DJI 0289 Motoryzacja

Spotkanie tradycji

Grupa Mojsiuk to znany na koszalińskim rynku motoryzacyjnym dealer marek Mercedes-Benz, Honda, Peugeot i Citroën. Ta ostatnia, zaakcentowała swoją obecność w Koszalinie i regionie, goszcząc uczestników zlotu zabytkowych aut tej francuskiej marki na terenie autoryzowanego salonu w podkoszalińskich Starych Bielicach.

W pierwszym tygodniu czerwca na terenie salonu Citroëna należącego do Grupy Mojsiuk nastąpiło spotkanie tradycji – tej związanej z marką samochodów oraz tej należącej do uznanej na rynku motoryzacyjnym firmy rodzinnej.

svg%3E Motoryzacja
svg%3E Motoryzacja
svg%3E Motoryzacja

Niewiele osób wie, że marka Citroën ma swoje polskie korzenie – matka założyciela tej marki – André Citroëna, była Polką, a jego siostra całe życie spędziła w Polsce. Kiedy odwiedził krewnych, zobaczył charakterystyczne koła o zębach daszkowych, wykupił patent na to rozwiązanie i postanowił produkować przekładnie z ich zastosowaniem. Ich kształt znalazł swoje odzwierciedlenie w logotypie firmy znanym do dnia dzisiejszego.

O tradycjach obu firm można by było napisać wiele, ale najlepiej zobrazował je zlot zabytkowych Citroënów, który dotarł do koszalińskiego salonu Citroën Mojsiuk Motor w pierwszym tygodniu czerwca. Jakość wykonania, najnowsze rozwiązania motoryzacyjne, piękno kształtu i koloru to tylko klika synonimów opisujących to spotkanie tradycji.

Słynne na cały świat modele 2CV, czy zachwycające swoim wysublimowanym pięknem modele DS w towarzystwie przedwojennych modeli C ustawiły się przed salonem na równi z nowymi modelami, w tym najnowszym C4.

Aktualna wersja Citroëna C4 podkreśla swój wyjątkowy charakter dzięki połączeniu elegancji, płynnych linii i dynamicznego charakteru w nadwoziu kompaktowego hatchbacka. Samochód ma aerodynamiczą sylwetkę, wyrafinowane linie, unikalne detale stylistyczne oraz nową identyfikację świetlną z przodu i z tyłu. Połączenie wewnętrznej siły i charakteru SUV-a nowemu modelowi dodają duże koła i wyraziste, pełne energii linie nadwozia. Nowy C4 wyposażony jest w opracowane przez Citroëna zawieszenie z Progressive Hydraulic Cushions®, które wywołuje wrażenie podróżowania latającym dywanem. Rozwiązanie to zapewnia niezrównany komfort, doskonałe samopoczucie, dynamiczne właściwości jezdne i wyjątkową przyjemność z prowadzenia. Zasady jego działania są proste. Citroën opracowując technologię Progressive Hydraulic Cushions® dodał do każdej kolumny po dwa hydrauliczne ograniczniki: jeden odpowiedzialny za fazę rozprężania, drugi – sprężania. Dzięki temu zawieszenie działa na dwa sposoby, w zależności od obciążenia:

 • W przypadku lekkich nierówności i niewielkich wybojów sprężyna i amortyzator wspólnie kontrolują skok zawieszenia bez angażowania hydraulicznych ograniczników. Rezultat ich pracy wywołuje wrażenie unoszenia się nad nierównościami drogi: to właśnie efekt „latającego dywanu”.
 • W przypadku większych nierówności czy wybojów sprężyna i amortyzator współpracują z hydraulicznymi ogranicznikami, które spowalniają skok zawieszenia zapobiegając nagłemu zatrzymaniu amortyzatora w jego skrajnym położeniu. Hydrauliczny ogranicznik absorbuje i rozprasza energię uderzenia. Eliminuje efekt dobicia zawieszenia, doskonale izolując pasażerów od niedoskonałości drogi.

Nowy Citroën C4 wyposażony jest w najlepsze dostępne technologie komunikacyjne:

 • Ekran dotykowy o przekątnej 10” umożliwia konfigurację samochodu i zapewnia dostęp do systemu multimedialnego, telefonu, ustawień klimatyzacji i nawigacji. System reaguje na polecenia głosowe.
 • Connect Play z funkcją Mirror Screen, kompatybilną z protokołami Android Auto i Apple CarPlay
 • Bezprzewodowa ładowarka do smartfonów
 • Connect Assist: bezpłatny system połączeń alarmowych i assistance z geolokalizacją, dostępny 24/7 bez konieczności subskrypcji
 • Connect Navi: system nawigacji online 3D najnowszej generacji
 • Citroën® ConnectedCAM: Nowy C4 to trzeci model wyposażony w tę technologię, po Citroënie C3 i SUV-ie Citroën C5 Aircross

Nowy Citroën C4 wyposażony jest w 20 technologii wspomagających prowadzenie. Systemy te zwiększają bezpieczeństwo i komfort, zapewniając kierowcy spokój podczas jazdy. Zostały zaprojektowane, by ułatwić codzienną eksploatację, wspierać kierowcę i chronić pasażerów podczas podróży.  Wyposażony został również w najnowszej generacji silniki benzynowe i Diesla, spełniające normę Euro 6d: elastyczność i wydajność, moc silników benzynowych: od 100 KM do 155 KM, moc silników Diesla: od 110 KM do 130 KM. Dostępna jest również wersja z całkowicie elektrycznym napędem umożliwiającym dynamiczną i harmonijną jazdę w ciszy, dzięki:

 • Silnikowi o mocy 100 kW / 136 KM
 • Stale dostępnemu momentowi obrotowemu który wynosi 260 Nm
 • Możliwości naładowania akumulatorów do poziomu 80% w 30 minut* i odzyskania do 350 km zasięgu (cykl WLTP)
 • Akumulatorom o pojemności 50 kWh, które objęte są gwarancją na 8 lat / 160.000 km do poziomu 70% wydajności

(* korzystając z publicznej stacji ładowania o mocy 100 kW)

svg%3E Motoryzacja

Zabytkowe modele dotarły do Koszalina pod egidą stowarzyszenia zrzeszającego sympatyków tej marki – Amicale Citroën Pologne. „Model 2CV, dawne DS, XM, obecna seria z literą C w nazwach są to wszystko samochody z charakterem, piękne i na swój sposób ponadczasowe. Dlatego tak są kochane przez kierowców. Citroën zresztą docenia to przywiązanie użytkowników i ułatwia im życie, udostępniając na życzenie części zamienne do niemal wszystkich swoich aut. Dzięki temu samochody pieczołowicie przez nas odnawiane nie są podróbkami czy przeróbkami, ale zachowują wszelkie cechy oryginałów, stając się w pełni sprawnymi klasykami” – stwierdził Konrada Dula, szef Amicale Citroën Pologne.

Współpraca Stowarzyszenia i regionalnego przedstawiciela marki – Firmy Mojsiuk jest naturalnym elementem obecności marki na terenie regionu środkowopomorskiego – mówi Agnieszka Mojsiuk reprezentująca Zarząd Grupy. To dla nas zaszczyt gościć uczestników zlotu, którzy wkładają tak wiele zaangażowania i niejednokrotnie trudu w odrestaurowanie i utrzymanie swoich aut na tak wysokim poziomie. Ten zlot stanowi początek cyklicznych spotkań tradycji, historii i nowoczesności z udziałem naszej firmy.

Wśród goszczących w firmie Mojsiuk zlotowiczów spore zainteresowanie wzbudziła możliwość zapoznania się z najnowszą technologią napraw blacharsko – lakierniczych oferowanych w Mojsiuk Centrum Blacharsko – Lakierniczym, albowiem ta część restaurowania zabytkowych aut jest najbardziej widoczna i ma największy wpływ na efekt końcowy prowadzonej renowacji zabytkowego auta.

svg%3E Motoryzacja

Firma Mojsiuk funkcjonuje na rynku od ponad 40 lat i wciąż się rozwija. Początek działalności to usługi blacharsko – lakiernicze, które z czasem były poszerzane o kolejne salony sprzedaży takich marek jak Honda, Mercedes-Benz, Peugeot i najnowszy Citroën. Równolegle z salonami powstawało zaplecze serwisowe, które wytyczało nowe – wysokie standardy obsługi klientów na poziomie europejskim. Postępowi rozwoju usług handlowych i serwisowych stale towarzyszyła rozbudowa zakresu i palety usług blacharsko – lakierniczych, który zaowocował powstaniem największego na Pomorzu Środkowym centrum blacharsko – lakierniczym. Aktualnie zakres działalności Grupy to całe województwo zachodniopomorskie z oddziałem ulokowanym w Gorzowie Wlkp


Po szczegóły związane z paletą oferowanych aut zapraszamy do nowego Autoryzowanego Salonu Citroën Mojsiuk Motor w Starych Bielicach k/Koszalina, ul. Koszalińska 89 lub pod nr tel.: 94/710 04 40.

Szukaj nas na Facebooku: Citroen Mojsiuk Motor


Zapytania w sprawie napraw blacharsko-lakierniczych prosimy kierować pod nr.tel.: 94/ 34 05 023 do Mojsiuk Centrum Blacharsko – Lakierniczego w Starych Bielicach k/Koszalina ul. Koszalińska 89.

www.mojsiuk.pl

Szukaj nas na Facebooku: BlacharniaMojsiuk


Partnerami wydarzenia byli:

svg%3E Motoryzacja