2 IMG 3147 Motoryzacja

OFF ROAD DLA PRZEMKA

Autor: Nikola Moskal

Przemysława Dunaja w Białogardzie znają chyba wszyscy – dał się poznać się jako znakomity nauczyciel wychowania fizycznego oraz trener personalny (na Facebooku prowadzi profil Mind & Body Expert). W czerwcu dowiedział się, że choruje na ostrą białaczkę. Ta wiadomość wywróciła jego życie do góry nogami i pokrzyżowała wszelkie plany. Na szczęście dzięki ogromnej mobilizacji oraz pomocy rodziny, przyjaciół, znajomych i po prostu ludzi z wielkim sercem pan Przemek mógł już zacząć leczenie. Uruchomiono zbiórkę pieniędzy, do której swoją cegiełkę dołożyli uczestnicy lipcowej pierwszej białogardzkiej imprezy offroadowej.

Jeśli zastanawiają się Państwo, jak można pomagać przy okazji takiego wydarzenia, wyjaśniamy: widzowie mogli wykupować przejażdżki terenówkami, a cały przychód powiększył konto zbiórki na rzecz leczenia pana Przemka.

Impreza odbyła się 18 lipca br. w Białogardzie na nieużytkowanym od dawna terenie dawnego boiska garbarni przy wałach wąskotorówki. Na starcie pojawiło się kilkanaście samochodów terenowych, które jeździły po specjalnie przygotowanej trasie posiadającej odcinki o różnych poziomach trudności. Najtrudniejszą przeszkodą i jednocześnie najbardziej widowiskową okazał się sztucznie stworzony odcinek z błotem.

Ponieważ ta spontaniczna inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem i kierowców, i widzów, stanie się zaczątkiem cyklu białogardzkich imprez offroadowych. Następne takie wydarzenie planowane jest na początek września w tym samym miejscu.