MB68680 Lato 2021

Cafe Mondo, kawiarnia w samych sercu Koszalina

Centrum miasta rozpoczyna dzień wraz pierwszymi promieniami słońca. Na rynku robi się gwarno, koszalinianie zmierzają do pracy, szkoły, urzędów i na spotkania. W tym czasie z Cafe Mondo płynie wyraźny aromat świeżo palonej kawy. To czas, aby na chwilę się zatrzymać, chwycić w dłoń filiżankę albo kubek z aromatycznym napojem, do niego kawałek ciasta lub którąś ze śniadaniowych propozycji, i z pełną energią wpaść w rytm dnia.

Cafe Mondo, prowadzone przez Małgorzatę i Michała Przekuratów, to znana i lubiana miejska kawiarnia. Dwie lokalizacje – przy Rynku Staromiejskim oraz w Centrum Handlowym Emka – goszczą mieszkańców Koszalina i turystów odwiedzających nasz region od lat.

  • Rozpoczynamy dzień od mocnej kawy, parzymy ulubione mieszkanki, które pobudzają zmysły naszych gości. Oferujemy kawy mleczne, smakowe, mrożone, a także koktajle, soki, herbaty i lemoniady. Jakiś czas temu w punkcie przy Rynku poszerzyliśmy ofertę kawiarnianą o śniadania i lunche a także wieczorowe przystawki z sezonowymi dodatkami. Cieszą się one spory powodzeniem, bo są lekkie, zdrowe i zrobione tylko ze świeżych, starannie dobranych przez nas składników. Szakszuka, omlety, owsianki, kanapki i jajecznice mają swoich wielbicieli wśród naszych gości – opowiada Małgorzata Przekurat, właścicielka. – Do oferty sezonowo wprowadzamy dodatki od lokalnych dostawców. Smak ma dla nas ogromne znaczenie – dodaje.

svg%3E Lato 2021

W letnim czasie Rynek Staromiejski tętni życiem. W kawiarni Cafe Mondo, przy stolikach siedzą zarówno turyści jak i mieszkańcy miasta, częstokroć uczestniczący w miejskich koncertach i atrakcjach. – Mondo przy Rynku ze względu na bliskość katedry, amfiteatru, Centrum Kultury CK 105, parku miejskiego, największej koszalińskiej fontanny, jest zakątkiem, w którym dobrze i miło spędza się czas – obserwujemy to na co dzień – potwierdza Michał Przekurat. – Ważnym aspektem jest parking i spory ogródek z zacieniającymi parasolami. Z ogródka i ogromnych witryn nasi goście lubią spoglądać na miejski gwar, a aromat kawy i domowe pysze ciasta pozwalają im odetchnąć i spotkać się z bliskimi.
Cafe Mondo to miejsce przyjazne zwierzętom. Każdy piesek może liczyć na chłodną, świeżą wodę.

  • W naszych obu kawiarniach na gości czekają desery i kolorowe, słodkie ciasta. Wegetarianie również mają spory wybór w naszym menu – spoglądamy w witrynę wspólnie z Małgorzatą Przekurat. – W CH Emka, mamy sporo kameralnych i bardzo wygodnych foteli. Osłonięta szklanymi ściankami powierzchnia wprowadza, nawet w tak gwarnym miejscu, wyciszenie i przytulność. Nasza kawiarnia to też miejsce spotkania przyjaciół i znajomych szczególnie z północnej części naszego miasta, a sprzyjają temu długie, bo aż do 21 godziny otwarcia – dopowiada właścicielka.
svg%3E Lato 2021

Cafe Mondo to młodość i energia. Kipiące w głowach właścicieli pomysły na coraz to nowe i smaczne propozycje znajdują błyskawiczne odzwierciedlenie w zamówieniach. Sezonowo zmieniające się dania i napoje to niekończąca okazja na spróbowanie czegoś nowego, będąc nieustannie w samym sercu miasta.

Tego lata wstąp do:
Cafe Mondo przy Rynku w godz. 7.00- 21.00
Cafe Mondo w CH Emka godz. 9.00 -21.00

Tel. 601 658 404
www.cafemondo.pl
FB: Cafe Mondo Rynek Staromiejski