zeen news 50 Biznes
Fot. Marcin Betliński

Szabel wśród 300 najlepszych polskich pracodawców

Koszalińska Agencja Ochrony Szabel znakomicie wypadła w prestiżowym rankingu miesięcznika „Forbes” zatytułowanym „300 Najlepszych Polskich Pracodawców”. Listę tę na zamówienie magazynu zestawiła renomowana agencja Statista, współtwórca najbardziej znanych rankingów „Best Employers” na świecie, po przebadaniu opinii pracowników ocenianych firm.

Pracownicy oceniali swoich pracodawców w anonimowej ankiecie (Statista miała do przeanalizowania 160 000 odpowiedzi). Firmy nie były w stanie wpłynąć na ocenę uzyskaną w rankingu, ponieważ nie mogły zgłosić swojego udziału w konkursie, na przykład poprzez zamówienie usługi płatnego audytu. Zagwarantowało to całkowitą niezależność wyników badania. Ocenie poddano około 1800 polskich pracodawców zatrudniających co najmniej 250 pracowników (Agencja Ochrony Szabel zatrudnia 700 osób).

Respondenci pytani byli przede wszystkim o to, czy poleciliby swego pracodawcę osobie poszukującej zatrudnienia. Dalej wypowiadali się w kwestiach takich jak m.in. wynagrodzenie, czas pracy, możliwości awansu i rozwoju, warunki i szeroko rozumiane narzędzia pracy, relacje międzyludzkie w firmie i relacje z przełożonymi oraz zaufanie do nich. W sumie, wypełniając ankietę, musieli się odnieść do kilkudziesięciu zagadnień.

_MB63802-Edit

Piotr Wróbel, prezes zarządu Agencji Ochrony Szabel, komentuje: – Nie wiedzieliśmy, że zostaliśmy poddani takiej procedurze. Tym większa satysfakcja, że w obiektywnym badaniu uzyskaliśmy wysokie noty i znaleźliśmy się w zaszczytnym gronie najlepszych polskich pracodawców. Pojawiliśmy się na łamach „Forbesa” po raz trzeci. W 2011 i 2020 otrzymaliśmy Diamenty Forbesa za rozwój firmy. Ten, obecny, trzeci to wyraz uznania za politykę kadrową. To dla nas wielki sukces, którego nie osiągnęlibyśmy bez docenienia i zaufania, jakim darzą nas nasi pracownicy – za co serdecznie im dziękujemy. Tytuł zobowiązuje, więc obiecujemy, że nie obniżymy naszych standardów.

Zasięg działania agencji ochrony to dawne województwo koszalińskie. Ma ona oprócz placówki centralnej w Koszalinie osiem oddziałów w miastach regionu, a w każdym z nich grupę interwencyjną, będącą w stanie w krótkim czasie – na sygnał monitoringu elektronicznego – pojawić się w miejscu zdarzenia, gdzie klient potrzebuje pomocy. Oprócz dozoru elektronicznego Szabel oferuje również ochronę fizyczną oraz kompleksowe zabezpieczenie różnego rodzaju imprez.

– Celem naszej działalności jest zapewnienie klientom poczucia bezpieczeństwa – mówi prezes Piotr Wróbel. – Potencjał Szabla stanowią ludzie, którzy profesjonalnie i efektywnie wykonują powierzone zadania. Dbanie o pracowników i tworzenie dla nich miejsca, z którym się utożsamiają jest przyczyną ich zadowolenia i motywacji. To zaś przekłada się na wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Godziwe wynagrodzenie, pensja na czas, premie, czy możliwość rozwoju – to nasze priorytety. Dbamy i zawsze dbaliśmy o to, by nasi pracownicy czuli się docenieni.

Rozwój to przede wszystkim nowe technologie. Agencja Ochrony Szabel oferuje je od roku za pośrednictwem Salonu Techniki Alarmowej. Na koszalińskim rynku takie produkty cieszą się coraz większym zainteresowaniem. – Nasi technicy gwarantują ich bezproblemową instalację i obsługę – zapewnia Piotr Wróbel. – jednocześnie wciąż niezawodnie obsługują starsze systemy alarmowe. Warto podkreślić, że mamy klientów, których obsługujemy w zakresie elektronicznego monitoringu bezpieczeństwa od niemal 30 lat. Tak więc ekipa techniczna musi mieć szeroką, niejako uniwersalną wiedzę i stale ją rozwijać.

Siłą Agencji Ochrony Szabel jest jej lokalny charakter, co podkreśla prezes Piotr Wróbel: – Staliśmy się dużym pracodawcą, dobrze przez pracowników ocenianym. To źródło satysfakcji. Czerpiemy ją również z faktu, że przyczyniamy się do rozwoju regionu, bo nasze podatki zostają tutaj, na miejscu. Jesteśmy konkurencyjni wobec firm zewnętrznych również dzięki zaufaniu, jakim obdarzają nas klienci. Zaufanie to kluczowa wartość. Dziękujemy za nią naszemu zespołowi, ale również osobom i instytucjom, które korzystają z naszych usług.