Młodzi i Film w czerni i bieli

40. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film będzie jubileuszowy. Plakat do tej specjalnej edycji zaprojektował wyjątkowy artysta, jeden z najbardziej uznanych polskich twórców, Wilhelm Sasnal.

Wilhelm Sasnal urodził się w 1972 roku w Tarnowie, mieszka i pracuje w Krakowie.

 

MLODZI_I_FILM_PLAKAT_2Jest malarzem, rysownikiem, filmowcem, twórcą komiksów i projektów graficznych. Jego prace były pokazywane podczas szeregu wystaw indywidualnych i grupowych, między innymi w: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2019), Kistefos-Museet w Oslo, (2018), 31 Bienal de Sao Paulo (2014), Haus Der Kunst w Monachium (2012), Whitechapel Gallery w Londynie (2011/12), 55th Carnegie International (Carnegie Museum of Art, Pittsburgh, 2008) i Kunsthalle Zürich w Zürichu (2003). Wspólnie z żoną Anką Sasnal wyreżyserował cztery filmy pełnometrażowe: „Słońce, to słońce mnie oślepiło” (2016), „Huba” (2013), „Aleksander” (2013) oraz „Z daleka widok jest piękny” (2011). Trwają prace nad piątym filmem.

Plakat ma dwie wersje, czarną i białą, które są komplementarne względem siebie. Twórca o swoim projekcie mówi: „Tytuł festiwalu Młodzi i Film jest bardzo nośny i brzmi jak tytuł traktatu naukowego. Dlatego namalowałem plakat literniczy, jedynie kropki nad „i” zastąpiłem smutnymi główkami. Czasy, w których żyjemy promują młodość i oczekują od młodych witalności jednocześnie stawiają ich przed przyszłością zupełnie nieprzewidywalną, spotęgowaną pandemią. Niech ten plakat będzie wyrazem empatii wobec nich”.

40. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film planowany jest w dniach 14 – 19 czerwca 2021 (organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany terminu festiwalu w związku z sytuacją epidemiologiczną). Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w roku ubiegłym, impreza będzie miała formułę hybrydową, łącząc seanse i spotkania na żywo w Centrum Kultury CK 105, z wydarzeniami online. W maju poznamy wyniki naboru do dwóch konkursowych sekcji.

Szczegóły: mlodziifilm.pl