006 Temat z okładki

DERMALOGICA Klinika Medycyny Estetycznej – Droga rozwoju nigdy się nie kończy!

DERMALOGICA Klinika Medycyny Estetycznej to wyjątkowe miejsce. Na koszalińskiej mapie urodowej istnieje od 2010 roku. Powstało z myślą o osobach ceniących profesjonalizm i najwyższą jakość świadczonych usług. Imponuje zestawem metod odmładzających i upiększających. W miłej atmosferze i luksusowych wnętrzach można wykonać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii, trychologii, kosmetologii oraz laseroterapii, dobrane do indywidualnych wymagań. Makijażem permanentnym zajmuje się jedna z najlepszych linergistek w Polsce. O wartościach w budowaniu biznesu, rozwoju i nowościach w jedynej w Koszalinie autoryzowanej Klinice, rozmawiamy z jej właścicielką, Edytą Słupczewską.

svg%3E Temat z okładki

Droga do mistrzostwa to proces, a to co wyróżnia mistrzów to nieustanny rozwój – to zdanie jest Ci bardzo bliskie. Jak je rozumiesz?

Sukces nigdy nie jest dziełem przypadku. Powinniśmy nieustannie poszerzać swoje kompetencje, horyzonty, dostrzegać nowe możliwości, a przede wszystkim wyznaczać trendy – na tym właśnie polega rozwój. Do tego cały czas dążę. Poza tym w pełni zgadzam się ze słowami Goldy Meir: ,,Nic w życiu nie przychodzi samo. Nie wystarczy w coś wierzyć; trzeba mieć siłę pokonywać przeszkody i walczyć.

svg%3E Temat z okładki
Edyta Słupczewska

Jak poszerzasz swoje kompetencje, mając przecież ogromne doświadczenie w pracy kosmetologa?

Uczestniczę w sympozjach, kongresach i workshopach zarówno w Polsce, jak i za granicą – głównie w Paryżu i Rzymie. Najbliższy międzynarodowy kongres medycyny estetycznej, na który zostałam zaproszona, to Anti-Aging Medicine World Congress 2021 w Monako. To dla mnie ogromne wyróżnienie i niesamowity powód do dumy, że wśród kilku zaproszonych klinik z całej Polski znalazła się DERMALOGICA Klinika Medycyny Estetycznej, i że możemy w tak wspaniałym gronie zdobywać wiedzę.

A umiejętności pozazawodowe? Wiem, że są dla Ciebie równie istotne.

Oprócz szkoleń typowo branżowych interesuję się psychologią, osobowością człowieka, kolorami mózgu, które odpowiadają za nasze reakcje na konkretne zdarzenia. To niesamowite, jak odmiennie tę samą sytuację mogą odbierać poszczególne osoby i zarazem piękne, że jesteśmy tak różni. Dzięki temu życie jest ciekawsze.

Jest jakaś granica, która sprawi, że się zatrzymasz i powiesz: mam wszystko, więcej nie potrzebuję?

Śmiało mogę powiedzieć, że z moim charakterem i podejściem do życia nigdy nie uznam, że wszystko już osiągnęłam. Nigdy nie spocznę na laurach. Zawsze znajdzie się coś, co można ulepszyć oraz poprawić. Dewiza marki DERMALOGICA® brzmi „Nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być lepiej” i utożsamiam się z nią. Co ciekawe, marka powstała w USA, 1986 roku, a to rok moich urodzin i jakby tego było mało, przedstawicielstwo w Polsce mieści się w Michałowicach pod Warszawą na ulicy Polnej, a mój dom rodzinny znajduje się na ulicy o tej samej nazwie. Współpraca z marką ma więc dla mnie dodatkową symbolikę.

svg%3E Temat z okładki
dr Sebastian Łopato, Edyta Słupczewska, dr n.med. Mariusz Borkowski

Do Kliniki trafiło w ostatnim czasie innowacyjne i bardzo przydatne urządzenie. Opowiedzmy o nim.

Regularnie wprowadzamy nowe, sprawdzone technologie, posiadające certyfikaty ośrodków badawczych, a także certyfikaty bezpieczeństwa CE oraz FDA, wydane przez Amerykański Urząd do spraw Żywności i Leków. Niedawno zdecydowałam się na zakup Fotomedicusa. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się system do tworzenia fotograficznej dokumentacji medycznej, planowania i analizy zabiegów, która pozwala naszym lekarzom i kosmetologom precyzyjniej i efektywniej poprowadzić terapię. Urządzenie umożliwia wykonanie pogłębionej analizy stanu skóry pod kątem przebarwień, zmian naczyniowych, struktury skóry oraz zmarszczek. Poza tym pozwala tworzyć realistyczne symulacje rezultatów zabiegów. Jako jedyne na rynku zapewnia identyczność i powtarzalność wykonywania zdjęć ,,przed” i ,,po”, dzięki czemu można idealnie ocenić efekty i postępy terapii. Z kolei zastosowanie polaryzacji krzyżowej wraz z filtrami cyfrowymi pozwala pokazać rozkłady hemoglobiny lub melaniny w celu szybkiej oceny efektów np. laserowego zamykania naczyń krwionośnych, oceny przebarwień, blizn, podawania toksyny botulinowej czy wypełniaczy. Na zdjęciach wykonanych innymi metodami zmiany te nie byłyby widoczne, a Fotomedicus charakteryzuje najwyższa jakość techniczna, idealnie odwzorowująca rzeczywistość.

Jest i nowa dziedzinaw ofercie.

svg%3E Temat z okładki
Alicja Czupajło

Mimo że oferta usług Kliniki jest niezwykle rozbudowana, postanowiłam profesjonalnie zająć się trychologią, czyli dziedziną medycyny zajmującej się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy. Szkolenia dały mi fachową wiedzę odnośnie problematyki i leczenia. Podjęłam też współpracę z liderem rynku trychologicznego, co pozwoliło na wprowadzenie do oferty znakomitych dermokosmetyków oraz suplementów zwiększających gęstość włosów oraz hamujących proces łysienia.

Suplementów jest obecnie mnóstwo. Co wyróżnia akurat te preparaty?

Nowością na rynku trychologicznym są suplementy zawierające proteoglikany, które są niemal identyczne z ludzkimi, odpowiadającymi za kontrolę procesu wzrostu włosa. Suplementy stymulują nieaktywne mieszki włosowe do wzrostu i są zaliczane do grupy nutraceutyków, czyli produktów, których skład jest całkowicie naturalny – proteoglikany pozyskiwane są ze szkieletu ryb głębinowych. Dodatkową zaletą tego produktu jest brak jakichkolwiek przeciwwskazań do stosowania, nawet wśród dzieci. Preparat jest certyfikowany przez FDA oraz EFSA jako bezpieczny, posiadający ponad 100 badań klinicznych potwierdzających jego skuteczność.

Problemy z włosami dotyczą ogromnej liczby osób. Na co mogą liczyć w Klinice DERMALOGICA?

Cała kuracja, obejmująca zarówno zabiegi dedykowane skórze głowy, jak i suplementację, odbywa się po konsultacji trychologicznej połączonej z badaniem skóry głowy. Pacjent otrzymuje skierowanie na konieczne badania diagnostyczne, a po ich analizie planuję proces leczenia. Jeśli wyniki badań nie spełniają norm i wskazują na problemy w organizmie, wprowadzam idealnie dobrane suplementy. Musimy pamiętać, że proces suplementacji powinien trwać minimum 3 miesiące, a czasami nawet pół roku, w zależności jak zaawansowany jest problem. Przy bardzo nasilonym procesie łysienia wykonuję terapie łączone, czyli do suplementacji dodaję specjalistyczne zabiegi wykonywane w Klinice.

Biorąc pod uwagę Twoją pasję zawodową, podejrzewam, że o trychologii wiesz już wszystko…

Muszę przyznać, że ta tematyka jest dla mnie tak ważna, że nawet na tegorocznych wakacjach spędzonych na drugim końcu świata uczestniczyłam w szkoleniu poświęconym trychologii, by być na bieżąco z nowościami. Wracając po 20 godzinach podróży z lotniska, słuchałam wykładu, aby mieć całkowitą pewność, że nieco szwankujący wcześniej zasięg nad Oceanem Indyjskim nie spowodował, że cokolwiek przeoczyłam. Myślę, że to najlepiej pokazuje prawdziwą pasję wykonywanego zawodu. (uśmiech)

svg%3E Temat z okładki

Nowy sprzęt, zabiegi to jedno, ale zmieniła się też nazwa, a co za tym idzie – status DERMALOGICA. To ważny, żeby nie powiedzieć rewolucyjny, krok.

Po jedenastu latach z Instytutu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej zmieniliśmy nazwę na DERMALOGICA Klinika Medycyny Estetycznej. Tym samym, rozszerzyliśmy zakres usług o świadczenia medyczne, ale przede wszystkim staliśmy się placówką medyczną w pełnym tego słowa znaczeniu. Jesteśmy Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej, czyli podmiotem wykonującym działalność leczniczą i podlegającym pod Wojewodę Zachodniopomorskiego.

Brzmi poważnie!

To dla nas ogromna zmiana, wymagająca przygotowania szeregu dokumentów oraz przystosowania placówki do przepisów o prawie medycznym, a także prowadzenia dokumentacji medycznej, ale też nagroda dla naszych obecnych i przyszłych Pacjentów i gwarancja, że Klinika spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Zmiana” to poza „rozwojem” najczęściej pojawiające się słowo w rozmowie z Tobą.

Rozwój i zmiany, które się z nim wiążą, są ważnymi elementami w drodze do osiągania sukcesów i bycia szczęśliwym człowiekiem. Nie każdy, kto się rozwija, osiąga sukces, ale wszyscy, którzy osiągnęli sukces, musieli się rozwijać i wykonać ogromną pracę w tym kierunku. Czasami sama się na siebie denerwuję, że non stop czymś się zajmuję i w każdej wolnej chwili myślę nad zmianami w Klinice, ale po chwili przychodzi refleksja, że inaczej nie potrafię. Mam dwójkę dzieci, klinika to kolejne, a właściwie pierwsze, bo powstała zanim zostałam mamą.

Rzeczywiście dbasz o nią, jak o dziecko. Także jeśli chodzi o wnętrza, które tak sobie chwalą Pacjenci.

Oprócz najnowszych technologii, które systematycznie trafiają do portfolio Kliniki, cały czas zmieniamy wystrój, aby stał się jeszcze bardziej designerski. Ostatnio postanowiłam odświeżyć wygląd recepcji. W pewnym momencie przestała korespondować z estetyką pozostałych, zmodernizowanych gabinetów. Uśmiecham się, mówiąc o odświeżeniu, ponieważ dla większości osób oznacza to ewentualnie przemalowanie ścian, a ja mam na myśli rewolucję. Zapoczątkował ją montaż ogromnego żyrandola w holu głównym, co wymusiło podwyższenie podświetlanego sufitu i zwiększenie tym samym powierzchni całej recepcji. Pracowałyśmy z projektantką, Anettą Kazimierską z pracowni 2-t STUDIO ART&DESIGN, która stworzyła niesamowitą koncepcję. Zdecydowałyśmy się wprowadzić element onyksu do wnętrz i zaakcentować boczne części sufitu pięknym podświetlanym onyksem w kolorze bursztynu, co nawiązuje do natury i morza. Poza tym wymieniłyśmy ladę recepcyjną na idealnie zaprojektowany mebel spełniający wszystkie oczekiwania oraz wkomponowując podświetlany onyks w jego dolną część, co nadało całości niesamowity efekt. Dodatkowo wymienimy tapety w części głównej recepcji, aby Klinika tworzyła idealnie skomponowaną całość.

To nie pierwsza współpraca z 2-t STUDIO ART&DESIGN. Pracownia wcześniej projektowała inne wnętrza w Klinice.

svg%3E Temat z okładki
Karolina Szuplak

Pani Anetta Kazimierska została wyróżniona w międzynarodowym konkursie OPAL odbywającym się w Londynie, w którym biorą udział najlepsze projekty z całego świata, zdobywając tym samym nagrodę OPAL 2020 w kategorii Leisure Interior Design właśnie za projekt najnowszej części Kliniki DERMALOGICA. Jestem jej ogromnie wdzięczna za zaangażowanie i obecność na każdym etapie kolejnej realizacji. Dodam, że poza przepięknym projektem niesamowicie istotny jest wybór firmy, która podejmie się jego realizacji, i dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Taką właśnie politykę wyznaje firma Sharp Design, na czele której stoi pan Piotr Golecki, realizująca projekty zarówno w Polsce, jak i na świecie. Moje pomysły i zmiany wymagają zawsze poświęcenia czasu i uwagi, co dla wielu wcześniejszych firm było nie do przejścia, ale nie dla Sharp Design, a ja doceniam możliwość współpracy z profesjonalistami.

Profesjonaliści to jakość, jakość to prestiż?

Uwielbiam doskonałą jakość, co zresztą zawsze powtarzam. Wszystko co wprowadzam do oferty usług, musi spełniać najwyższe standardy. Firmy z którymi współpracuję, m.in. ITP. S.A., BOGDANI Dermatologia, REVISAGE zaopatrują najlepsze na świecie kliniki medycyny estetycznej w sprzęt medyczny. Wszystkie nasze urządzenia są regularnie serwisowane u autoryzowanych przedstawicieli, co jest gwarancją bezpieczeństwa. Klinika Medycyny Estetycznej DERMALOGICA to przede wszystkim najwyższa jakość usług, ale dla mnie jako niesamowitej estetki, kochającej piękno, sztukę i naukę, liczy się każdy, najmniejszy szczegół. Dlatego każdy element designu i wyposażenia jest dokładnie przemyślany i nic nie jest dziełem przypadku.

Teraz część tego klimatu i designu Kliniki można zabrać do domu.

Postanowiłam wprowadzić do oferty możliwość zakupu pięknych naturalnych sojowych świec DERMALOGICA wykonanych indywidualnie na zamówienie. Uczestniczyłam w całym etapie ich produkcji, począwszy od wyboru nuty zapachowej po wybór pięknego czarnego szkła ze złotym logo i opakowania – czarnego kartonika ze złoceniem, aby wszystko stanowiło idealną całość. Świeca pachnie obłędnie – a aromat prosecco z malinami wypełnia dosłownie całe wnętrze. Może być doskonałym prezentem dla bliskiej osoby lub kontrahenta, a sama w sobie stanowi piękną ozdobę wnętrza. Świece można zakupić w Klinice lub po wcześniejszym kontakcie telefonicznym albo mailowym mamy też możliwość wysyłki świec pod wskazany adres.

Skąd u Ciebie ta ambicja i pracowitość?

svg%3E Temat z okładki
Marta Kasprzak

Zdaję sobie sprawę, że dużo od siebie wymagam, ale tak już mam. Perfekcjonizm wyniosłam z domu rodzinnego, gdzie nauczyłam się, że albo coś robimy najlepiej, albo wcale. Ważne, jakimi ludźmi otaczamy się w drodze do sukcesu, kto nas inspiruje, motywuje, uczy i zaraża swoim sposobem myślenia. Podziwiam moich rodziców, którzy zawsze ciężko pracowali, aby ich dzieci miały dobre warunki życia i rozwoju. To oni nauczyli mnie pracowitości, biznesowej rozwagi, ogromnej pogody ducha i determinacji w dążeniu do celu, czyli działania mimo przeszkód i wyciągania wniosków na przyszłość. Tata zaszczepił we mnie perfekcjonizm, o którym wspomniałam, a mama ma umysł psychologa – dzięki niej analizuję zachowania i rozkładam wszystko na czynniki pierwsze.

Czy te wartości pomagają Ci w pokonywaniu zawodowych raf?

Zawsze szukam rozwiązania problemu, a jak je znajdę, wyciągam wnioski na przyszłość i nie wracam myślami do negatywnych emocji, ponieważ niczemu to nie służy. Poza tym wierzę, że jesteśmy swoimi myślami, więc wolę skupiać się na realizacji planów i marzeń niż na trudnościach, które pojawiają się i będą pojawiać.

Co jest najcenniejszym kapitałem Kliniki Medycyny Estetycznej DERMALOGICA?

Na pewno ludzie – lekarze, kosmetolodzy oraz koordynatorzy obsługi pacjenta. Często powtarzam, że mam tzw. dream team (zespół marzeń), jesteśmy niezwykle zgrani, zżyci. Wdrożyłam regularne spotkania, podczas których omawiamy plany terapeutyczne naszych Pacjentów, a także zastanawiamy się i analizujemy, jakie procedury przyniosą najszybsze efekty. Wszystkim nam zależy na satysfakcji i zadowoleniu Pacjentów.

Zespół w ostatnich latach znacząco się powiększył.

svg%3E Temat z okładki
Meri Davtyan

Obecnie z Kliniką współpracują lekarze: dr n. med. Mariusz Borkowski – absolwent Harvard Business School oraz II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Wydziału Lekarskiego; dr Sebastian Łopato – stomatolog, absolwent Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie; dr Mirosława Cybulska – dermatolog, absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie, dr Marek Iwaszko – absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Nasze kosmetolożki to: Patrycja Grzywaczewska, Marta Kasprzak, Meri Davtyan, linergistka Marta Czerkawska-Burgs, a także serce Kliniki, czyli nasze zawsze uśmiechnięte koordynatorki obsługi Pacjenta: Karolina Szuplak oraz Alicja Czupajło – obie są kosmetolożkami, więc służą pomocą zarówno przy rejestracji na wizytę, jak i przy wyborze odpowiedniego zabiegu jeszcze zanim Pacjent trafi na konsultację do odpowiedniego specjalisty. Razem ze mną zespół to jedenaście osób na jedenaście lat prowadzenia firmy (uśmiech).

Z okazji 10-lecia Kliniki zrobiłaś swoim współpracownikom bardzo oryginalny prezent – lot balonem, który odbył się niedawno. Jak im się podobała niespodzianka?

Bardzo chciałam zrealizować lot dokładnie 11 grudnia 2020 roku, kiedy DERMALOGICA obchodziła swoje 10 urodziny. Mimo że loty odbywają się również w porze zimowej, najważniejsze jest bezpieczeństwo, więc ze względu na silny grudniowy wiatr lot musiał odbyć się w innym terminie. Polecieliśmy w pięknej wakacyjnej aurze, przy zachodzie słońca. Było wspaniale, choć muszę przyznać, że wszyscy byli przerażeni przy wchodzeniu do kosza z balonem. Łącznie ze mną, choć to mój drugi lot. Uważam jednak, że czasami należy wychodzić ze swojej strefy komfortu, aby moc przeżyć nowe doświadczenia. To niesamowite uczucie widzieć słońce niemalże na równej wysokości i podziwiać z przestworzy panoramę Koszalina i okolic. Niespodzianka spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony naszych Pacjentów. Mnóstwo osób wysyłało nam zdjęcia albo mówiło, że widziało balon lecący nad ich domami, co stanowiło nie lada atrakcję dla nich samych i ich dzieci.

Trochę jak z Twoją firmą – jeśli prezent, to we własnym stylu.

Nigdy nie porównywałam siebie do innych. Uważam, że jesteśmy niepowtarzalni i podobnie każda firma powinna mieć indywidualny charakter, tworzony od podszewki przez człowieka, który ma wizję i ją realizuje, nie oglądając się na nikogo. Myślę, że całą swoją uwagę powinniśmy poświęć temu, aby każdego dnia stawać się lepszą wersją samych siebie. Porównuj się do siebie z dnia poprzedniego i każdego dnia stawaj się lepszy, bardziej przygotowany i skuteczniejszy – tym się kieruję. Wierzę w to, co robię, kocham to i stawiam sobie wysoko poprzeczkę w rozwijaniu Kliniki. Głównym celem musi być pasja, bo od niej wszystko się zaczyna i do niej wszystko się sprowadza. Droga oparta na pasji, realnych wartościach, ciężkiej pracy oraz autentyczności zawsze sprawdza się w biznesie.

Jak podsumowałabyś moment, w jakim jesteś?

svg%3E Temat z okładki
Patrycja Grzywaczewska

Czuję się spełniona. Ze wspaniałym zespołem współpracowników prowadzę jedną z najbardziej nowoczesnych klinik medycyny estetycznej, która jest spełnieniem moich marzeń. Mam wspaniałego, wspierającego mnie na każdym kroku, męża, który dzięki naszym nieustannym rozmowom wie o zabiegach praktycznie tyle samo, co nasi lekarze. Mamy dwójkę dzieci, dzięki którym drugi raz przeżywamy swoje dzieciństwo (uśmiech). Siedmioletni synek jest oazą spokoju, a półtoraroczna córeczka to żywioł i charakter Włoszki, czyli dwa zupełne różne charaktery, które wspaniale się uzupełniają.

Na takie spełnienie trzeba pracować całe życie, zgadzasz się z tym?

Rzadko to, co piękne i wartościowe pojawia się w życiu samo i niespodziewanie. Spełnienie marzenia poprzedzało pielęgnowanie pragnienia, wytyczanie celu i praca w kierunku jego realizacji. Mam w sobie dużo spokoju ducha, pokory i dystansu do wielu rzeczy. Wszystko to przyszło do mnie z czasem. Przeszkody pojawiają się na każdym etapie życia, także w prowadzeniu biznesu i tylko w nas tkwi siła potrzebna do ich pokonania, a wiara we własne możliwości jest pierwszym krokiem prowadzącym do sukcesu. Jestem ogromnie wdzięczna naszym Pacjentom za zaufanie i motywowanie do dalszych działań – to właśnie sukcesy terapeutyczne naszych Pacjentów najbardziej napędzają nas do działania.

svg%3E Temat z okładki