domoteka rolf benz 3 Prestiżowy Adres

Pierwszy w Polsce autorski salon marki Rolf Benz

Znane koneserom designu z wyższej półki warszawskie Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka proponuje od niedawna zakupy w pierwszym polskim salonie Rolf Benz. Ta luksusowa niemiecka marka uchodzi za synonim najwyższej jakości, innowacyjności, pełnego komfortu oraz dbałości o najdrobniejsze detale.

Historia marki sięga 1964 roku, kiedy młody tapicer Rolf Benz założył własną firmę i jednocześnie zrewolucjonizował projekty tradycyjnych mebli. Nadał im zupełnie nowy wymiar poprzez możliwość swobodnego łączenia poszczególnych elementów. W latach 70. XX wieku uczestniczył po raz pierwszy w targach meblowych w Kolonii, a niewiele później otworzył fabrykę mebli tapicerowanych w Mötzingen. W latach 80. XX wieku marka Rolf Benz zrealizowała innowacyjne kampanie promocyjne w nietypowych lokalizacjach – teatrach czy pałacach. Następne dziesięciolecie przyniosły zaś międzynarodową ekspansję, a pod koniec dekady Rolf Benz stał się najbardziej znaną niemiecką marką wyposażenia wnętrz.

Rolf Benz wciąż zaskakuje nowatorskimi projektami. Cieszy się ogromną popularnością m.in. w Azji, dlatego pierwszy flagowy salon został otwarty w Tokio na początku 2020 roku, a wkrótce po tym – również w Szanghaju. Styczeń 2021 roku to z kolei świetny czas dla polskich miłośników marki, dla których powstał pierwszy w kraju salon Rolf Benz w Domotece. Prezentowane są w nim flagowe produkty marki, czyli głównie sofy tradycyjne i z funkcją spania oraz łóżka kontynentalne. Aranżacje wzbogacono o meble pomocnicze, takie jak stoliki i szafki, a także dodatki – w tym dywany.

Warto zaznaczyć, że Domoteka, położona niespełna 20 minut jazdy samochodem od centrum Warszawy, posiada w swojej ofercie produkty ponad 600 marek z całego świata.