DSC00083 Wydarzenia
Fot. Marcin Golik

Adria zaprasza również w wakacje

Spektakl „Zaczarowana Piosenka” to najnowsza propozycja koszalińskiego Teatru Muzycznego Adria. Jego premiera odbyła się 29 maja br. z okazji Dnia Dziecka, a do dzieci właśnie skierowane jest to widowisko. Podczas niemalże dwugodzinnego koncertu można usłyszeć najpiękniejsze i najbardziej znane piosenki z bajek, m.in. „Król Lew”, „Pocahontas”, „Kraina Lodu”, „Hercules”, „Vaiana” i z wielu innych znanych produkcji animowanych.

Wszystko to w oparciu o kostiumy do złudzenia przypominające te, które nosili główni bohaterowie bajek oraz w pięknych aranżacjach muzycznych sekcji dętej i smyczkowej, które występują na żywo podczas koncertu.

Reżyserem całości jest Kacper Wojcieszek. Zaśpiewali: Judyta Wenda, Diana Gliniecka, Monika Reiske, Sylwia Piotrowska, Magdalena Łoś-Wojcieszek, Paweł Nowicki, Daniel Klusek, Andrzej Krysiak, Oliwier Jarosik. Zatańczyli: Kamila Chojnowska i Dawid Tokarczyk. Zagrali: Jakub Gradomski, Jakub Szynal, Artur Orłowski, Adam Vogelsinger, Marcin Orłowski. Realizacja dźwięku to dzieło Pawła Skoczyka, a reżyseria świateł – Alicji Brożyny. Scenariusz przygotowali Daniel Klusek i Magdalena Łoś-Wojcieszek. Scenografia: Maciej Rutkowski, Mirosław Łasiński; kostiumy: Magdalena Łoś-Wojcieszek, Dawid Tokarczyk; choreografia: Kacper Wojcieszek, Dawid Tokarczyk.

Na sezon wakacyjny Teatr Muzyczny Adria proponuje cieszący się ogromną popularnością musical „The Bodyguard”, a także autorski musical „Showlesque”. W repertuarze znajdą się także koncerty – „Razem przez Świat” (światowe hity polskich wersjach językowych) oraz „Zaczarowana Piosenka”.

Magdalena Łoś-Wojcieszek, dyrektor Teatru Muzycznego Adria w Koszalinie, mówi: – Gramy przez całe wakacje. Mamy nadzieję, że zawitają do nas turyści z nadmorskich miejscowości, a my będziemy mogli dzielić się z nimi tym, co najbardziej kochamy robić.