cover 11 1 Temat z okładki

Darłowo ma przyszłość

Wyrastające ponad sosny nadmorskiego lasu mury budujących się apartamentowców nie pozostawiają wątpliwości: Darłowo przeżywa kolejny skok w swoim rozwoju. Na miarę tego sprzed 30 lat, kiedy dzięki przedsiębiorczym mieszkańcom z nieco sennego letniska zaczęło się przekształcać w kurort z prawdziwego zdarzenia.

 

Bez-nazwy-1Miasto dobrze wykorzystało czas po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Z pozyskanych funduszy zewnętrznych współfinansowało szereg ważnych dla mieszkańców i turystów inwestycji. Między centrum Darłowa a Darłówkiem (dzielnicą nadmorską) powstało nowe połączenie drogowe, bulwar wykorzystywany chętnie przez spacerowiczów i rowerzystów oraz wiele innych udogodnień.

Pojawili się inwestorzy, którzy doceniając walory Darłowa, postanowili zaangażować swój kapitał właśnie w tym miejscu, budując miejsca wypoczynku o najwyższym standardzie, zdolne przyciągać wymagających gości i spełniać ich rosnące wymagania. Bez wątpienia zmieni to oblicze miasta, wydłużając sezon wypoczynkowy i zwiększając liczbę turystów.

Ale Darłowo zmienia się przede wszystkim dzięki samym darłowianom i staraniom lokalnego samorządu, kierowanego od 2002 roku przez burmistrza Arkadiusza Klimowicza (na zdjęciu na sąsiedniej stronie). Niewiele można znaleźć na Środkowym Pomorzu przykładów tak przemyślanej promocji, jak w przypadku Darłowa. Sztandarowym przedsięwzięciem w tym zakresie był Festiwal Media i Sztuka, który miał dotychczas dziewięć edycji, a którego ciągłość przerwała pandemia. Przypominamy to wydarzenie w fotograficznym skrócie, licząc na to, że za rok – być może w nieco innej formule – powróci. I zapraszamy naszych Czytelników do Darłowa, choćby na rodzinny spacer. Warto przekonać się, jak na naszych oczach zmienia się i pięknieje.