Rehabilitacja Bartosz Bobrowicz powstała, by pomagać pacjentom na poziomie dostępnym dla sportowców – tak o swojej firmie mówi właściciel. W naszej placówce doświadczenie zawodowe i ekspercka wiedza spotyka się z nowoczesnymi procedurami fizjoterapeutycznymi i technologią dostarczaną przez najlepszego producenta urządzeń do rehabilitacji – BTL Polska.
W sierpniu 2021 roku firma będzie obchodzić pięciolecie istnienia – powstała w 2016 roku. Właściciel ma dwunastoletnie doświadczenie zawodowe i wysokie kwalifikacje zawodowe w obszarze fizjoterapii. Już kilka lat wcześniej zajmował się rehabilitacją sportowców w polskich klubach sportowych i wciąż z nimi współpracuje. Jest dyplomowanym masażystą i fizjoterapeutą, absolwentem akademii medycznych oraz członkiem Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Trenerem szkoleń z zakresu fizjoterapii i masażu oraz ergonomii pracy. Obecnie skupia się na uruchomieniu nowoczesnej bazy rehabilitacyjnej Jarosławcu.
Rehabilitacja – dla kogo?
Można śmiało powiedzieć, że dla wszystkich. Niemal każdy ma lub miał do czynienia z przypadłościami, które kwalifikują się do zabiegów fizjoterapii, a mnóstwo osób zmaga się z przewlekłymi schorzeniami, wymagającymi fachowej pomocy. Istotnymi elementami spotkania z pacjentem jest rozmowa, właściwy klimat oraz atmosfera terapeutyczna.
Bartosz Bobrowicz wskazuje, że większa liczba pacjentów, którzy zgłaszają się na fizjoterapię to osoby z problemami kręgosłupa. Główną przyczyną bólu jest oczywiście siedzący tryb życia, który generuje przeciążenia stawów kręgosłupa, co wiąże się z przewlekłymi bólami i wadami postawy. Problem nasiliła trwająca od ponad roku pandemia, która uziemiła nas w domach, ponadto wiele innych dolegliwości związanych z przebyciem Covid-19 również wymaga interwencji fizjoterapeutycznej. Zapotrzebowanie już jest widoczne, a z czasem, jak przewiduje Bartosz Bobrowicz, wzrośnie.
Wśród pacjentów są także osoby po zabiegach operacyjnych lub przed (tu stosuje się terapie profilaktyczne, przyspieszające późniejszy powrót do zdrowia), profesjonalni i domorośli sportowcy, w tym „ofiary siłowni” i nieprawidłowo prowadzonych treningów, dzieci, młodzież oraz seniorzy. Rehabilitacja Bartosz Bobrowicz może fantastycznie sobie poradzić z problemami pacjentów, mając do dyspozycji szeroki wybór metod terapeutycznych, sprzęt oraz specjalistów, którzy wybiorą tę najwłaściwszą i efektywnie ją wykorzystają.
Czas i miejsce dla pacjenta
Wiele osób uważa, że całościowe elementy opieki zdrowotnej znajdują się poza ich zasięgiem, mimo że większość zgodzi się, że podejście multidyscyplinarne jest dobre. Wiele po prostu nie wie, jak je w praktyce zastosować, i do kogo się zgłosić.
Dajemy Państwu niesamowitą okazję, aby móc pomyśleć o zmianie stylu życia i zasadach już od pierwszego spotkania.
Podstawą rozpoczęcia pracy jest trafna diagnoza. Potrzeba na nią czasu i wnikliwości. – podkreśla Bartosz Bobrowicz – każdej osobie poświęcamy tyle czasu, ile wymaga dany pacjent, by zdefiniować problem, jego przyczynę, a potem opracować adekwatny plan terapii.
Jak zaznacza Bartosz Bobrowicz, rzetelna praca manualna jest najbardziej efektywną metodą rehabilitacji, a wsparta dodatkowo innowacyjną technologią bądź nowoczesnymi procedurami – nie ma sobie równych. Gabinet fizjoterapeuty bywa pierwszym, jaki chorzy odwiedzają, by otrzymać diagnozę i to z niego są kierowani na uzupełnienie niezbędnych badań czy konkretne leczenie – potwierdza to praktyka Bartosza Bobrowicza.
Na miejscu do dyspozycji pacjentów są trzy gabinety. Jeden z nich zajmuje system Game Ready G2PRO
do krioterapii. W pozostałych przeprowadzane są zabiegi z zakresu fizjoterapii. W gabinecie wykonywane są także zabiegi odmładzające takie jak: japoński masaż kobido, masaż twarzy bańką chińską, kinesiotaping estetyczny oraz masaż relaksacyjny i tkanek głębokich.
Podstawową bazą pracy obojga specjalistów jest wspomniana terapia manualna, którą zaleca się w przypadku zmniejszenia bądź ograniczenia zakresu ruchu, w stanach przeciążeniowych, nerwobólach, stanach wzmożonego napięcia mięśni, zaburzeniach postawy ciała, urazach sportowych i leczeniu pooperacyjnym.
Sprzęt do zadań specjalnych
Rehabilitacja Bartosz Bobrowicz współpracuje z firmą BTL Polska, jednym z najlepszych producentów aparatury do fizjoterapii.
Do zabiegów z ich użyciem należy fala uderzeniowa BTL FSWT FOCUS. To unikalna i szybka metoda leczenia bólu. Opatentowana technologia doskonale sprawdza się np. w terapii łokcia tenisisty/golfisty, zespołu bolesnego barku, ostrogi piętowej, zwapnień i poprawy gojenia złamań.
Głęboka stymulacja kawitacyjna SIRIO jest innowacyjnym zabiegiem fizjoterapii, który znajduje zastosowanie w leczeniu oraz rehabilitacji m.in. chorób ortopedycznych: ostrych i przewlekłych stanów zapalnych i układu mięśniowo-kostnego, ostrych urazów narządu ruchu (skręcenia stawów, uszkodzenia mięśni, naderwania lub zerwania więzadeł), zespołów przeciążeniowych, rozległych krwiaków i obrzęków.
Super Indukcyjna Stymulacja (SIS) wykorzystuje pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności, które pozytywnie oddziałuje tkanki. BTL-SIS działa przeciwbólowo i regeneracyjnie. Wskazania to np. zespół cieśni nadgarstka, redukcja spastyczności, stymulacja mięśni oddechowych, mobilizacja kręgosłupa piersiowego, przepuklina krążka międzykręgowego.
System Game Ready G2PRO jest stosowany w leczeniu ostrych urazów układu mięśniowo-szkieletowego u sportowców i osób aktywnych fizycznie, a także w leczeniu długotrwałych urazów i pacjentów po operacjach ortopedycznych, np. stawu skokowego i jest skuteczniejsza alternatywą dla innych metod krioterapeutycznych.
Pakiet pocovidowy
Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, wywołanej skutkami pandemii Covid-19, Rehabilitacja Bartosz Bobrowicz wprowadziła nową, innowacyjną usługę z myślą o osobach, które mają problemy z powrotem do sprawności i kondycji po przebyciu Covid-19, zmagają się z przewlekłym zmęczeniem, osłabieniem, ograniczeniem możliwości wysiłkowych, bólami stawów, dusznością, zaburzeniami czynności wentylacyjnej płuc, bólami w klatce piersiowej. Warto dodać, że rehabilitacja pacjentów z problemami
ze strony układu oddechowego, szczególnie po zakażeniu koronawirusem, jest niezwykle istotna. Zabiegi prowadzone są przy pomocy aparatu BTL-SIS. Wykorzystywane jest tu pole elektromagnetyczne wysokiej intensywności, które sprawia, że naczynia krwionośne oraz oskrzela się rozszerzają, poprawia się oddychanie, a stany zapalne redukują się, co znacznie przyspiesza regenerację po przebytej infekcji.
Oferta dla seniorów
Z myślą o seniorach powstał pakiet rehabilitacyjny, mający usprawnić układ kostno-mięśniowo-więzadłowy. W skład wchodzi: indywidualny zestaw ćwiczeń, superindukcyjna stymulacja SIS i terapia manualna.
Ze wszystkich usług oferowanych przez Rehabilitację Bartosz Bobrowicz można korzystać w formie jednorazowych zabiegów lub pakietów, w atrakcyjnych cenach. Co ważne, są one tak skonstruowane, by wybrać ilość zabiegów dostosowaną do faktycznych potrzeb.
Pełną ofertę wraz z cenami można znaleźć na stronie internetowej gabinetu:
www.rehabilitacjabobrowicz.pl oraz FB.
Oferta dla firm
Szkolenia z ergonomii pracy skierowane do wszystkich grup zawodowych. Program opracowany jest w zależności od obciążeń narządu ruchu w danej pracy, w porozumieniu ze specjalistą BHP w firmie. Podczas szkolenia pracownicy zapoznają się z zasadami ergonomii swojej pracy, a także uczą, jak samodzielnie udoskonalić stanowisko pracy, aby zapewnić sobie komfort i uniknąć nadmiernych przeciążeń kręgosłupa. Przekłada się to na efektywność i dostępność pracowników.
Bezcenne korzyści
Zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki. Doświadczenie i wiedza zespołu specjalistów pozwolą nam być dla Państwa nie tylko fizjoterapeutą, ale i trenerem personalnym – dawać przykład i pracować nad tym holistycznym podejściem do zdrowia, nie tylko w aspekcie bolącego miejsca, ale także w aspekcie całego organizmu. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że zabiegi wykonujemy dla zdrowia, a więc po to, by pozbyć się uciążliwego bólu z życia codziennego, a to największa wartość dodana.
ZABIEGI
Rehabilitacja ortopedyczna – ma na celu przywrócenie funkcji narządu ruchu oraz aktywności życiowych utraconych w efekcie wypadków i chorób, a także zmian wrodzonych i nabytych układów: kostnego, stawowego oraz mięśniowego.
Terapia manualna mięśni oddechowych dla pacjentów post Covid 19 połączona ze stymulacją indukcyjną SIS – u osób po przebytym COVID-19, u których utrzymują się objawy związane z przewlekłym zmęczeniem, osłabieniem, ograniczeniem możliwości wysiłkowych, bólami stawów, dusznością, zaburzeniami czynności wentylacyjnej płuc, bólami w klatce piersiowej.
Pinopresura (pinoterapia) – zaliczana jdo terapii odruchowych, wykorzystujących procesy samonaprawcze organizmu. Przy pomocy miedzianych gwoździ (pinów) uciska i stymuluje się określone punkty na ciele (skóra nie jest przebijana). Bodźcowanie skóry pobudza określone ośrodki w mózgu, co prowadzi do odruchowego rozluźnienia zgromadzonych napięć i zmniejszenia bólu. Pinoterapia ma szerokie zastosowanie w różnego rodzaju schorzeniach o podłożu ortopedycznym i neurologicznym.
Klawiterapia – ma zastosowanie m.in. w leczeniu schorzeń narządu ruchu. Wywodzi się z akupunktury, ale zamiast igieł używa się w niej klawików. Celem zabiegu jest zmobilizowanie organizmu do samonaprawy. Stosuje się ją w leczeniu wielu schorzeń m.in. chorób układu nerwowego, układu krążenia, dyskopatii, rwy kulszowej, ostrych urazach ortopedycznych lub przewlekłych zespołach bólowych.
Aurikuloterapia – zakłada, że ucho jest mikrosystemem posiadającym receptory działające na całe ciało człowieka; są one nakłuwane. Metoda jest bezpieczna, nie wywołuje skutków ubocznych, w niewielu przypadkach wymaga długotrwałej terapii. Stosowana jest w przewlekłych i ostrych dolegliwościach bólowych, schorzeniach psychosomatycznych, alergiach, bezsenności.
Kinesiotaping – polega na oklejaniu wybranych części ciała specjalnymi elastycznymi plastrami. Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami. Odpowiednie naklejenie plastra, poprzez redukcję napięcia na receptory skórne, ma również wpływ na odczuwanie bólu. Facetaping może pomóc w dolegliwościach związanych z przeziębieniem lub zapaleniem zatok, bólów głowy, a także ma zastosowanie w profilaktyce przeciwstarzeniowej (taping etsetyczny).
Suche igłowanie – metoda fizjoterapeutyczna polegająca na nakłuciu punktów spustowych w mięśniu lub nakłuciu napiętego pasma mięśniowego za pomocą sterylnych, jednorazowych igieł. Nie ma nic wspólnego z klasyczną formą akupunktury, za to jest bardzo skuteczną metodą leczenia bólu mięśniowo-powięziowego, przewlekłego i ostrego.