kompleksowe badanie wraz z leczeniem. Aparat USG narządu ruchu to sprzęt, który pomaga od razu określić rodzaj urazu: – Wcześniej nie mieliśmy możliwości, by ocenić stopień zmian uszkodzonego mięśnia, więzadła czy kaletki. Szybka reakcja w niektórych przypadkach jest niezwykle ważna, dlatego teraz przy pomocy USG możemy od razu ustalić plan leczenia lub nawet w ten sam dzień rozpocząć rehabilitację – informuje mgr Kamil Machmudow, fizjoterapeuta z Imperiall Resort & MediSpa.

USG wykorzystywane w Imperiall Resort & MediSpa pozwala również uzyskać tzw. efekt Dopplera, to znaczy ocenić stan tętnic i żył. Istota badania polega na wykorzystaniu zmiany częstotliwości fal ultradźwiękowych, które odbijają się od krwinek płynących w naczyniach krwionośnych. Następnie fala dźwiękowa jest przetwarzana na obraz badanej części ciała. USG Doppler jest nieinwazyjne i bezbolesne. W przypadku kontuzji w obrębie narządu ruchu urządzenie USG wyposażone w Dopplera pozwala określić ukrwienie danego ścięgna i ocenić nie tylko stopień zmian, ale i nadzorować proces jego przebudowy. To kluczowa informacja dla osób oczekujących uporania się z nieustającym i dokuczającym bólem.

Sposób oraz techniki leczenia są równie ważne jak szybka diagnoza. Kamil Machudow wyjaśnia: – Niezwykle skutecznym rozwiązaniem, w zależności od stopnia uszkodzenia lub nadwyrężenia, jest terapia manualna, którą dzielimy na cztery fazy. Pierwszą jest konsultacja z fizjoterapeutą, obejmującą wywiad z pacjentem oraz diagnostykę. Następnie zajmujemy się terapią manualną tkanek miękkich, przez co rozumiemy zastosowanie różnych technik masażu. Trzecią fazą jest terapia manualna kręgosłupa i stawów obwodowych, co skutkuje rozluźnieniem tkanek okołostawowych. Na koniec dobieramy zestaw ćwiczeń odpowiedni dla potrzeb danego pacjenta.

Odmładzanie przez nakłuwanie

Mezoterapia, czyli zabieg wprowadzania substancji leczniczych i regeneracyjnych bezpośrednio pod skórę, znalazła swoje stałe miejsce w dermatologii i medycynie estetycznej.

Występuje ona w wielu różnych odmianach, wśród których jedną z najnowszych i skuteczniejszych jest zabieg frakcyjnego mikronakłuwania skóry z wykorzystaniem urządzenia Dermapen.

Pozwala on na wyraźne odmłodzenie skóry, widoczne spłycenie zmarszczek, leczenie blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i oparzeniowych, zmniejszenie widoczności porów skórnych a nawet umożliwia leczenie łysienia oraz ujednolicenie kolorytu skóry poprzez poprawę jej odżywienia i redukcję przebarwień. Dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu.

Opatentowana technologia pulsujących igieł Dermapen TM pozwala na bardziej efektywne i bezpieczniejsze niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry wprowadzanie substancji czynnych. Precyzyjne dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,2 mm do 3,0 mm ) daje możliwość pełnej kontroli wykonywanego zabiegu.

Leczenie tlenem

Tlenoterapia hiperbaryczna działa na wszystkie komórki ludzkiego organizmu i skutecznie nasyca je tlenem. Jest to jedna z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych metod profilaktyki zdrowia i leczenia chorób. Pozytywnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego ciała, szczególnie obszaru mózgu. Zabieg w komorze hiperbarycznej odbywa się pod pełną kontrolą przeszkolonego operatora komory.

Jak wynika z badań klinicznych, ilość rozpuszczanego tlenu w osoczu w warunkach ciśnienia atmosferycznego mieści się w granicach 3 ml w 1 litrze krwi, natomiast podczas oddychania stuprocentowym tlenem ilość ta wzrasta do 20 ml na 1 litr krwi.

Lista wskazań do stosowania leczenia w komorze hiperbarycznej jest bardzo długa, a obejmuje m.in. rehabilitację neurologiczną, kardiologiczną, onkologiczną, ortopedyczną, leczenie powikłań cukrzycy, leczenie nagłej głuchoty, reumatyzmu i przewlekłych stanów zapalnych o różnym podłożu. Spektakularne efekty tlenoterapia hiperbaryczna przynosi również w terapii dzieci autystycznych.

Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT) odbywa się w komorze hiperbarycznej. Zabieg polega na podawaniu pacjentowi tlenu w środowisku o podwyższonym ciśnieniu. Dzięki temu dochodzi do przyśpieszonego przenikania cząstek tlenu do komórek organizmu, co zwiększa ich dotlenienie, sprzyjając ich regeneracji i rozwojowi.

Kiedy oddychamy powietrzem o normalnym ciśnieniu atmosferycznym, tlen jest transportowany przez hemoglobinę do wnętrza krwinek czerwonych. Podczas zabiegu tlenoterapii hiperbarycznej, pacjent oddycha powietrzem o zwiększonej zawartości tlenu, co powoduje znaczne podwyższenie nasycenia hemoglobiny tlenem. Zwiększa to z kolei ilość wolnego tlenu w płynach ustrojowych co pozwala na lepsze ukrwienie tkanek.

Pod ciśnieniem tlen rozpuszcza się w osoczu krwi, w płynie mózgowo-rdzeniowym w mózgu i rdzeniu kręgowym, w limfie i w innych płynach ustrojowych, dlatego jest on łatwo dostarczany do wszystkich tkanek, nawet tych o słabym ukrwieniu. W wyniku tego nawet te obszary, które dotychczas były pozbawione tlenu, korzystają z jego właściwości leczniczych.

Ciśnienie, pod wpływem którego znajduje się pacjent podczas terapii, jest sumą ciśnienia atmosferycznego i panującego w komorze (ciśnienie to jest wyrażane w atmosferach absolutnych ATA i mieści się w zakresie 1,3 do 3,0 ATA). Komora hiperbaryczna wykorzystywana w Imperiall Resort & MediSpa stosuje ciśnienie 1,5 atmosfery absolutnej, co zapewnia wystarczającą skuteczność a jednocześnie bezpieczeństwo zabiegów.

Sam zabieg jest przyjemny, bo pacjent zajmuje pozycję leżącą, oglądając film albo słuchając muzyki przez 60 lub 90 minut. Jest on oczywiście przez cały czas pod opieką operatora.

MediSpa jest czynne codziennie od 10:00 – 20:00. Imperiall Resort & MediSpa mieści się w Sianożętach przy ulicy Północnej 6.


Imperiall Resort & MediSpa to kompleks wypoczynkowy położony zaledwie 100 m od szerokiej piaszczystej plaży w Sianożętach (12 km od Kołobrzegu i 1,5 km od Ustronia Morskiego). Na gości hotelu czeka wiele atrakcji: strefa SPA&Wellness z basenem i centrum odnowy, sala zabaw dla dzieci, klub nocny, siłownia, sala gimnastyczna oraz niemal 2,5 ha powierzchni rekreacyjnej z basenami, boiskami, kortem tenisowym i wieloma innymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Hotel ma doskonałe zaplecze do organizacji rodzinnych wczasów, a także zdrowotnego wypoczynku dla seniorów wspomaganego m.in. tlenoterapią hiperbaryczną. Organizuje konferencje oraz imprezy okolicznościowe, rodzinne i firmowe.


Imperiall Resort & MediSpa posiada wpis do rejestru Niepublicznych Zakładów Leczniczych (nr 186241), rejestru Niepublicznych Zakładów Leczniczych (nr 186241)