widok 5 Design
BrodNet - wiz. Urbaniak

Urbaniak Inwestycje: Nowy gracz i nowa oferta na koszalińskim rynku mieszkaniowym

Już we wrześniu br. nabywcy pierwszego budynku wielorodzinnego wznoszonego w Koszalinie przez grupę Urbaniak Inwestycje odbiorą klucze do swych mieszkań. Pierwszego, ale nie ostatniego. Deweloper zaplanował przy ulicy Hallera cztery takie budynki. Na naszym rynku to jego debiut, ale warto wiedzieć, że firma opiera się na swym długoletnim doświadczeniu zdobytym w innych miastach Pomorza. W rodzinnych Chojnicach oddała ona do użytku już 579 mieszkań (kolejne 380 ma w realizacji), w Szczecinku – 300 mieszkań (150 realizuje), a w Kościerzynie 28 lokali. Bez wątpienia na rynku mieszkaniowym Koszalina pojawił się nowy, mocny gracz i nowa ciekawa oferta.

 

BrodNet - wiz. Urbaniak

Urbaniak Inwestycje to przedsięwzięcie rodzinne, z korzeniami w postaci założonego w 1991 roku Zakładu Ogólnobudowlanego Józef Urbaniak. Firma początkowo budowała na zlecenie rozmaite obiekty; od 2007 roku działa w budownictwie wielorodzinnym. Rok 2010 zaowocował jej pierwszą samodzielną, kompleksową realizacją deweloperską w Chojnicach, za którą szybko poszły kolejne.

Joanna Matysiak, która obok brata Michała Urbaniaka i ojca Józefa Urbaniaka, zasiada w zarządzie Spółki mówi: – Patio Apartments, czyli budowane przez nas w Koszalinie mieszkania, to doskonała inwestycja dla koszalinian, klientów z regionu, ale także dla tych, którzy przyjeżdżają na Pomorze Środkowe w celach urlopowych. Obecnie nie jest niczym niezwykłym posiadanie drugiego domu, czyli bazy wakacyjnej w atrakcyjnym turystycznie miejscu, z której można korzystać samemu lub ją wynajmować. Koszalin jest bardzo atrakcyjnym miastem, które pięknieje z roku na rok. Mam nadzieję, że przyczynimy się do tego, że będzie jeszcze piękniejszy, bo dokładamy wszelkich starań, by obiekty które przekazujemy klientom, były nowoczesne i ładne.

Pierwszy – pięciopiętrowy budynek, który obecnie znajduje się w fazie wykończeniowej, usytuowany jest przy ulicy Hallera, czyli w pobliżu Wodnej Doliny i Centrum Handlowego Forum. Zawiera 97 lokali mieszkalnych, których nabywcy do końca września br. odbiorą klucze i zaczną się urządzać.

W kolejnych fazach inwestycji Patio Apartments powstaną jeszcze trzy budynki, w których znajdzie się odpowiednio: 94, 86 i 78 mieszkań – tak więc na cały kompleks złoży się ich 355.

Z planami inwestycji zapoznać się można na stronie internetowej dewelopera. Na placu budowy działa zaś biuro obsługi klienta, gdzie na wszelkie pytania odpowie doradca: – Od samego początku działalności deweloperskiej, czyli od roku 2010, przyjęliśmy model obsługi, w którym podpisujący z nami umowę klient, otrzymuje indywidualnego doradcę-opiekuna. Wiemy, jak ważna i trudna jest decyzja kupna mieszkania. Dlatego szanując każdego klienta, staramy się mu pomóc krok po kroku wyjaśniając każdy etap kupna mieszkania, od wyboru lokalu do aktu przeniesienia własności – komentuje Joanna Matysiak. – Tym zajmuje się jedna osoba, do której można zawsze zadzwonić z każdym pytaniem i wątpliwością.

Co ważne, z doradcą można ustalić również zakres zmian w standardowym projekcie mieszkania, aby dopasować je maksymalnie do swych potrzeb.

 

0F6A0159 jp

 

Joanna Matysiak wyjaśnia: – Po podpisaniu umowy deweloperskiej, każdy z klientów ma możliwość dokonania takich modyfikacji. Ewentualne oczekiwane zmiany warto zgłaszać na wczesnym etapie budowy. Wtedy łatwiej jest zmienić układ ścian, położenie gniazd, włączników, instalacji ogrzewania, wypustów oświetleniowych, czyli elementów wpływających na funkcjonalność mieszkania. Dzięki temu łatwiej potem montować meble kuchenne lub wyposażenie łazienki.

Jak podkreśla pani Joanna, korzystanie z doświadczeń firmy stricte budowlanej powoduje lepsze zrozumienie preferencji klientów i pozwala na elastyczniejsze reagowanie na ich oczekiwania: – Nam nie chodzi tylko o to, by coś sprzedać, ale by był to dobry produkt, wysokiej jakości. Znamy się na materiałach budowlanych, więc dobieramy je tak, by w efekcie końcowym nabywca odebrał solidnie wykonane mieszkanie a cały obiekt wyróżniał się wysoką estetyką i funkcjonalnością.

Nabywcy mieszkań otrzymują pięcioletnią rękojmię dewelopera. W standardzie podstawowym mieści się stolarka okienna, antywłamaniowe drzwi wejściowe , tynki na ścianach, instalacja elektryczna, instalacja centralnego ogrzewania, termostaty, włączniki oraz instalacja wodno-kanalizacyjna: – Jeżeli klient życzy sobie dodatkowe usługi instalacji elektrycznej, na przykład ukrycie kabli czy gniazd, jesteśmy w stanie mu to zapewnić. Istnieje również możliwość montażu ogrzewania podłogowego, ale musimy to dostosować do możliwości dostawcy ciepła, którym jest MEC. Wszystko to ustalamy indywidualnie.

 

 

W budynku zainstalowane są nowoczesne windy, którymi można zjechać do hali garażowej ulokowanej w podziemiu oraz do komórek lokatorskich, w których można przechowywać rower, sprzęt sportowy, wózek dziecięcy. Z myślą o podniesieniu bezpieczeństwa w budynku zainstalowano wideo domofony.

Na dobre samopoczucie mieszkańców wpływają nie tylko wnętrza, równie otoczenie: – Chodzi o całą infrastrukturę dookoła, czyli ciągi pieszo-jezdne, plac zabaw, teren rekreacji i zieleń. Dbamy o nie tak samo jak o same mieszkania. Staramy się zawsze zachować każde drzewo, które możemy zachować. Wpisujemy osiedle w istniejącą zieleń. Miejsce, którym dysponujemy przy ulicy Hallera w Koszalinie gwarantuje mieszkańcom z jednej strony piękne, zielone widoki z okien, a z drugiej bliskość kompletnego w swej ofercie centrum handlowego oraz wygodne skomunikowanie z resztą miasta. Nasi klienci będą mieli w zasięgu ręki restauracje, sklepy a także miejsce rekreacji dla dzieci i dorosłych. Te urządzenia dla dzieci są zresztą nad Wodną Doliną stale rozbudowywane. Na swoim terenie również planujemy piękny plac zabaw dla dzieci przy budynku numer 1, w otoczeniu drzew, duże zabawki w leśnym charakterze, a także ławeczki w przyjemnym, ustronnym miejscu, gdzie można będzie poczytać, odpocząć, wyciszyć się albo nawet poćwiczyć jogę.

Co kryje się pod tymi zapowiedziami, można zobaczyć choćby w Szczecinku, gdzie przy inwestycji Apartamenty Moderno taki plac zabaw powstał : – Tam też ze względu na fakt, że jest to teren niezadrzewiony, a drzewa znajdowały się tylko przy granicy nieruchomości, mieliśmy okazję stworzyć na patio piękny teren rekreacji i plac dla dzieci z nowymi nasadzeniami. Zapraszam na naszą stronę internetową a także na nasz Facebook, gdzie przedstawiamy wszystko na zdjęciach. Oczywiście zapraszamy również do Szczecinka, żeby to wszystko samemu obejrzeć.

Joanna Matysiak podsumowuje: – Ojciec założył firmę we wrześniu 1991 roku. My z bratem dołączyliśmy do niej później i obecnie już razem działamy . Cieszymy się z każdego sukcesu, przez który rozumiemy zadowolenie nabywców, nowe budynki i sytuacje, kiedy klienci do nas wracają, kupując kolejne lokale albo polecają nas swoim krewnym i znajomym. Oddanie pierwszego budynku w Koszalinie odbędzie się w trakcie jubileuszu. Ze względu na pandemię przygotowujemy się do tego inaczej niż byśmy to zrobili, gdyby warunki były normalne. Niemniej będziemy świętować i dzielić się naszą radością z klientami. Zrealizowaliśmy dotychczas około tysiąca mieszkań. Ta liczba uwiarygadnia nas na rynku. Nie jesteśmy „firmą jednego budynku”. Przekonali się o tym wcześniej mieszkańcy Chojnic, Szczecinka i Kościerzyny. Teraz przekonują się koszalinianie.

 

 

Biuro sprzedaży mieszkań w Koszalinie
Patio Apartments
Koszalin, ul. Generała Józefa Hallera,
+48 730 740 667
sprzedaz@patioapartments.pl

Biuro sprzedaży mieszkań w Chojnicach
Apartamenty Pogodne
Chojnice, ul. Angowicka 52a,
+48 605 906 020
sprzedaz@mieszkaniachojnice.pl
Biuro sprzedaży mieszkań w Szczecinku
Apartamenty Moderno
Szczecinek, ul. Kaszubska 1,
+48 607 654 388
sprzedaz@mieszkaniaszczecinek.pl