Pfleiderer Poddasze2 PremiumBoard MFP P5 Prestiżowy Adres

Propozycja dla odważnych – płyta budowlana w wykończeniu wnętrz

Firma Pfleiderer ma w swojej ofercie płytę budowlaną PremiumBoard MFP P5, którą można wykorzystywać na wiele sposobów – nie tylko podczas procesu budowlanego, ale również do wykańczania wnętrz.

 

Płyta PremiumBoard MFP P5 sprawdza się w meblarstwie. Łatwa i nieskomplikowana obróbka pozwala na sprawne wykonywanie z jej użyciem nawet najbardziej wyszukanych rodzajów większej zabudowy meblowej czy niezależnych elementów jak półki, stoły, stoliki kawowe, donice itp. Naturalna kolorystyka z widoczną wiórową mozaiką na powierzchni płyty, sprawia również, że jest to ciekawy materiał dla architektów i projektantów wnętrz.

Powierzchnia płyty budowlanej PremiumBoard MFP P5 jest szlifowana, a więc przyjemna w dotyku i gładka. Może być punktem wyjścia do nietuzinkowych aranżacji. Zastosowana jako element dekoracyjny na przykład na ścianach, nada wnętrzom naturalnego, nieco surowego klimatu – szczególnie pożądanego we wnętrzach w stylu industrialnym.

Na tle innych materiałów drewnopochodnych dostępnych na rynku przewagą wspomnianej płyty jest przede wszystkim duża wytrzymałość na zginanie oraz rozciąganie poprzeczne. Wszystko za sprawą nieregularnie rozproszonych wiórów, które zespojone zostały mocnym klejem na bazie żywicy melaminowej. Płyta ta ma również dużą plastyczność, wytrzymałość na obciążenia, a co więcej jest to płyta odporna na wilgoć. Współczynnik spęcznienia w jej przypadku wynosi jedynie 10%, co czyni ją materiałem nadającym się do wnętrz o podwyższonej wilgotności jak baseny czy łazienki, ale sprawdzi się również w produkcji mebli łazienkowych.