la dentica zdj 2 scaled Zdrowie i uroda

Uzupełnij braki i ciesz się zdrowym uśmiechem!

Organizm psuje się od… zębów. Także tych, których nie ma. Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele uporczywych dolegliwości może bezpośrednio wynikać z luk w uzębieniu i niekoniecznie muszą się one manifestować tylko w jamie ustnej. Nowoczesna stomatologia protetyczna, dostępna w gabinetach LaDentica, fantastycznie sobie z tymi problemami radzi.

 

Zęby w całości lub części tracimy z różnych powodów: w wyniku próchnicy, choroby przyzębia i innych zaawansowanych chorób ogólnych, w wypadkach, kontuzjach, przez nieprawidłową i niedostateczną higienę lub czynniki genetyczne. Przyczyna utraty zęba jest sprawą drugorzędną, ważne – co z nią zrobimy. Najlepiej możliwie szybko powierzyć stan swojego uzębienia specjalistom. – Nasz układ stomatognatyczny stanowi funkcjonalną całość. Kiedy zabraknie jednego elementu – w tym przypadku zęba, pozostałe elementy tego systemu są zmuszone przejąć jego funkcję – zaznacza lekarz dentysta Robert Derbiszewski z La Dentica. – Dochodzi do ich przeciążenia i zaczynają dokonywać się niekorzystne zmiany. Na przykład wyzwalane podczas żucia pokarmów siły powodują przekrzywianie się zębów w kierunku luki. Zaburza się symetria uśmiechu. Innym problemem jest to, że może zostać zaburzony kontakt zębów łuku górnego i dolnego. Zmniejsza się efektywność żucia, co przekłada się na problemy z układem pokarmowym. Przykłady można mnożyć. Na szczęście współczesna stomatologia, którą praktykujemy w naszych gabinetach, dysponuje mnóstwem rozwiązań w zakresie protetyki.

 

Most, a może implant?

Obecnie to implanty są najnowocześniejszą i najlepszą metodą uzupełnienia braków w uzębieniu i, co ważne inwestycją na całe życie. Implant składa się z wszczepu tytanowanego, który zastępuje część korzeniową zęba oraz z uzupełnienia protetycznego, które odtwarza jego część koronową. Leczenie implantologiczne składa się zatem z dwóch etapów – chirurgicznego, a następnie protetycznego. W etapie protetycznym na implancie mocowane jest odpowiednie uzupełnienie pod postacią korony, mostu protetycznego lub protezy.

Korona na implancie – to rodzaj odbudowy protetycznej, która dokładnie odtwarza pojedynczy ubytek w uzębieniu i stanowi wierne odwzorowanie anatomicznego kształtu zęba. Kształt i barwa korony są dobierane tak, aby nadać jej naturalnego wyglądu.

Most na implantach – Most protetyczny to nic innego jak połączone ze sobą korony protetyczne, które mocuje się na implantach, znajdujących się w skrajnych punktach luki. W ten sposób możliwe jest uzupełnienie kilku sąsiadujących ze sobą braków zębowych.

Proteza na implantach – protezy stomatologiczne mocowane na implantach zębowych stosowane są najczęściej w przypadku całkowitego braku zębów (bezzębie). Zastosowanie takiej protezy polega wówczas na wszczepieniu kilku implantów zębowych w żuchwie i szczęce, a następnie zamocowaniu protezy na specjalnych zatrzaskach.

Do niewątpliwych zalet rozwiązań opartych na implantach należy to, że odtwarzają one braki w uzębieniu w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego. Przy odpowiedniej higienie, zdrowym trybie życia oraz regularnych wizytach kontrolnych są w stanie służyć przez wiele lat.

Poza rozwiązaniami opartymi na implantach dostępne są także inne uzupełnienia protetyczne. Nalezą do nich m.in. mosty protetyczne oparte na własnych zębach. W tym przypadku most protetyczny umieszcza się oszlifowanych zębach własnych, które stanowią jego filary. Do uzupełnień protetycznych nie opartych na implantach należą także tradycyjne protezy osiadające oraz nieosiadające.

la dentica zdj (1)

 

Kluczowy jest czas!

– Niestety w stomatologii najczęściej jest tak, że zaniedbany problem z czasem narasta. Nie inaczej jest w przypadku braków w uzębieniu – zaznacza Robert Derbiszewski. – Na przykład jeżeli dojdzie do zaniku kości bardzo prawdopodobne jest, że wszczepienie implantu będzie musiał poprzedzać zabieg jej uzupełnienia. To dodatkowo komplikuje leczenie oraz podnosi jego koszty. Dlatego najlepiej zająć się brakiem zębowym zaraz po jego powstaniu i umówić się na wizytę konsultacyjną do gabinetu stomatologicznego. Po takiej wizycie pacjent otrzymuje pełną informację co do proponowanego przebiegu leczenia oraz jego kosztów. Dzięki temu może odpowiednio przygotować się do leczenia. Na takie wizyty zapraszamy do gabinetów La Dentica. Dobieramy leczenie tak, by zapewnić pacjentowi optymalne dla niego rozwiązanie, wykorzystując zarówno swoją wiedzę, długoletnie doświadczenie oraz zaawansowane technologie.

 

Koszalin ul.1 Maja 22/1

+48 663 398 709

 

Bobolice ul. Pionierów 4/1

+48 519 199 127

 

Świeszyno , Świeszyno 22

+48 693 731 060