logo bonnie Z NAPISEM PION Wydarzenia

Patronat „Prestiżu” – Wystrzałowy początek sezonu

Teatr Muzyczny Adria rozpocznie nowy sezon artystyczny premierą musicalu „Bonnie & Clyde” na licencji największej broadwayowskiej firmy MTI. Musical oparty jest na prawdziwej historii przestępczej pary, która utrwaliła się w popkulturze dzięki nagrodzonemu Oscarem filmowi z 1969 roku w reżyserii Arthura Penna.

Bonnie Parker i Clyde Barrow początkowo popełniali drobne wykroczenia, kradzieże (najczęściej portfeli), rozboje czy włamania. Z czasem zaczęli się dopuszczać morderstw. Kiedy Clyde został skazany na dwa lata więzienia, Bonnie przeszmuglowała pistolet do jego celi, pomagając mu w ucieczce. Clyde został wkrótce ponownie zatrzymany i przewieziony do surowszego więzienia State Prison at Eastham, znanego jako Burning Hell (ang. płonące piekło). Kiedy wyszedł na wolność, zaczęli wspólnie organizować gang. Zginęli 23 maja 1934 roku w policyjnej zasadzce, podczas której zostali zastrzeleni.

Musical Bonnie & Clyde z muzyką legendarnego Franka Wildhorna to opowieść o miłości, przygodzie i zbrodni, która przykuła uwagę całego świata. Warstwa dźwiękowa spektaklu łączy muzykę bluesową, gospel i rockabilly.

Koszaliński Teatr Muzyczny Adria jako pierwszy w Polsce wystawi tę superprodukcję! Na scenie pojawi się ponad 30 artystów, wspaniała scenografia, piękne stroje nawiązujące do lat 20-30, fantastyczne wokale i zespół grający na żywo.

Prapremiera zaplanowana została na 25 września br. Jako patron prasowy przedstawienia będziemy śledzić przygotowania i relacjonować je w naszym mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Prestizkoszalin.pl.

svg%3E Wydarzenia
svg%3E Wydarzenia