C2 md Wydarzenia

Drugi etap Wyspy Solnej osiągnął stan surowy zamknięty

Budowa drugiego etapu Wyspy Solnej, inwestycji mieszkaniowej zlokalizowanej w Kołobrzegu, dobiega końca. Już 96 procent lokali znalazło nabywców, a w ofercie pozostały cztery ostatnie mieszkania. W przygotowaniu jest kolejny, trzeci etap popularnej inwestycji.

 

Inwestycja powstaje w niezwykle atrakcyjnym miejscu – na terenie Wyspy Solnej w Kołobrzegu, pomiędzy Kanałem Drzewnym a rzeką Parsętą. Inspirację do stworzenia projektu Wyspy Solnej stanowiły natura i nadmorski charakter, sam budynek zaś został zaprojektowany tak, aby wtapiał się w krajobraz. Otoczenie zieleni zapewnia spokój, z kolei wygodny i szybki dostęp do centrum Kołobrzegu pozwala korzystać z udogodnień miasta.

Kompleks mieszkaniowy Wyspa Solna docelowo będzie składać się z pięciu budynków i 450 mieszkań, z których każde posiadać będzie przestronny balkon, taras lub prywatny ogródek. W ramach pierwszego etapu osiedla (budynek „F”) wybudowano i sprzedano 50 lokali. Obecnie na ukończeniu są prace budowlane drugiej fazy inwestycji (budynek „E”), w której do użytku oddane zostaną 104 lokale. Wśród nich znaleźć można apartamenty liczące od 1 do 3 pokoi i metrażach od 29 do 59 metrów kwadratowych (plus balkon, taras lub ogródek). Budynek „E” składa się z 10 kondygnacji: 8 naziemnych oraz 2 podziemnych.

W ramach kompleksu mieszkańcy będą mogli korzystać łącznie z blisko 564 miejsc postojowych – naziemnych i podziemnych w dwukondygnacyjnym garażu.

Drugi etap inwestycji Wyspa Solna osiągnął stan surowy zamknięty, a odbiory mieszkań zaplanowano w maju br. W związku z tym, że w sprzedaży znajdują się już 4 ostatnie lokale zlokalizowane w budynku „E”, wkrótce rozpocznie się sprzedaż oraz realizacja kolejnego, trzeciego etapu inwestycji.

Kołobrzeg jest największym w Polsce i najpiękniejszym uzdrowiskiem, które charakteryzuje niezwykły urok i bogata historia. Jest atrakcyjny szczególnie ze względu na położenie geograficzne i lecznicze działania miejscowej borowiny. W pobliżu Wyspy Solnej mieszczą się m.in. szeroka, malownicza plaża i słynny Port Jachtowy. Ze względu na ograniczoną podaż działek w okolicy, Wyspa Solna będzie jednym z ostatnich nowych obiektów powstających w tej części miasta.

Adrian Kornas, deweloper, prezes zarządu spółki Wyspa Solna, mówi: – Nasza inwestycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kupujących. Nabywcy doceniają atrakcyjną lokalizację i szeroki pakiet oferowanych udogodnień. Wyspa Solna sprawdza się jako mieszkanie wakacyjne nad morzem. To również doskonała lokata kapitału dla osób chcących zarabiać na nieruchomości poprzez wynajem, czy wzrost jej wartości w czasie. Zakup lokalu w takim miejscu jak Kołobrzeg, w dobie obecnych niskich stóp procentowych, to po prostu mądra decyzja. W związku z tym, że sprzedaż lokali w ramach drugiego etapu postępuje bardzo szybko, przygotowujemy się do uruchomienia sprzedaży trzeciej fazy inwestycji. Już teraz zachęcamy osoby zainteresowane do kontaktu.

Wyspa Solna zaoferuje liczne udogodnienia m.in. recepcję, strefę relaksu z jacuzzi i sauną, salę fitness, siłownię wewnętrzną, zadaszony basen oraz strefę lunchową, w której będzie można zamówić posiłek. Zewnętrzne części wspólne kompleksu będą obsadzone bujną roślinnością nadmorską. Między budynkami zaprojektowano strefy wypoczynku i plac zabaw dla dzieci.

Do budowy kompleksu wykorzystano prefabrykaty, które pozwalają na osiągniecie większej dokładności wykonania elementów budowlanych, a co za tym idzie również wysokiej jakości samego budynku. Technologia prefabrykacji, która gwarantuje trwałość i przyśpiesza proces budowy będzie zastosowana przy budowie kolejnego, III etapu inwestycji Wyspa Solna Residence.

 

Więcej informacji o inwestycji można znaleźć na stronie http://wyspasolna.pl/.

Bieżąca oferta dostępna jest także na strona https://vacationinvestments.pl/