mili studio 2020 11 23 5790 Design

Cuda ze sznurka i wyobraźni

Opublikowana przez Wydawnictwo ZNAK książka Pauliny Kmiecik „Makramy” to prosty i przyjazny kurs dla każdego, kto marzy o własnoręcznym wyplataniu ozdobnych cudeniek

 

Kawałek sznurka, twoje ręce i wyobraźnia – tylko tyle potrzeba, by usiąść wieczorem na kanapie z woreczkiem materiałów, a po chwili trzymać na kolanach wyplecione dzieło – wzorzystą zakładkę, pojemną ekotorbę na zakupy, pasek w stylu boho czy minimalistyczne dodatki nadające wnętrzu naturalność i ciepło. A może nawet ścienną makramę?

Paulina Kmiecik, autorka bloga Makramowy Splot, od lat zakochana w sznurkach, dzieli się swoim sposobem na życie i największą pasją. Radzi, od czego zacząć, i prowadzi przez kolejne etapy rękodzieła, a jednocześnie opowiada o swoim makramowym slow life.

W książce znaleźć można wszystko o sznurkach, przyborach i gałęziach do wyplatania. Poza tym przynosi ona 18 inspirujących projektów pokazanych krok po kroku. Zawiera mnóstwo zdjęć i rysunków, dzięki którym żaden węzeł cię nie pokona. Chwyć sznurek w dłoń i do dzieła!

Autorka przekonuje: – Makrama nie wymaga żadnych narzędzi ani wrodzonego talentu. Wystarczy kilka drobnych wskazówek, sznurek i umiejętność wykorzystywania tego, co znajduje się wokół ciebie. Wiedzę opanujesz niezwykle szybko. Wszystko zależy tylko od twojej wyobraźni. Możesz wykonać zarówno dodatki, takie jak osłonki na doniczki czy poszewki na poduszki, jak i duże elementy wystroju wnętrz, zasłony czy dywany. Śmiało eksperymentuj!” – zachęca Paulina Kmiecik.