Bargielski Zawadzka 1 Kronika

Perły Biznesu z silną koszalińską reprezentacją

Fot: Świat Biznesu

Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego organizowanego przez redakcję magazynu „Świat Biznesu”, przyniosła prestiżowe wyróżnienia koszalinianom: Hannie Mojsiuk i Piotrowi Huzarowi.

Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej i członkini zarządu Grupy Mojsiuk otrzymała wyróżnienie w kategorii Osobowość Biznesu za to, że z sukcesami zarządza dwiema potężnymi organizacjami (PIG zrzesza 1500 firm, rodzinny biznes państwa Mojsiuków zatrudnia ponad 500 osób). Szczególnie doceniono to, że pani prezes bardzo skutecznie działa na rzecz zachodniopomorskich przedsiębiorców, co było szczególnie ważne w trudnych czasach pandemii COVID-19. W tym roku obowiązków pani Hannie Mojsiuk jeszcze przybyło, została bowiem niedawno prezesem Unii Izb Łaby i Odry. Jest to międzynarodowa organizacja gospodarcza, która swoim działaniem obejmuje blisko milion firm z Polski, Niemiec i Czech. – To wyzwanie, ale i zobowiązanie – komentuje koszalinianka, która jest pierwszą w historii kobietą na stanowisku prezesa Unii.

Z kolei Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa została doceniona w kategorii Wydarzenie Gospodarcze za organizację giełdy kooperacyjnej on-line Środkowopomorski business mixer. Giełda zorganizowana w formie online była odpowiedzią na obecną sytuację epidemiologiczną i pozwoliła częściowo zniwelować skutki obecnego kryzysu. Szybkie biznesowe rozmowy umożliwiły uczestnikom nawiązanie pierwszego kontaktu z potencjalnymi partnerami w regionie a także na wymianę doświadczeń oraz krótkie biznesowe prezentacje. Wyróżnienie odebrał Piotr Huzar, prezes KIP-H.

Nagrody przyznawała kapituła składająca się z naukowców oraz dziennikarzy gospodarczych. Przewodniczącym kapituły był prof. Juliusz Engelhardt z Uniwersytetu Szczecińskiego, a wiceprzewodniczącą – prof. Danuta Zawadzka, rektor Politechniki Koszalińskiej

Podczas Gali wystąpiła Marta Uszko, aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie w muzycznym recitalu „W tonacji Jamesa Bonda”