Zwycięstwa 236 i 238 widzaine z ulicy wizualizacja Prestiżowy Adres

PB Kuncer z pozwoleniem na budowę drugiego etapu Osiedla Zwycięstwa

Przedsiębiorstwo Kuncer uzyskało właśnie pozwolenie na budowę kolejnych dwóch budynków z przewidzianych łącznie czterech tworzących Osiedle Zwycięstwa. Do sierpnia 2022 roku przybędzie 45 mieszkań i 9 lokali użytkowych. Budowa ostatniego budynku w kompleksie ruszy przed ukończeniem trzeciego. Deweloper ma obecnie do zaoferowania nabywcom również mieszkania w inwestycji przy ulicy Hallera, na Osiedlu Franciszkańska oraz ostatnie dwa na Osiedlu Cypryjskim.

Już ponad półtora tysiąca rodzin mieszka w Koszalinie (w Kołobrzegu – blisko 100) w domach i mieszkaniach zbudowanych przez Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer. Obecnie deweloper prowadzi równolegle trzy duże przedsięwzięcia mieszkaniowe, a to i tak z trudem zaspokaja popyt.

 

Zrzut ekranu 2021-04-01 012426

Startuje II etap Osiedla Zwycięstwa

Zakończenie budowy dwóch domów wielorodzinnych przy ulicy Zwycięstwa 232-234 (łącznie pięć klatek schodowych, 76 mieszkań) nie oznacza zakończenia inwestycji PB Kuncer w tej lokalizacji.

Firma uzyskała pozwolenie na budowę dwóch kolejnych budynków (wszystkie pokazuje nasza wizualizacja). Ten, którego budowa właśnie się rozpoczyna, to 45 mieszkań i 9 lokali użytkowych. Ma być gotowy w sierpniu przyszłego roku (2022).

Drugi etap Osiedla Zwycięstwa nie jest lustrzanym odbiciem w stosunku pierwszego, ale idealnie do niego nawiązuje w charakterystyce i stylu, zachowując spójność estetyczną i funkcjonalną. Będzie w nim więcej lokali użytkowych na parterach. Jak się okazuje, jest duże zainteresowanie powierzchnią komercyjną na Rokosowie.

Wioletta Stelmach, dyrektor generalna PB Kuncer, komentuje: – Odbieramy wiele pozytywnych sygnałów od potencjalnych nabywców. Sprzedaży nie puścimy jednak na żywioł. Komfort mieszkańców ma priorytet, więc przewidujemy na parterze takie usługi, które nie mają uciążliwego charakteru, a będą na przykład dopełnieniem oferty medycznej albo handlowej w tej okolicy. Mogą one również polegać na działalności biurowej – finansowej lub ubezpieczeniowej.

Nabywcy mieszkań mogą liczyć na miejsca postojowe w podziemnym garażu. W sąsiedztwie budynków powstaną również miejsca parkingowe z których część będzie ogólnodostępnych oraz wygodne zjazdy z ulicy Zwycięstwa i ulicy Morelowej. To w części niejako publicznej. Dostęp do przestrzeni między budynkami, tworzącej coś w rodzaju wewnętrznego dziedzińca, będzie ograniczona szlabanem, aby zapewnić mieszkańcom maksimum spokoju i prywatności.

Wewnątrz domów, w częściach wspólnych, zostaną użyte – tak jak wcześniej – wysokogatunkowe materiały wykończeniowe (m.in. wysokiej klasy gresy). W każdej klatce schodowej znajdzie się cichobieżna winda zjeżdżająca bezpośrednio do hali garażowej.

Nowym elementem zewnętrznym stanie się stacja ładowania samochodów elektrycznych a także instalacja fotowoltaiczna na dachu budynków, która zdecydowanie wspomoże zasilanie elektryczne części wspólnych budynków, zmniejszając wydatki nabywców lokali: – Taki jest wymóg naszych czasów – mówi Wioletta Stelmach.

Otoczenie całego osiedla zostało zaplanowane jako obszar zieleni, z elementami małej architektury. To cecha charakterystyczna dla PB Kuncer: zakończenie budowy kolejnych budynków oznacza jednoczesne oddanie do użytku mieszkańców przestrzeni wokół nich w docelowej formie, a więc z trawnikami i nasadzeniami roślin. Osiedle Zwycięstwa staje się enklawą ciekawej architektury w nieco zaniedbanej części Rokosowa.

 

HALLERA WIZUALIZACJA 1a

 

Osiedle Hallera wychodzi z ziemi

Zgodnie z planem postępują prace przy budowie Osiedla Hallera. Dobiega końca murowanie ścian piwnic pierwszego z trzech zaplanowanych domów, w którym znajdą się 63 mieszkania. Nabywcy klucze do nich zaczną odbierać w sierpniu 2022 roku, a do kolejnych rok i dwa lata później. Łącznie powstanie w tym miejscu ponad 180 nowych mieszkań.

Ulica Hallera ma ciekawe położenie – znajduje się w pobliżu Wodnej Doliny, Centrum Handlowego Forum i Castoramy. Do planowanych trzech budynków dojeżdżać się będzie przez rondo Sybiraków/Paderewskiego i dalej ulicą Dawida (kolejna nowa ulica) obok istniejących już domów wielorodzinnych.

Każdy z budynków mini osiedla będzie składał się z trzech klatek schodowych. Każdy będzie miał sześć kondygnacji, przy czym szósta jest pomyślana jako częściowo poddaszowa, co oznacza, że niektóre pomieszczenia będą miały łagodne skosy.

Nie cała powierzchnia szóstej kondygnacji zostanie wykorzystana na mieszkania. Powstanie tam mniej mieszkań niż na piętrach poniżej, za to będą one większe (80-90 metrów kwadratowych) z dostępem do dużego tarasu.

Dodajmy jeszcze, że do każdego mieszkania przypisane zostanie miejsce parkingowe – w podziemnej hali garażowej lub na powierzchni. Ze względu na niedużą powierzchnię działki nie są przewidziane miejsca ogólnodostępne.

– Dotychczas najczęściej stawialiśmy budynki liczące od dwóch do czterech kondygnacji, a tutaj będzie sześć kondygnacji, bo plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym miejscu zabudowę wyższą. Zaprezentujemy coś nowego. Stawiamy sobie sami coraz większe wymagania i zawsze mamy ambicję, by oddawać lokatorom do użytku nowocześnie zaprojektowane mieszkania, wykonane z dobrych materiałów, z wygodnymi rozwiązaniami części wspólnych, które również wpływają na poczucie komfortu zamieszkania. Jestem przekonana, że pierwszy dom będzie stanowił żywą reklamę kolejnych – mówi Wioletta Stalmach, dyrektor generalna PB Kuncer.

 

Osiedle Franciszkańskie w Koszalinie copy

 

Osiedle Franciszkańska

Dużo dzieje się u zbiegu ulic Franciszkańskiej i Krańcowej w Koszalinie. Gotowy i zasiedlony jest pierwszy dom wielorodzinny, dobiega końca budowa drugiego i trzeciego , a projektanci spieszą z dokumentacją czwartego i piątego budynku.

Teren przy ulicy Franciszkańskiej, którym dysponuje Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer, to działka o powierzchni niemal trzech hektarów. Deweloper podzielił ją na cztery strefy. W trzech z nich powstanie łącznie osiem budynków (docelowo blisko 300 mieszkań), a czwarta stanie się wspólną strefą rekreacyjną, niezależnie od tego, że przy poszczególnych domach również są przewidziane elementy zieleni, ławeczki czy urządzenia służące zabawom dzieci.

Jak już widać po pierwszym, zrealizowanym budynku składającym się z trzech klatek schodowych, Osiedle Franciszkańska to budownictwo wielorodzinne ze stosunkowo niską zabudową. Mieszkania mają zróżnicowaną powierzchnię – od małych (do 40 m kw.), przez średnie (50 m kw. i więcej), po nawet 120-metrowe. Powstanie przytulne osiedle, zapewniające wszystkim lokatorom komfortowe warunki do życia.

Pod wszystkimi obiektami zaplanowane są hale garażowe, do których zjeżdżać się będzie windą. Na powierzchni również zostały zaprojektowane miejsca postojowe.

Tym co wyróżni to osiedle wśród innych w Koszalinie, jest wspomniana strefa rekreacyjna ulokowana w centralnej części kompleksu. Spojrzenie na plany pozwala uświadomić sobie, że nie będzie to ogródek dla dzieci z paroma ławeczkami dla dorosłych, ale zdecydowanie coś więcej. Na tej powierzchni mógłby z powodzeniem stanąć jeszcze jeden budynek, a tym samym deweloper mógłby zbudować i sprzedać kilkadziesiąt mieszkań więcej. Jego myślenie idzie jednak w innym kierunku – ludzie muszą mieć przestrzeń, dostęp do światła słonecznego i zieleni, wtedy zyskują poczucie pełnego zadowolenia z lokalizacji, którą wybrali do zamieszkania.

Dyrektor Wioletta Stelmach komentuje: – Nauczyliśmy się tego na Osiedlu Cypryjskim, gdzie również nie pożałowaliśmy miejsca na tereny zielone. Z przyjemnością obserwujemy tam, jak nabywcy mieszkań korzystają z tej zieleni i postawionych wśród niej urządzeń. Poza komfortem i wygodą mieszkańców, dodaje to urody osiedlu, a na tym nam również zależy.

Nabywcy mieszkań na Osiedlu Franciszkańska mogą liczyć na to, że ich domy powstaną – jak zawsze w przypadku budowanych przez PB Kuncer – z bardzo dobrej jakości materiałów. Zarówno w zakresie konstrukcji budynku, jego wszystkich przegród izolacji termicznej, wilgociowej i akustycznej, jak i w zakresie materiałów wykończeniowych. Części wspólne będą wykończone z największą dbałością o wygodę mieszkańców i estetykę przestrzeni.

 

Osiedle Cypryjskie_budynek nr 1_DUŻE

 

Osiedle Cypryjskie

Dla PB Kuncer Osiedle Cypryjskie to pierwszy tak duży, zwarty kompleks mieszkaniowy wzniesiony w jednej lokalizacji. Kiedy spojrzymy na jego makietę, zobaczymy dwa zespoły domów wielorodzinnych. Pierwszy tworzą dwa domy o kształcie przypominającym podkowę, a drugi – cztery budynki jako dopełniające się duże litery „L”. Całość zachowuje spójność architektoniczną i estetyczną.

Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer przystępowało do budowy Osiedla Cypryjskiego jako cieszący się ogromnym zaufaniem klientów deweloper, z ponad 25-letnim wówczas, skumulowanym doświadczeniem wykonawczym. W ostatnich latach ugruntowało ten wizerunek, przenosząc najlepsze wypracowane rozwiązania na kolejne budowy.

Łącznie na Osiedlu Cypryjskim PB Kuncer oddało do użytku 400 mieszkań. W sprzedaży pozostały dwa ostatnie.

Wioletta Stelmach podsumowuje: – Obserwujemy zjawisko, dotyczące kolejnych inwestycji, a które rozpoczęło się dla nas od Osiedla Cypryjskiego. Nazwać by to można „zakupami rodzinnymi”. Często dzieje się bowiem tak, że kiedy ktoś z rodziny kupi u nas mieszkanie, wkrótce pojawia się ponownie, ale już z kimś bliskim albo przyjaciółmi, którym rekomenduje zakup. Dla nas jest to powód do ogromnej satysfakcji, bo okazuje się, że nasi zadowoleni klienci stają się najlepszymi promotorami naszej oferty.

 


Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer sp. z o.o.

Ulica Wąwozowa 15, 75-339 Koszalin
Telefon: 94 34 34 567; fax 94 34 34 498
www.kuncer.pl