MB64392 Edit Lato 2021
Fot: Marcin Betliński

Restauracja La Maison – jedyna taka w Kołobrzegu, wyłącznie dla dorosłych

Od razu uspokajamy: w La Maison nie dzieje się nic, co by mogło zgorszyć dzieci! Wręcz przeciwnie – w restauracji panuje niczym niezmącony spokój i klimat dobrze pojętego, gastronomicznego konserwatyzmu. To świadomy wybór właścicieli lokalu, by podejmować w jego progach wyłącznie osoby powyżej szesnastego roku życia.

Hotel Leda SPA**** przyjął z początkiem bieżącego roku zasadę, że zaprasza wyłącznie osoby dorosłe i młodzież powyżej 16. roku życia. Ma to swoje konsekwencje również dla działającej w nim La Maison: właściciele są przekonani, że restauracja wyłącznie dla osób 16+ jest gwarancją spokoju, relaksu i wyjątkowych chwil przeżywanych w pełni komfortowych warunkach. To jedyna taka restauracja w Kołobrzegu.

Monika Różewska-Chudzik, dyrektor hotelu, wyjaśnia: – Jesteśmy hotelem kameralnym jak na warunki kołobrzeskie, cichym i przytulnym. Zdecydowaliśmy się na wspomniany eksperyment, chcąc ten charakter podkreślić i przenieść również do restauracji.

svg%3E Lato 2021

Elegancja – to pierwsze słowo, które przychodzi na myśl gościom odwiedzającym restaurację La Maison w hotelu Leda SPA****. Za chwilę, gdy usiądą przy stole nakrytym białym obrusem i wezmą do ręki kartę dań, nie będą mieć najmniejszych wątpliwości, że trafili do miejsca z charakterem, jedynej takiej restauracji w Kołobrzegu.

Krochmalone obrusy, klasyczna zastawa, piękne sztućce, przestrzeń i spokój – klimat, który znajdujemy tylko w najlepszych restauracjach. Do tego doskonale skomponowana karta dań i win, łącząca inspiracje śródziemnomorskie z najlepszą polską tradycją kulinarną. Wszystko to sprawia, że La Maison jest doskonałym miejscem do celebrowania ważnych okazji, ale również na rodzinny nieśpieszny obiad lub spotkanie w gronie przyjaciół. Restauracja zaprasza na również biznesowy lunch albo romantyczną kolację w cudownej scenerii.

Najwyższy poziom kulinarny restauracji potwierdzają nie tylko jej goście, ale poświadczają również liczne nagrody, które lokal zdobywa regularnie od początku swego istnienia.

La Maison mieści się w hotelu, ale otwiera się na wszystkich gości. Dlatego można do niej wejść z hotelowego lobby, ale również wprost z ulicy. Monika Różewska-Chudzik, dyrektor hotelu, komentuje: – Tym bezpośrednim wejściem podkreślamy, że zapraszamy do naszej restauracji wszystkich. W Polsce wolno przebija się świadomość, która na Zachodzie jest normą, że najlepsze restauracje działają przy hotelach i nie są przeznaczone wyłącznie dla gości hoteli.

Marka restauracji działa jak magnes. Są klienci, którzy potrafią przyjechać z daleka do La Maison na niedzielny obiad! – Cieszy nas fakt, że goście rekomendują nas swoim znajomym. Okazuje się, że opinie przekazywane z ust do ust działają jak najlepsza reklama – podkreśla Monika Różewska-Chudzik.

Od niedawna szefem kuchni w La Maison jest Wiesław Ogrodowski, kuchmistrz znany nie tylko w Kołobrzegu. Jeden z portali gastronomicznych pisze o nim: „Wirtuoz sztuki kulinarnej z bogatym doświadczeniem, które przez wiele lat zdobywał na luksusowych statkach pasażerskich. W kuchni najbliżej mu do nowej interpretacji klasycznych polskich dań, ale chętnie sięga także po inspiracje rodem z Francji czy Włoch.”

Dyrektor Monika Różewska-Chudzik komentuje: – Sięgamy do tradycji kuchni polskiej, ale tej właściwie rozumianej. Zaprzeczamy stereotypowi, że polska tradycja kulinarna oznacza wyłącznie potrawy tłuste, ciężkie, koniecznie z dużą ilością mięsa. Prawdziwa polska kuchnia pulsowała zaś w rytm pór roku. Wykorzystywała to, co w określonych sezonach było dostępne wprost z ogrodu czy sadu. My nawiązujemy do tej praktyki. Zresztą dużo zależy również od tego, jak potrawy są przyrządzone i zaserwowane. Nawet kaczka nie musi być daniem ciężkim, jeśli odpowiednio podejdziemy do jej przyrządzenia.

Restauracja La Maison stawia wyłącznie na świeże produkty, pochodzące od sprawdzonych dostawców, w większości działających w regionie. Wszystko przyrządzane jest na poczekaniu, bez gotowych półproduktów. Co zrozumiałe, w tej sytuacji czasami trzeba na zamówione danie chwilę poczekać, ale za to z gwarancją świeżości.

svg%3E Lato 2021

Monika Różewska-Chudzik mówi: – Nasi goście mogą być pewni, że wszystkie dania powstają z produktów najwyższej jakości. Nawet homary są świeże, bo pochodzą z naszego homarium. Goście za nasz atut uznają również doskonałą sezonowaną wołowinę stekową, która w odpowiednich warunkach dojrzewa u nas do 60 dni. Ta staranność w doborze produktów przekłada się bezpośrednio na końcowy efekt, czyli smak potraw.

Karta w La Maison jest stała i krótka. Jednak co dwa tygodnie zachodzą w niej niewielkie zmiany – w miarę jak dostępne stają się kolejne sezonowe warzywa i owoce, albo można skorzystać z dostaw świeżych ryb takich jak bałtycki turbot albo pstrągi z renomowanej ekologicznej hodowli Gospodarstwa Rybackiego Zielenica Anny i Łukasza Skowrońskich. Ryby z Zielenicy mają wyśmienity smak, są delikatne i zawsze świeże, bo do odbiorców trafiają żywe w specjalnie przygotowanych do transportu pojazdach.

– Pamiętamy również o wegetarianach i weganach – mówi dyrektor Monika Różewska-Chudzik. – Udowadniamy, że kuchnia bezmięsna może być urozmaicona i nie mniej smaczna jak tradycyjna. Dotyczy to dań głównych, przystawek, czy deserów. Sami pieczemy na przykład wegańskie brownie z czerwonej fasoli. Kto nie wie, jak jest przygotowane a posmakuje go po raz pierwszy, nie może wyjść z zadziwienia.

Dodajmy jeszcze, że w karcie win restauracji znajdujemy trunki z całego świata, dobrane do poszczególnych pozycji menu. Są wśród nich również wina pomorskie z Winnicy Turnau, które klasą nie ustępują najlepszym winom mozelskim czy reńskim.

Restauracja La Maison

Adres: ulica Kasprowicza 23, 78-100 Kołobrzeg
Zapraszamy każdego dnia w godz. 13:00-22:00
Rezerwacje: +48 94 351 39 00
Od 2021 roku gościmy wyłącznie dorosłych i młodzież od 16. roku życia