Forum foto 05 Wydarzenia

Fundacja MAGIA apeluje o 1%

Rok 2020 upłynął pod znakiem pandemii koronowirusa, który zmienił świat już na zawsze. Niechciany gość znacząco utrudnił również działalność Fundacji Pomocy Dzieciom MAGIA. Ale jej wolontariusze nie poddają się – pracują i pomagają coraz większej liczbie podopiecznych.

 

Podopieczni, dzieci z Koszalina i powiatu koszalińskiego, to Amelka, Oskar, Jaś, Franek, Ania, Bartek i wiele innych, które miały mniej szczęścia od swoich rówieśników. Od najmłodszych lat zmagają się z chorobami, dysfunkcjami czy niepełnosprawnością. Każde z nich to osobna historia. To siedemdziesiąt małych istnień będących na stałe pod skrzydłami MAGII.

Formy pomocy fundacji są różnorodne, uzależnione od potrzeb Magicznych Dzieci i ich rodzin. Jest to na przykład sfinansowanie zakupu drogiego pionizatora dla Oskara, by mógł on zyskać więcej samodzielności w życiu codziennym. Balkonik, na którym chodząc wspiera się Miłek, z pewnością ułatwił chłopcu życie. Marzeniem niepełnosprawnego Matiego był udział w rodzinnych wycieczkach rowerowych – za sprawą trójkołowego rowerka podarowanego mu przez MAGIĘ stało się to faktem. Dla niezamożnych rodziców cierpiącego na autyzm Olusia zakup drukarki był nieosiągalny. Teraz chłopiec już ma to urządzenie i wykorzystuje je podczas zdalnych zajęć szkolnych. Z kolei Amelka dzięki specjalnym bucikom i gorsetowi ortopedycznemu uczy się chodzić, a Michał ciężko pracuje z logopedą , by w wieku 11 lat móc wypowiedzieć pierwsze słowa…

Fundacja Pomocy Dzieciom MAGIA finansuje zakup nie tylko niezbędnych sprzętów medycznych i leczniczych oraz leków. Opłaca również konieczne zabiegi rehabilitacyjne, zajęcia logopedyczne czy sensomotoryczne. Funduje stypendia, organizuje i finansuje kolonie oraz wycieczki dla dzieci i młodzieży chorej.

Dzięki hojności Przyjaciela Fundacji – firmy PROFIX, przekazała ona dzieciom z Domu Dziecka w Świdwinie książki o wartości 5.000 złotych. Druga taka partia przeznaczona została dla Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. To w nim MAGIA współrealizuje projekt remontu i wyposażenia świetlicy dla dzieci przebywających na szpitalnych oddziałach.

Gdy Covid-19 dotarł do Koszalina, fundacja zaangażowała się w pomoc personelowi medycznemu szpitala. Dzięki ogromnemu wsparciu firm i ludzi o dobrych sercach oraz własnym zbiórkom przekazała na oddziały dziecięce i dziecięcy SOR maseczki i kombinezony ochronne, rękawiczki nitrylowe oraz przyłbice.

Realizacja tych wszystkich działań nie byłaby możliwa, gdyby nie wolontariusze MAGII. To dwudziestka osób bezinteresownie zaangażowanych w pomoc dzieciom. Pomoc ta z kolei nie byłaby realna, gdyby nie Partner Fundacji, firma Arka z Sianowa, od początku działalności MAGII wspierająca jej działania w każdy możliwy sposób. Bez Przyjaciół Fundacji, 43 firm z Koszalina i okolic, które także systematycznie wspierają jej podopiecznych, czynienie dobra stanęłoby pod znakiem zapytania. Ale ludzi dobrej woli jest więcej. To również pragnący pozostać anonimowi darczyńcy, którzy otworzyli swoje serca, by wspomóc MAGIĘ poprzez okazjonalne i systematyczne wpłaty na fundacyjne konto. Dzięki nim wszystkim życie Magicznych Dzieci w znacznej mierze stało się łatwiejsze, a marzenia – osiągalne.

Działania Fundacji są przejrzyste i transparentne, o czym świadczą comiesięczne raporty finansowe publikowane na stronie MAGII (www.magiapodzieciom.pl) oraz na jej facebookowym profilu. Tam można się przekonać, że każdy zebrany grosz przekazywany jest wyłącznie na pomoc chorym i potrzebującym dzieciom.

Jednak tak jak cały świat, tak i fundacja zmaga się z coraz większymi trudnościami. Brak koncertów charytatywnych i innych wydarzeń oraz różnego rodzaju akcji wspierających dotąd działania fundacji, znacząco ograniczył możliwości jej działania. Potrzebujących pomocy z każdym miesiącem przybywa, a wydatki przekraczają wpływy. W tej chwili Fundacja musi ograniczyć swą pomoc. Podejmowanie decyzji o tym, które z Magicznych Dzieci jest najbardziej potrzebujące, a które musi na pomoc poczekać, jest bardzo trudne i deprymujące. Dlatego MAGIA prosi mieszkańców Koszalina i powiatu koszalińskiego, by jeśli tylko mogą, wspomogli jej działania poprzez wpłaty na jej konto.

A jeśli jeszcze nie przeznaczyli Państwo 1% swojego podatku na konkretny cel, to podzielcie się nim z Magicznymi Dziećmi: Fundacja Pomocy Dzieciom MAGIA, KRS 0000 530362